Волонтерська рота

  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Жителька Нових Петрівців Ніна Степенко об’єднала близько сотні жителів громади й інших сіл, щоб допомагати фронту

   

  Ніна Степенко рік тому почала в’язати шкарпетки для воїнів – а тепер ще й організовує відправку військовим допомоги цілими автівками

   

  80 ПАР ШКАРПЕТОК

   

  – Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, я вирішила, що з села нікуди не поїду. Але вже на третій день великої війни відчула, що треба щось робити, бо «дах їде». Тут якраз мені зателефонувала двоюрідна сестра Лідія Самійленко і каже: «Хлопцям з тероборони треба шкарпетки, нумо в’язати», – пригадує пані Ніна. – Вона має хорошу в’язальну машину, почала в’язати, а я зшивати. І відчула, що коли всі пучечки на пальцях працюють, моя нервова система заспокоюється.

   

  Потім Ніна Степенко і сама взялася до в’язання. Впродовж березня 2022 року вони з Лідією Самійленко зв’язали 80 пар шкарпеток для хлопців з нашої тероборони.

   

  НИТКИ – З КИЇВЩИНИ, БАЛТІЇ, ГРУЗІЇ…

   

  З настанням тепла та городніх робіт в’язання поставили на павзу, але вже в жовтні минулого року ця ініціатива відродилася в новому масштабі.

   

  – Якось гортаю стрічку Фейсбуку і бачу допис Ніни Дрозд – вона теж активна жінка, живе десь під Києвом, плете сітки для військових. Так от вона пише: «Дівчата, я зараз у Прибалтиці й тут мені дають нитки для в’язання, а я не вмію в’язати. Що робити? Брати їх чи ні?» Я одразу пишу: «Беріть, інші будуть в’язати». Потім її чоловік мені передав ці нитки. І поки я їхала з ними додому, то через Фейсбук назбирала цілу групу охочих долучитися до в’язання. Привезла цю партію, одразу роздали, почали в’язати. Далі жінка з Димера мені написала про нитки, передала їх автобусом. Потім жінка з Києва передала, тоді дочка моїх сусідів Василя і Віри Товстух з Тбілісі передала… – пригадує жінка.

   

  Тим часом група в’язальниць усе зростала – тепер у ній 22 людини, здебільшого поважного віку. І в’яжуть вони не лише шкарпетки, а й паски, рукавиці, шапки, балаклави. Крім того, шиють подушечки-«піддупники» для танкістів.

   

   

  ЗБИРАЮТЬ ДОПОМОГУ ЦІЛИМИ «ГАЗЕЛЬКАМИ»

   

  Одна з дівчат, через яких жінки передають свої вироби воїнам, познайомила Ніну Степенко з військовими безпосередньо. Так і почали збирати допомогу ЗСУ цілими «газельками» ледь не щотижня.

   

  – Починалося воно потрошку, хлопці приїжджали й одною машиною забирали, – каже пані Ніна. – Як це відбувається: я пишу допис у фейсбук-групі «Новопетрівська громада», що буде від мене їхати в п’ятницю чи суботу машина на фронт. І до мене починають у середу-четвер усе звозити люди, хвіртка не зачиняється! А я тільки стою на порозі й кажу: «Одяг – у гараж, продукти – в хату…», – сміється жінка.

   

  Люди привозять усе – і те, що нав’язали, і сало, і варення, і консервацію, і огірки на сухі супи, і килими, і одяг… Тільки написав про якусь потребу – одразу приносять, ділиться волонтерка. Їй дуже допомагає в усіх справах та перевезенні чоловік Віктор Панасенко.

   

  Везуть допомогу не лише з наших сіл, а й з Димера, Демидова, Литвинівки, Вишгорода, Києва… Була передача і зі США. Якось стільки навезли, що довелося чоловікам три ходки «газелькою» робити. Машини з допомогою їздять у бік Бахмута, Херсона, Дніпра, Харкова, Білорусі…

   

  ПРОДАЛИ ЛИСТІВКИ – ПРИДБАЛИ БЕНЗОПИЛУ

   

  – Хочу наголосити: так, я організаторка, але без людей, сама, я нічого б не змогла зробити. Одна людина – це тільки дві руки. Дуже вдячна всім, хто відгукнувся. Перерахувати їх важко, бо цих людей багато. Щоразу, коли привозять допомогу воїнам, думаю: Боже, оце бандерівці! Наскільки дружні, згуртовані! Багато людей думають: я не зможу допомогти, занижують собі планку. А цього не треба робити, разом ми можемо дуже багато, – переконана пані Ніна.

   

  Коробки з печеними смаколиками і сухофруктами, на них малюнок із зображенням України
  Солодка підтримка: таку смакоту для воїнів готує учителька зі столичної 168-ї школи, а її учні додають патріотичні малюнки

   

  Допомагають і дорослі, і діти. Наприклад, учні Новопетрівської гімназії №2 постійно передають свої малюнки і патріотичні поробки. Перед Новим роком вони продавали у Вишгороді вітальні листівки, а на вторговані кошти придбали бензопилу та ланцюг до неї, а також смаколики для військової частини. Василь Великодний виготовив і передав більш ніж 40 буржуйок для військових, також свої буржуйки передавав Руслан Пономаренко. Допомогу передають отці Тарас Кобевка та Віктор Мамчур, учителька зі столичної 168-ї школи готує суміші з сухофруктів, смаколики, а діти додають до коробок зі смакотою веселі малюнки. І ще є багато постійних помічників та благодійників.

   

  До речі, Ніна Степенко ретельно веде звітність – має окремий зошит для фіксації надходжень та витрат, та інший – де пише, кому і скільки передали в’язаної допомоги.

   

  Якщо хочете долучитися, вам легко буде знайти пані Ніну у Фейсбуку.

   

  Мабуть, саме так зростають й об’єднуються справжні громадяни.

   

  – Мені потрібно тільки одне: перемога! – каже жінка.

   

  © Текст і фото – Ольга Стукало

  Читайте також

  «Рано чи пізно здичавілі собаки підуть в село. І це буде страшно»

  Читати далі

  «Якщо не співати, то, значить, ворог нас здолав»

  Читати далі

  Тактична хитрість рятує життя

  Читати далі
  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Земля годує і наснагу дарує

  Читати далі

  У Старих Петрівцях шиють фліскі та плитоноски

  Читати далі

  Петрівськими пасками ласували на фронті

  Читати далі

  У Київської ОВА – новий голова

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі