Під обстрілами повертав світло в громаду

  Сергій Фороща: «Енергетики роблять усе можливе, щоб споживачі страждали якнайменше»

  Начальник дільниці Вишгородського району ДТЕК Київські регіональні електромережі, заслужений енергетик України Сергій Фороща до 24 лютого минулого року працював у центральному офісі ДТЕК Київські регіо­нальні електромережі, але після російського вторгнення сформував і очолив ремонтну бригаду, яка безпосередньо працювала в Нових і Старих Петрівцях, Лютежі і пізніше Гуті-­Межигірській

   

  ІНЖЕНЕРИ ПРАЦЮВАЛИ ЯК ЕЛЕКТРОМОНТЕРИ

   

  – Будь ласка, пригадайте цей досвід. Як ви тимчасово перекваліфікувалися?

   

  – Я проживаю у Вишгороді, і коли 24 лютого почалися вибухи, зокрема в Петрівській громаді, прийшов сюди на дільницю – Вишгородського району. Мене призначили відповідальним по цьому майданчику. На той час бригад не було – з різних причин. Хтось залишився на окупованих територіях, хтось евакуював свої родини. Були тільки два диспетчери, які приймали заявки від споживачів, контролювали рівень напруги.

   

  Але завдяки нашим працівникам і пенсіонерам, які раніше працювали тут, бригада була сформована – це зокрема Валерій Дудка, який приходив і працював як волонтер, Сергій Курочка з Петрівської громади, який працює провідним інженером, але перекваліфікувався так само, як і я, і тоді почав виконувати роботу як електромонтер. Він так само підіймався на лінії, натягував дроти. Так і працювали, поки не повернулись інші наші працівники.

   

  Тоді були обстріли сіл Нові і Старі Петрівці, Лютежа. Ми могли працювати тільки по цих селах до річки Ірпінь. У Гуті-Межигірській тривали бойові дії, її з того боку обстрілювали, нас туди не допускали. Ми брали безпосередню участь у ліквідації аварій, спричинених обстрілами енергетичних об’єктів у Вишгородському районі. Найбільше мене вразило, коли «Градами» обстріляли музей «Битва за Київ 1943 року» – ті монументи, техніку, паркани, підстанції, лінії…

   

  40 ТРАНСФОРМАТОРНИХ ПІДСТАНЦІЙ ПОБИЛО ОСКОЛКАМИ

   

  – Яким був тоді обсяг робіт?

   

  – Ми працювали на своєму енергетичному фронті – без вихідних, 24 на 7, спочатку під час бойових дій на Київщині, а потім після деокупації – щоб максимально швидко відновити електропостачання Київської області. Обсяги робіт були величезні. У Вишгородському районі пошкоджено понад тисячу кілометрів ліній електропередачі, 40 трансформаторних підстанцій побиті осколками. Дуже пошкоджена Гута-Межигірська, ми відновлювали електропостачання там майже два місяці. Велика була проведена робота.

   

   

  Різнобічний фахівець: через вторгнення росіян на Київщину інженер Сергій Фороща тимчасово перекваліфікувався в
  майстра (керівника робіт)

   

   

  30% АВАРІЙ СТАЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ МЕРЕЖІ

   

  – Крім пошкоджень від обстрілів, нині також виникають аварії через перевантаження…

   

  – Коли у людей постійно є світло, то трансформатор працює в нормальному режимі. Але коли світла немає шість годин, а потім раптово вмикаються всі холодильники, бойлери та обігрівачі, відбувається різке перевантаження кабелів і трансформаторних підстанцій. Від цього обладнання виходить з ладу. Взагалі по Київській області приблизно 30% аварій стається через перевантаження мережі. Коли закінчилося відключення, до будинку знову подається напруга, мешканці одночасно включають всі прилади та мережа не витримує. Ми просимо жителів області бути свідомими та після відключень вмикати прилади по черзі, аби знизити ризики аварій.

   

  ДИСПЕТЧЕР ВИМИКАЄ ЛІНІЇ, А НЕ БУДИНКИ

   

  – Є графіки відключень світла, але люди часом скаржаться на нерівномірність цих вимкнень. Поясніть, будь ласка, як працює цей механізм.

   

  – Часом у людей більший біль не тому, що в них немає світла, а тому що в сусідів є (усміхається). Оператор системи розподілу ДТЕК Київські регіональні електромережі докладає всіх зусиль для того, щоби відключення відбувались рівномірно по всій території області. При формуванні графіків відключень ОСР насамперед керується поточною ситуацією в енергосистемі, а також принципами справедливості відключень для кожного клієнта. Усім операторам системи розподілу надається команда на відключення, в кожної області є свій ліміт. Наш центральний диспетчер бачить цей ліміт і розуміє, яку кількість споживачів має відключити. Але для людей графік – це населений пункт, вулиця та номер будинку, а диспетчери будинків не бачать, вони відключають саме лінії. Петрівська громада живиться від кількох ліній. Якщо дають команду відключити одну лінію, якась частина села буде відключена, а через дорогу в людей може бути світло, бо вони заживлені від іншої лінії.

   

  Також є лінії, від яких живиться критична інфраструктура, ці списки формує Київська обласна військова адміністрація. Відповідно якщо на цій лінії є і побутові клієнти, вони залишаються зі світлом, і поки немає технічної можливості їх вимикати. Ми працюємо над цим, але це виходить не так швидко, й тому є будинки, які не відключають.

   

  Зараз оновлений графік відключень працює в тестовому режимі. Ми беремо до уваги думки клієнтів, можете ділитися ними через повідомлення в Фейсбуці або на сайті ДТЕК Київські регіональні електромережі.

   

  У разі застосування екстрених відключень світла графіки стабілізаційних відключень стають неактуальні. В таких випадках тривалість відключення важко спрогнозувати.

   

  Ми намагаємося подавати світло рівноправно і справедливо, хоча б за 4–6 годин, але все залежить від тих команд, які ми отримуємо.

   

  «МИ ПЕРЕТЕРПИМО ЦІ ТРУДНОЩІ»

   

  – До чого б ви закликали жителів Петрівської громади в цей складний час?

   

  – Я думаю, що українці сильні, ми перетерпимо ці труднощі. Повірте, що енергетики роблять усе можливе, щоб споживачі менше страждали. Зі свого боку я прошу жителів громади ставитися до ситуації, яка склалася в країні, з розумінням і за можливості економити електроенергію. Це дозволить нам швидше вийти з цієї кризи.

   

  © Текст – Ольга Стукало, фото надане ДТЕК Київські регіональні електромережі

  Читайте також

  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Чемпіоном можна стати в будь-якому віці

  Читати далі

  Гуртом і розписи відновлювати легше

  Читати далі

  Нас не зламати!

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі

  Петрівські добровольці отримали зимовий одяг

  Читати далі

  Перемогу наближай – до «Гвардії наступу» вступай!

  Читати далі

  Здоров’я душі теж важливе

  Читати далі

  Литовці подивились, як петрівчани боронились

  Читати далі