«Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Новопетрівчанин Юрій Богдан з односельцями поставили на колеса понад сто машин, які допомагають землякам воювати

   

  – Це бус 128-ї бригади ТрО, ось такий самий «фольксваген» Т-4 для 112-ї бригади, там стоїть машина «ДУКа». А цього «москвичика» готуємо для нашої розвідки «шастати» сірою зоною, – проводить екскурсію своєю майстернею власник СТО «Бус-Сервіс» у Нових Петрівцях Юрій Богдан. – А ось ця машина єдина заробить для нас гроші. Вона півтора тижня на мене чекала. Я вдячний її власнику, бо це мені дасть можливість робити щось корисне далі

   

  ЗЛАГОДЖЕНА РОБОТА

   

  За рік повномасштабної війни Юрій Богдан разом з напарником Павлом Роженюком придбали, пригнали, відремонтували й передали військовим понад десяток машин. А відремонтували автівок військових з більшою командою – понад сто!

   

  Бус – це універсальна машина. Вона може привезти людей, може евакуювати, може працювати вночі, розповідає чоловік.

   

  – Із Павлом Роженюком ми вирішуємо всі фінансові питання. Крім того, саме він їздив за кордон за машинами. Костянтин Станкевич обладнав свій гараж під фарбування машин і допомагає нам з цим. Андрій Москаленко допомагає мені з ремонтом ходової, – перераховує Юрій. – Ігнат Байда – універсальний помічник, хоч що попросиш, усе зробить. Олександр Мовчун сам знайде найкраще рішення по зварюванню і зробить усе, що треба. Наш односелець Віталій Забродський подарував нам свій «Форд Гелексі». Ми його відремонтували й передаємо хлопцям на війну. За ремонт вийшло більш як сто тисяч гривень. Зате машинка – вогонь!

   

   

  Було – стало: Віталій Забродський подарував свій «Форд Гелексі» – і з нього вийшла машинка-вогонь для військових

   

  Чоловіки ремонтують автівки також і для воїнів з нашої громади.

   

  Наприклад, перед новим роком полагодили дві машини Бориса Редька, який служить у 30-й механізованій бригаді, купили й передали бус Владу Кацімону, який у 46-й бригаді, нещодавно з майстерні виїхала машина, яку відремонтували для Євгена Мережка.

   

  – Останній автомобіль ми купили у Вишгороді. Він постраждав від прильоту російської ракети. І ось він уже стоїть цілий, – показує Юрій. – Єдине, що треба пофарбувати – і вперед! Загалом наші автівки їздять на різних ділянках фронту – від Донеччини до Херсонщини.

   

  ПО ЗАПЧАСТИНИ – В КИЇВ НА ВЕЛОСИПЕДІ

   

  Свою допомогу військовим Юрій розпочав ще з 2014 року. З перших днів вторгнення росіян на Київщину вона набула нового масштабу.

   

  «ДУК» готовий до виїзду: коли є запчастини і кошти, автівки ремонтують дуже швидко, каже Юрій Богдан

   

  – Взагалі спочатку, як тут літало, бахкало, падало, ми ремонтували автівки медиків, – пригадує Юрій Богдан. – Тоді в нас було все зачинено, у дворі нічого не стояло, тільки в приміщеннях. Коли темнішало, ми заганяли машини і я працював. Деякі сусіди зустрічали мене й дивувалися, що я тут. Мене не видно було.

   

  У березні минулого року було складно з запчастинами, розповідає підприємець. Хоч СТО і має власну базу деталей, та тоді дуже швидко їх розібрали. Юрій телефонував безпосередньо комірникам, менеджерам, з якими працював, домовлявся з тими, хто був у Києві.

   

  – Я тоді лишився без машини, бо мої буси поїхали воювати. Я туди-сюди на велосипеді їздив, якось і на Троєщину в Київ за цими запчастинами. Але потім мені дуже пощастило – дізнавшись, що я на велосипеді їжджу, мені як волонтерську допомогу виділили «смарт»! – з усмішкою  пригадує чоловік. – Я на ньому цілих півтора місяця мотався. А потім уже до літа полагодив свого «металоломчика», який до того стояв у мене років шість.

   

  ПО СУСІДАХ – ТРИДЦЯТЬ ТИСЯЧ

   

  Часом пригальмовує роботу нестача фінансів. Як це буває, витрачаються кошти на ремонт дуже швидко, а відновлюються важко. Тоді доводиться чекати, ділиться Юрій Богдан.

   

  – Було таке, що заїхали хлопці, ми плюс-мінус прикинули вартість робіт. Вони кажуть: «Ми тобі допоможемо десятьма тисячами». Питань немає. Ми робимо, і я бачу, що виходжу за ліміт. І якраз був такий період, що не було де смикнути ту недостачу. Приходжу до батька, кажу: «Слухай, а ти по сусідах походити не хочеш?» Нам треба було перекрити 12 тисяч, – переповідає Юрій. – Батько пішов та разом з сусідами швиденько назбирали тисяч тридцять! Ми тоді не лише одну машину перекрили, а ще й дві закрили додатково! Рідко, але такі ситуації бувають, що доводиться шукати кошти. Та здебільшого ми вирішуємо фінансові питання між собою.

   

  Про свою допомогу фронту Юрій Богдан скромно каже, що в цьому немає нічого особливого.

   

  – Хлопцям на фронті значно складніше. Ми працюємо важко, але така в нас робота, – усміхається чоловік.

   

  Та всі ми знаємо, як складно нашим захисникам на фронті без «коліс» і як часто оголошуються збори коштів на автівки військовим. Дякуємо Юрію та його однодумцям за цей важливий внесок у майбутню перемогу. Легких ремонтів!

   

  © Текст – Ольга Стукало
  Фото авторки та з архіву Юрія Богдана

  Читайте також

  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Чемпіоном можна стати в будь-якому віці

  Читати далі

  Гуртом і розписи відновлювати легше

  Читати далі

  Нас не зламати!

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі

  Петрівські добровольці отримали зимовий одяг

  Читати далі

  Перемогу наближай – до «Гвардії наступу» вступай!

  Читати далі

  Здоров’я душі теж важливе

  Читати далі

  Литовці подивились, як петрівчани боронились

  Читати далі