Нас не зламати!

  У Петрівській громаді можна зігрітися, зарядити мобільний пристрій та отримати іншу підтримку в критичній ситуації

   

  Ворог продовжує свої цинічні атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури України. Щоб легше пройти нинішні випробування, по всій країні облаштовують «Пункти Незламності». «Київське море» дізналося про такі пункти в нашій громаді та поспілкувалося про те, що влада готує на випадок критично складної зими, з Петрівським сільським головою

   

  ДВА ПУНКТИ В НОВИХ ПЕТРІВЦЯХ Й ОДИН У ЛЮТЕЖІ

   

  Михайло Масло зі Старих Петрівців ходить заряджати мобільні телефони (свій і дружини) в «АТБ» чи не щодня. Але каже, що спокійно ставиться до нинішніх складнощів. З початку повномасштабного вторгнення 35-річний чоловік вступив до лав територіальної оборони, на безоплатних засадах чергує на блокпостах, виконує іншу важливу роботу. Не сумнівається, що українці витримають теперішні виклики й переможуть ворога.

   

  Молодий чоловік сидить на підвіконні, поруч заряджається його смартфон
  Виручає «АТБ»: останнім часом Михайло Масло зі Старих Петрівців постійно заряджає смартфони саме тут

   

   

  Ми ж вирушаємо до «Пунктів Незламності», якими опікується сільська рада. На вул. Новокиївській, 121 нас зустрічає кілька привітних жінок.

   

  – Наш пункт обігріву розрахований на 40 людей, – каже адміністраторка «Пункту Незламності» на території відділення «Центру надання соціальних послуг» у Нових Петрівцях Олена Федірко. – Можемо пригостити чаєм, кавою. Якщо приходить матуся з дитиною, то в нас є засоби гігієни, дитяче харчування, медичні засоби. Якщо якісь проблеми зі здоров’ям, у нас на пункті працює медсестра. Людина може зарядити ґаджет, погрітися, набрати води. Ну і залишитися на стільки, на скільки є потреба. Можна тут навіть попрацювати, до нас приходили вчителі та готували тут уроки.

   

  У нашій територіальній громаді є три офіційні «Пункти Незламності»: два у Нових Петрівцях (у приміщенні Будинку культури та на території стаціонарного/денного відділення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді «Центру надання соціальних послуг») й один у селі Лютіж у приміщенні сільської ради. Бізнес також відкрив свої пункти підтримки, про це розповідаємо нижче.

   

  – Чому ми розмістили два «Пункти Незламності» саме в Нових Петрівцях? По-перше, це найбільший населений пункт нашої громади, по-друге, ми орієнтувались на жителів багатоквартирних будинків, тому що в приватному секторі в переважної частини жителів є альтернативне опалення, і в них за тривалої відсутності електропостачання таких проблем не буде, – пояснює Петрівський сільський голова Радіон Старенький.

   

  У багатоквартирних будинках проблеми є, констатує Радіон Миколайович. Громада вже пережила кілька діб, коли фактично всі жителі не мали ні електроенергії, ні води, багато хто не мав опалення. І є розуміння, що такі випробування можуть тривати значно довший період, ніж один тиждень. Потрібно до цього готуватись і морально, і фізично. За словами сільського голови, зі свого боку влада громади робить усе, що від неї залежить, щоб забезпечити функціонування всіх наших закладів і підприємств у таких умовах.

   

  НІКОМУ НЕ ВІДМОВЛЯТЬ І ЗАВЖДИ ДОПОМОЖУТЬ

   

  У «Пункті Незламності» в Новопетрівському будинку культури тепло, тут можна попити чаю з печивом, зарядити свій телефон, є навіть дитячий куточок  з книжечками, альбомами й олівцями. Завідувачка Будинку культури Альона Сивоха-Іваненко каже, що дровами заклад запасся на всю зиму, також є достатньо харчів, питної та технічної води, засобів гігієни, термос, працює генератор. Коли світла довго немає, тут стає людно. Відвідувачі охоче розповідають про свої клопоти, але давати коментарі під запис соромляться. Настрій підіймають діти, які бавляться й малюють, та патріотична новорічна ялиночка й прикраси довкола неї.

   

  На момент нашого спілкування зі старостою Лютежа Тамарою Савенок у тамтешньому «Пункті Незламності» відвідувачів не було.

   

  – За той час, коли дають світло, люди встигають зарядити свої пристрої. А якщо й є потреба, то в кожного на вулиці є генератор, люди підзаряджають одне в одного, – розповідає Тамара Григорівна. – У нашому пункті є генератор, запас харчів, води, предметів гігієни.

   

  У «Пункті Незламності» у відділенні «Центру соціальних послуг» у Нових Петрівцях затишно, як удома. Тут є дивани, на яких можна відпочити, столи, за якими зручно попити чаю і посидіти з ноутбуком. Працівники діляться, що під час листопадового блекауту на їхні послуги був надзвичайний попит, зріс він і після обстрілу 19 грудня. Це зрозуміло, адже зовсім поряд ЖК «Смарагдове місто» з багатоповерхівками.

   

  Як удома: у «Пункті Незламності» на Новокиївській, 121 охоче турбуються про відвідувачів

   

  – Бувало, що віддавали й ту воду, що набрали для себе, – кажуть у пункті. – Бо де людина її візьме на четвертому поверсі? Ми запрошували й ночувати до нас, коли один батько, який приходив по воду, розповів, що лишив удома чотирьох дітей під кількома ковдрами. Зараз у пункті достатні запаси всього необхідного.

   

  «Ми нікому не відмовляємо й завжди вам допоможемо», – обіцяють у «Пунктах Незламності» нашої громади. Та, звісно, хочеться, щоб нагальної потреби їх відвідувати не виникало.

   

  Важливо розуміти: генератори, що забезпечують живлення мережі під час вимкнень світла, не можуть працювати постійно. Тож у роботі «Пунктів Незламності» є технічні перерви. Чергують у пунктах працівники закладів, у яких вони містяться. Інтернет у пунктах оптоволоконний.

   

  ЯКЩО СИТУАЦІЯ СУТТЄВО ПОГІРШИТЬСЯ

   

  – Поки що в нашій громаді три «Пункти Незламності», тому що додаткової необхідності в них немає. Якщо настане критична ситуація, наприклад, не буде опалення в багатоквартирних будинках, ми готові перевести ці пункти в інший режим роботи, – повідомляє Петрівський сільський голова Радіон Старенький. – Будемо там розміщувати людей – передусім у Будинку культури в Нових Петрівцях. Комфортно там буде 50 особам, але можна і сто п’ятдесят людей розмістити, якщо позаймати приміщення на другому поверсі. Опалення там дров’яне, для котла є генератор і пальне, в глядацькій залі тепла підлога.

   

  На такий випадок Петрівська громада вже отримала 250 матраців від обласної військової адміністрації.

   

  – Якщо ситуація буде значно погіршуватися, кількість «Пунктів Незламності» в нас збільшиться. Утворюватимемо їх у наших освітніх та комунальних закладах. Зокрема у нас ще п’ять закладів середньої освіти, там також дров’яне опалення. Орієнтовно ми зможемо надати таке тимчасове розміщення кільком тисячам людей. Але дуже сподіваємося, що наша система протиповітряної оборони спрацює вчасно й такої потреби не виникне, – ділиться голова громади.

   

  Радіон Старенький також нагадав, що ще кілька місяців тому сільська рада почала спроби закупити 10 потужних генераторів коштом державного бюджету, отриманих на реалізацію проєкту з розчищення озера Канево в Нових Петрівцях. Їх було б достатньо, щоб забезпечити роботу комплексу артезіанських свердловин, насосно-силового обладнання, а також очисних споруд та каналізаційних насосних станцій нашої громади. Переможець другого тендеру станом на середину грудня вже надав один потужний генератор, до кінця року громада має отримати ще два.

   

  – Проплати через казначейство зараз ідуть доволі кволо через брак належних коштів у держбюджеті. Але ми зможемо придбати решту генераторів на початку наступного року, – пояснює Радіон Миколайович.

   

  КУДИ ЩЕ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ

   

  У разі блекауту готові допомогти жителям громади й у поліцейській станції Петрівської громади, що розміщена у Старих Петрівцях. Поліцейські Петрівської громади можуть підказати адреси «Пунктів Незламності» й допомогти звернутися за медичною допомогою, а в разі тривалих відключень світла не відмовлять у чашці чаю і зарядці телефона.

   

  Звичайно, самі жителі громади виручають одне одного. У фейсбук-групах і вайбер- чатах люди, які мають генератори, пишуть, чим можуть допомогти, наприклад, з водою, зарядкою ґаджетів, зберіганням харчів тощо. Ті, хто живе поблизу, користуються цією допомогою.

   

  Як ми вже зазначили, не залишились осторонь і представники бізнесу.

  Для зручності ми згрупували інформацію про пункти підтримки, з якими змогли сконтактувати.

   

  ПУНКТИ ПІДТРИМКИ В ПЕТРІВСЬКІЙ ГРОМАДІ

   

   

   

  ТЯЖКО, АЛЕ МИ ВИСТОЇМО

   

  – Нас не зламати, – переконаний житель Старих Петрівців Іван Височинський. – Тому що ми воюємо за справедливість і на це піднявся весь народ. Ми вистоїмо.

   

  Сила в єдності: житель Старих Петрівців Іван Височинський закликає з розумінням ставитись до теперішніх труднощів

   

  Іван Борисович пригадує, як з перших днів повномасштабного вторгнення багато чоловіків різного віку прийшли до сільради, щоб отримати зброю та захищати свою громаду та країну. Він вдячний жительці Старих Петрівців Олені Дудніковій, яка вчасно надала допомогу воїну з підбитого росіянами БТРа, підприємцю Сергію Миронову, який налагодив виробництво буржуйок та протитанкових їжаків, керівництву громади за їхній внесок у майбутню перемогу.

   

  – Уся громада піднялася тоді на захист від ворога, – каже чоловік. – І зараз, коли виникла тяжка ситуація зі світлом, теплом і так далі, більшість людей з розумінням ставляться до цього, бо бачать, що громада докладає зусиль, і знають, що перемога буде за нашим народом.

   

  «Іду на роботу в зимовій куртці, з ліхтарем, термосом, павербанком, ноутом та й думаю собі: то виходить, я теж є мобільним «Пунктом Незламності», – жартують у соцмережах. Але тут лише частка жарту. Тільки ми самі можемо врятувати себе і свою країну. І ми це зробимо.

   

  © Текст і фото – Ольга Стукало

  Читайте також

  «Рано чи пізно здичавілі собаки підуть в село. І це буде страшно»

  Читати далі

  «Якщо не співати, то, значить, ворог нас здолав»

  Читати далі

  Тактична хитрість рятує життя

  Читати далі
  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Земля годує і наснагу дарує

  Читати далі

  У Старих Петрівцях шиють фліскі та плитоноски

  Читати далі

  Петрівськими пасками ласували на фронті

  Читати далі

  У Київської ОВА – новий голова

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі