Олексій Кухар: «Якість – наш профіль»

  Підприємство з Донеччини отримало Петрівську прописку

   

   

  «Схід-Профіль» виробляє металочерепицю, паркани, ворота на новітньому фінському обладнанні. Підприємство працює в Нових Петрівцях з травня цього року. Його засновник і керівник Олексій Кухар розповів про те, які переваги їхньої продукції, як вони двічі рятувалися від війни та чому зараз деякі менеджери стоять за верстатами

   

   

  ЦЕХ РОЗЛЕТІВСЯ, А НАПИС УЦІЛІВ

   

  – Розкажіть про свою компанію. Звідки її назва – «Схід-Профіль»?

   

  – Наше підприємство розпочало свою історію 2009 року в Покровську, за 50 кілометрів від Донецька. До війни ми мали широку дилерську мережу в різних регіонах України. З 2014 року лишилися тільки в Покровську. Потім вирішили розширитись і переїхати до Київської області, саме у вашу громаду. Нам подобалося місто Вишгород, знали Нові, Старі Петрівці, дуже подобалося Київське море, місцеві люди. Планували зробити тут головний підрозділ і лишити філію в Покровську.

   

  Коли ми переїжджали сюди на початку 2022 року, хотіли змінити назву компанії. Я чомусь думав, що «Схід-Профіль» може створити в людей уявлення, мовляв, ці «донєцкіє» зараз приїдуть і будуть нам тут щось там продавати».

   

  У Покровську в нас був дуже великий цех з назвою нашого підприємства дуже великими літерами. В березні, за тиждень після того як ми вивезли наше обладнання, до нас прилетіла перша ворожа ракета – розбила офісне приміщення та частину будівлі цеху. Потім друга ракета добила. І коли все підприємство розбили, розлетівся цей цех, назва лишилася, жодна буква не впала! Для нас це стало знаком того, що не можна нічого змінювати. Наша назва – це ми, це моя родина, це родини всіх моїх працівників. Тому «Схід-Профіль» таким і залишиться.

   

  На новітньому фінському обладнанні ми виготовляємо металочерепицю, профнастили, металосайдинг, гіпсокартонові профілі. У нас є також будівельна компанія, яка може виконати монтаж.

   

  – У чому козир вашої продукції?

   

  – Наша металочерепиця вигідно відрізняється тим, що вона безшовна, має так званий 3D-зріз. Тобто коли на даху монтується два та більше листів, стиків не видно. Отже, такий зріз економить матеріал – до 10% на одній покрівлі. Це вже перевірено. Я готовий прорахувати.

   

  З ПОКРОВСЬКА – В НОВІ ПЕТРІВЦІ

   

  – Як війна вплинула на вашу роботу?

   

  – З першого дня війни 2014 року ми були впевнені, що «ДНР», «ЛНР» і все, що з цим пов’язано, – це якесь непорозуміння. Хотіли відбудовувати український Донбас. Наше підприємство залишалось там саме для цього. 2015 року ми з родиною вже жили на Київщині, але я їздив у постійні відрядження в Покровськ.

   

  Якраз 23 лютого 2022 року ми відкривали окрему філію в Нових Петрівцях. Тут була вивантажена перша частина нашого обладнання. Розцінювали це не як переїзд, а як розширення компанії. 23 лютого я повернувся в наш дім на Київщині зморений, але сповнений позитивних емоцій. Ми відзначали родиною початок чогось великого.

   

  А зранку дружина мене розбудила зі словами, що щось дуже гучно стріляє. Я сподівався, що це якісь навчання. Ми не з чуток знали, що було 2014 року, але в те, що це буде в Києві, в Київській області, не вірив ніхто.

   

  КОЛЕКТИВ ЯК РОДИНА

   

  Колектив як родина: уся команда «Схід-Профілю» переїхала з Донецької області. Керівник Олексій Кухар – у центрі

   

  – Що було з підприємством далі? Яка доля вашої покровської філії?

   

  – За місяць ми змогли вивезти все обладнання з Донбасу на Львівщину. Хотіли й звідси вивезти, але сюди не можна було заїхати, бо все було перекопано протитанковими ровами. Коштовне обладнання залишалося тут.

   

  На щастя, в Нових Петрівцях загалом усе вціліло, цех зазнав лише незначних пошкоджень.

   

  – Хто працює на вашому підприємстві?

   

  – Уся команда приїхала з Донецької області. Це люди, які фактично створювали «Схід-Профіль», дехто з нами понад 10 років. Узагалі в цей складний період я отримав найбільшу підтримку від своєї дружини Марини та від колективу. Коли навіть не було можливості платити людям зарплату, вони все одно лишалися й працювали, бо відчували себе частиною цього підприємства. Дехто заради компанії повернувся з Польщі. Сьогодні мої працівники часом виконують роботу взагалі не за своїм фахом – менеджери стоять на верстатах, а той, хто стояв на верстаті, навпаки допомагає менеджеру. Я сам на вантажівках їжджу. Ми всі вболіваємо, щоб підприємство відродилося.

   

  ДЛЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ – ЗНИЖКИ

   

  – Не плануєте набирати місцевий персонал?

   


  – Якщо нам вдасться втілити в життя всі плани й ми будемо розширюватись, то, звичайно, набиратимемо вже місцевих працівників, це для нас пріоритет. Але поки що нам потрібна підтримка і з постачанням сировини, і з будівництвом підприємства. Розглядаємо всі варіанти – кредитування, грантові можливості.

   

  – Як ви почуваєтесь у нашій громаді?

   

  – Взагалі нам дуже комфортно, у вас чуйні та гарні люди.

   

  Ми не просто так тут перебуваємо. І приїхали не як «бідні родичі», а хочемо стати членами громади та спільно відновлювати нашу країну. До речі, для мешканців громади будуть додаткові знижки на нашу продукцію. Зокрема для пенсіонерів – 12%. Робимо всі можливі зустрічні кроки.

   

   🏠  Адреса: с. Нові Петрівці, вул. Луцька, 7

   

  📞  Тел. +38095 932 00 01

   

   📩  E-mail shop@vostok-profi.com

   

  Сторінка в Інстаграм skhid_profil

   

  © Текст і фото – Ольга Стукало

  Читайте також

  На фото 5 дітец на тлі стіни з грамотами

  «Я шість годин їхав стоячи…»

  Читати далі
  ілюстрація до теми номера

  Темні часи

  Читати далі
  ілюстрація до статті про Тетяну Скапровську

  Свій одяг віддай, а чужий – собі забирай

  Читати далі
  фотопортрет воїна до статті

  «Під час артобстрілу було багато поранених, я виявився найтяжчим»

  Читати далі

  «Не хочу, щоб мої діти бачили те, що бачив я»

  Читати далі

  На державу надійся, а відбудовуй сам

  Читати далі

  Війна очима митців

  Читати далі

  Олексій Кухар: «Якість – наш профіль»

  Читати далі

  На дроні літай – окупантів виявляй

  Читати далі

  Якісно навчити та вберегти – як досягти?

  Читати далі

  Війна і діти

  Читати далі

  Сергій Солтис: «На всю громаду лишалося троє лікарів»

  Читати далі
  обкладинка газети

  Ворог нас не залякає і не зламає

  Читати далі

  Каплиця на території музею переходить до ПЦУ

  Читати далі
  ілюстрація до статті

  Загинув Герой України

  Читати далі

  Оголошення

  Читати далі
  навчання з домедичної допомоги

  «911» на громадських засадах

  Читати далі

  Тривожна осінь 2022-го

  Читати далі

  Наш земляк – воїн Олег Музика отримав військову нагороду

  Читати далі

  Загиблі герої нашої громади

  Читати далі

  У «Петрику» завершується ремонт

  Читати далі

  Боремося за волю та долю наших дітей

  Читати далі