Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Влада Петрівської громади ініціювала реогранізацію Новопетрівської гімназії №1 шляхом приєднання до Старопетрівського ліцею. Чому виникла така ідея? Яка мета об’єднання? Які питання непокоять батьків?

   

  20 лютого директорка Старопетрівського ліцею Ганна Жаврук була звільнена за угодою сторін, і 21 лютого в.о. директора Старопетрівського ліцею за розпорядженням сільського голови Радіона Старенького стала Ольга Петровська. До того Ольга Вікторівна обіймала посаду директорки Новопетрівської гімназії № 1. Новим в.о. директора Новопетрівської гімназії № 1 Радіон Старенький призначив Наталію Школьну, попередницю Ольги Петровської на цій посаді.

   

  2 березня відбулися загальні батьківські збори Старопетрівського ліцею та Новопетрівської гімназії № 1. Вони були присвячені можливому об’єднанню цих двох закладів середньої освіти.

   

   

  АРГУМЕНТИ «ЗА»

   

  Чому виникла ідея об’єднання саме Старопетрівського ліцею і Новопетрівської гімназії № 1?

   

  – Ми зіткнулись з таким питанням, що виявила бажання звільнитись директорка Старопетрівського ліцею. Ми шукали їй заміну, але не змогли знайти, – пояснював Петрівський сільський голова Радіон Старенький на батьківських зборах 2 березня. – Тоді я запропонував Ользі Вікторівні Петровській і вона озвучила такий варіант, що «коли ми об’єднаємо два заклади, я готова їх очолити. Тому що в мене є колектив, з яким працювала, я хотіла б з ним разом, звичайно, працювати й погодилася б на два заклади. Тим паче необхідність об’єднання двох цих закладів викликано сьогоднішніми реаліями в законодавстві про освіту».

   

  Про низку проблем в обох закладах освіти сказала на зборах 2 березня в.о. директора Старопетрівського ліцею Ольга Петровська. За її словами, передусім це отримання державної субвенції через наповнення класів. Так, Новопетрівська гімназія № 1 має проблеми з наповненням, через те що знизився контингент, заклад освіти не має укриття, багато дітей під час війни, так само як і у Старопетрівському ліцеї, виїхали за кордон і забрали документи. Багато учнів стали переходити в інші заклади освіти, які мають укриття. У Новопетрівській гімназії № 1, можливо, доведеться зменшувати мережу класів, при цьому є загроза втратити вчителів.

   

  Вона також наголосила, що така сама проблема існує у Старопетрівському ліцеї. Цього року наповненість класів ще достатня, але вже наступного вона, цілком імовірно, буде недостатньою, вважає Ольга Вікторівна. Через це навчальні заклади отримають меншу субвенцію від держави, відповідно навантаження вчителів знизиться.

   

  У чому, на думку ініціаторів, вигода об’єднання цих двох закладів?

   

  Радіон Старенький наводить такі аргументи:

  • Старопетрівський ліцей матиме змогу залишитися зі статусом ліцею та продовжувати навчати учнів з 1 по 12 класи, адже заклад може втратити третій ступінь (10-12 класи) і перетворитися на гімназію.
  • Об’єднаний заклад отримує директора-професіонала.
  • Покращиться взаємозамінність і взаємодопомога вчителів, тому що зараз є гостра потреба у фахівцях.
  • Учні Новопетрівської гімназії навчатимуться у закладі з вищим статусом та зможуть продовжити навчання у 10-12 класах у рідних стінах, а не шукати, де навчатися після закінчення 9 класу.
  • Учні Новопетрівської гімназії під час воєнного стану зможуть, за бажанням, відвідувати уроки очно в приміщенні ліцею у Старих Петрівцях, адже там є укриття.

   

  На думку в.о. директора Старопетрівського ліцею Ольги Петровської, від об’єднання виграють обидві освітні установи: вирішуються питання наповненості класів, кадрового наповнення закладів освіти, організації навчання у старшій школі для гімназії, наповнення Старопетрівського ліцею для того, щоб він мав змогу бути в майбутньому дійсно ліцеєм.

   

  – Найголовніше, що тоді більша кількість дітей з громади мала б змогу відвідувати принаймні змішане навчання в межах Старопетрівського ліцею, – зазначає Ольга Петровська.

   

  – Я свою функцію виконав. Ми на переваги об’єднання звернули увагу, їх висвітлили. А далі хай батьки приймають рішення, – каже Петрівський сільський голова Радіон Старенький.

   

  схематичне зображення розташування закладів освіти

   

  АРГУМЕНТИ «ПРОТИ»

   

  Усі батьки, які брали слово на загальних батьківських зборах 2 березня, висловилися проти можливого об’єднання закладів. Що їх так схвилювало?

   

  • ВЕЛИКА ВІДСТАНЬ МІЖ ЗАКЛАДАМИ

   

  Вікторія Гайдамаченко, мама двох дітей, які навчаються у Новопетрівській гімназії
  № 1, не розуміє, навіщо заклад освіти на початку Нових Петрівців об’єднувати з закладом у центрі Старих Петрівців.

   

  – Я запитала у директорів, хто буде відповідальний за цей відрізок дороги за дітей, але мені відповіді не надали, – каже пані Вікторія. – А це дорога, час.

   

  Відстань між гімназією та ліцеєм – п’ять з половиною кілометрів.

   

  – Хто оплачуватиме послуги транспортування дітей, адже у бюджеті держави така ж діра, як і в ОТГ? – запитує Олена Нестеренко, чиї двоє дітей навчаються у Старопетрівському ліцеї.

   

  • МОЖЛИВА ПЕРЕПОВНЕНІСТЬ КЛАСІВ

   

  – У країні триває війна, яка є головною причиною відтоку дітей за кордон з усіх шкіл України, але всі ми віримо в перемогу нашої держави і відповідно в те, що скоро ці діти повернуться та продовжать навчання. Тому питання наповненості класів зараз актуальне для багатьох шкіл, але є тимчасовим, – переконана Олена Нестеренко.

   

  А якщо заклади освіти об’єднають, то класи можуть бути переповнені, непокояться батьки. І куди тоді повернуться діти з-за кордону?

   

  • РИЗИК НАВЧАННЯ У ДРУГУ ЗМІНУ

   

  – Якщо учні гімназії виявлять бажання вчитись у стінах ліцею, то чи погодяться вони на другу зміну, яку пропонує Ольга Петровська? А як навчатимуться 5 та 9 класи гімназії, яким за наявності укриття має надаватись можливість очного відвідування? Чи продовжать діти молодшої школи заняття саме в садочку «Петрик»? – запитує Олена Нестеренко.

   

  Друга зміна не надихає і батьків дітей з Новопетрівської гімназії № 1, які виступали на зборах.

   

  – Аргументи ініціаторів, що учні зі Старих Петрівців ходитимуть у першу зміну, а з Нових Петрівців у другу зміну, мене не влаштовують, – каже Вікторія Гайдамаченко. – Моя дитина, коли навчалась у шостому класі, вже ходила першопрохідцем у другу зміну в гімназії. Вибачте, це на рік позбавлення дитини додаткових занять, якихось гуртків, живого спілкування.

   

  • НЕПРОЗОРІСТЬ

   

  – На зборах я тільки утвердилася у своїй думці – це об’єднання нам (Старопетрівському ліцею) не потрібно. Враховуючи особисту велику недовіру до місцевої влади через їхні певні дії, у мене склалося  відчуття: в рішенні реорганізації може бути присутня якась корупційна складова. Аргументованої відповіді, для чого це потрібно, я не отримала. Це не на благо, як заявлено – дітей, освіти, а є якісь особисті інтереси. Ніхто не довіряє людям, які щось приховують. Чому ви приховуєте? Ви не довіряєте батькам? Ви вважаєте нас незрілими, що ми не можемо приймати такі рішення, тому ви за нас це хочете зробити? – ставить питання голова батьківського комітету 5-Б класу Старопетрівського ліцею Надія Клименко.

   

   

  ДУМКИ ДЕПУТАТІВ, ПРИСУТНІХ НА ЗБОРАХ

   

  Тетяна КРИЛОВА
  Депутатка Петрівської сільської ради від партії «Європейська солідарність»:

   

  – Як депутатка, я шокована тим, що з 23 травня 2022 року майже ніхто з депутатів не знав про проєкт рішення, якому вже 9 місяців. Як можна було не повідомити про це жодного разу ні на комісії, ні на сесії? Як тоді депутати можуть щось вирішувати, якщо вони дізналися про проєкт рішення за три місяці до його прийняття?

   

  Також Тетяна Крилова стурбована, чому було заявлено про таку проблему, як відсутність директора у Старопетрівському ліцеї, ще до того, як оголосили конкурс на заміщення цієї посади. Якщо директор звільняється під час навчального року, усталеною практикою є призначення на його місце як в.о. заступника директора.

   

  – Якщо вже є проблеми з освітньою субвенцією в гімназії №1, які не можна вирішити без об’єднання, то територіально об’єднувати її логічно з Новопетрівським ліцеєм, – вважає депутатка.

   

  Ігор БРОВКО
  Депутат Петрівської сільської ради від Громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна»:

   

  – Я проти об’єднання, тому що цей процес відбувається непрозоро. І батьків, і депутатів не повідомили заздалегідь, а просто поставили перед фактом, що можливе об’єднання ліцею та гімназії.

   

  Ігор Бровко також вважає, що це питання потрібно було пропрацювати раніше.

   

  – Радіон Миколайович міг раніше зібрати батьків, повідомити, що є проблема в ліцеї, що є потреба в новому директорі. Також раніше можна було оголосити конкурс на цю посаду. На мою думку, ініціатори об’єднання пропустили кілька пунктів цього важливого процесу, – зазначає сільський депутат.

   

  Дискусія все ще відкрита. Свої зауваження та пропозиції батьки можуть надавати у письмовій формі з зазначенням особи та контактної інформації заявника до 23 травня 2023 року включно до 17:15 за адресою:

  📍 07352, вул. Вітряного, 1, с. Лютіж
  (гуманітарний відділ Петрівської сільської ради)

  📩 та на електронну адресу: petrivtsi.gv@gmail.com

   

  7 березня, уже після згаданих зборів, Петрівська сільська рада оголосила конкурс на посаду керівників Старопетрівського ліцею та Новопетрівської гімназії №1.

   

  Остаточне рішення ухвалять депутати Петрівської сільської ради за результатами громадських слухань, що мають відбутися наприкінці травня 2023 року.

   

  Сподіваємося, за цей час визріє рішення, спрямоване справді на користь учнів, батьків і педагогів обох цих закладів освіти нашої громади.

   

  © Текст – Ольга Стукало

   

  Читайте також

  «Рано чи пізно здичавілі собаки підуть в село. І це буде страшно»

  Читати далі

  «Якщо не співати, то, значить, ворог нас здолав»

  Читати далі

  Тактична хитрість рятує життя

  Читати далі
  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Земля годує і наснагу дарує

  Читати далі

  У Старих Петрівцях шиють фліскі та плитоноски

  Читати далі

  Петрівськими пасками ласували на фронті

  Читати далі

  У Київської ОВА – новий голова

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі