Олексій Кухар: «Якість – наш профіль»

  Підприємство з Донеччини отримало Петрівську прописку

   

   

  «Схід-Профіль» виробляє металочерепицю, паркани, ворота на новітньому фінському обладнанні. Підприємство працює в Нових Петрівцях з травня цього року. Його засновник і керівник Олексій Кухар розповів про те, які переваги їхньої продукції, як вони двічі рятувалися від війни та чому зараз деякі менеджери стоять за верстатами

   

   

  ЦЕХ РОЗЛЕТІВСЯ, А НАПИС УЦІЛІВ

   

  – Розкажіть про свою компанію. Звідки її назва – «Схід-Профіль»?

   

  – Наше підприємство розпочало свою історію 2009 року в Покровську, за 50 кілометрів від Донецька. До війни ми мали широку дилерську мережу в різних регіонах України. З 2014 року лишилися тільки в Покровську. Потім вирішили розширитись і переїхати до Київської області, саме у вашу громаду. Нам подобалося місто Вишгород, знали Нові, Старі Петрівці, дуже подобалося Київське море, місцеві люди. Планували зробити тут головний підрозділ і лишити філію в Покровську.

   

  Коли ми переїжджали сюди на початку 2022 року, хотіли змінити назву компанії. Я чомусь думав, що «Схід-Профіль» може створити в людей уявлення, мовляв, ці «донєцкіє» зараз приїдуть і будуть нам тут щось там продавати».

   

  У Покровську в нас був дуже великий цех з назвою нашого підприємства дуже великими літерами. В березні, за тиждень після того як ми вивезли наше обладнання, до нас прилетіла перша ворожа ракета – розбила офісне приміщення та частину будівлі цеху. Потім друга ракета добила. І коли все підприємство розбили, розлетівся цей цех, назва лишилася, жодна буква не впала! Для нас це стало знаком того, що не можна нічого змінювати. Наша назва – це ми, це моя родина, це родини всіх моїх працівників. Тому «Схід-Профіль» таким і залишиться.

   

  На новітньому фінському обладнанні ми виготовляємо металочерепицю, профнастили, металосайдинг, гіпсокартонові профілі. У нас є також будівельна компанія, яка може виконати монтаж.

   

  – У чому козир вашої продукції?

   

  – Наша металочерепиця вигідно відрізняється тим, що вона безшовна, має так званий 3D-зріз. Тобто коли на даху монтується два та більше листів, стиків не видно. Отже, такий зріз економить матеріал – до 10% на одній покрівлі. Це вже перевірено. Я готовий прорахувати.

   

  З ПОКРОВСЬКА – В НОВІ ПЕТРІВЦІ

   

  – Як війна вплинула на вашу роботу?

   

  – З першого дня війни 2014 року ми були впевнені, що «ДНР», «ЛНР» і все, що з цим пов’язано, – це якесь непорозуміння. Хотіли відбудовувати український Донбас. Наше підприємство залишалось там саме для цього. 2015 року ми з родиною вже жили на Київщині, але я їздив у постійні відрядження в Покровськ.

   

  Якраз 23 лютого 2022 року ми відкривали окрему філію в Нових Петрівцях. Тут була вивантажена перша частина нашого обладнання. Розцінювали це не як переїзд, а як розширення компанії. 23 лютого я повернувся в наш дім на Київщині зморений, але сповнений позитивних емоцій. Ми відзначали родиною початок чогось великого.

   

  А зранку дружина мене розбудила зі словами, що щось дуже гучно стріляє. Я сподівався, що це якісь навчання. Ми не з чуток знали, що було 2014 року, але в те, що це буде в Києві, в Київській області, не вірив ніхто.

   

  КОЛЕКТИВ ЯК РОДИНА

   

  Колектив як родина: уся команда «Схід-Профілю» переїхала з Донецької області. Керівник Олексій Кухар – у центрі

   

  – Що було з підприємством далі? Яка доля вашої покровської філії?

   

  – За місяць ми змогли вивезти все обладнання з Донбасу на Львівщину. Хотіли й звідси вивезти, але сюди не можна було заїхати, бо все було перекопано протитанковими ровами. Коштовне обладнання залишалося тут.

   

  На щастя, в Нових Петрівцях загалом усе вціліло, цех зазнав лише незначних пошкоджень.

   

  – Хто працює на вашому підприємстві?

   

  – Уся команда приїхала з Донецької області. Це люди, які фактично створювали «Схід-Профіль», дехто з нами понад 10 років. Узагалі в цей складний період я отримав найбільшу підтримку від своєї дружини Марини та від колективу. Коли навіть не було можливості платити людям зарплату, вони все одно лишалися й працювали, бо відчували себе частиною цього підприємства. Дехто заради компанії повернувся з Польщі. Сьогодні мої працівники часом виконують роботу взагалі не за своїм фахом – менеджери стоять на верстатах, а той, хто стояв на верстаті, навпаки допомагає менеджеру. Я сам на вантажівках їжджу. Ми всі вболіваємо, щоб підприємство відродилося.

   

  ДЛЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ – ЗНИЖКИ

   

  – Не плануєте набирати місцевий персонал?

   


  – Якщо нам вдасться втілити в життя всі плани й ми будемо розширюватись, то, звичайно, набиратимемо вже місцевих працівників, це для нас пріоритет. Але поки що нам потрібна підтримка і з постачанням сировини, і з будівництвом підприємства. Розглядаємо всі варіанти – кредитування, грантові можливості.

   

  – Як ви почуваєтесь у нашій громаді?

   

  – Взагалі нам дуже комфортно, у вас чуйні та гарні люди.

   

  Ми не просто так тут перебуваємо. І приїхали не як «бідні родичі», а хочемо стати членами громади та спільно відновлювати нашу країну. До речі, для мешканців громади будуть додаткові знижки на нашу продукцію. Зокрема для пенсіонерів – 12%. Робимо всі можливі зустрічні кроки.

   

   🏠  Адреса: с. Нові Петрівці, вул. Луцька, 7

   

  📞  Тел. +38095 932 00 01

   

   📩  E-mail shop@vostok-profi.com

   

  Сторінка в Інстаграм skhid_profil

   

  © Текст і фото – Ольга Стукало

  Читайте також

  «Рано чи пізно здичавілі собаки підуть в село. І це буде страшно»

  Читати далі

  «Якщо не співати, то, значить, ворог нас здолав»

  Читати далі

  Тактична хитрість рятує життя

  Читати далі
  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Земля годує і наснагу дарує

  Читати далі

  У Старих Петрівцях шиють фліскі та плитоноски

  Читати далі

  Петрівськими пасками ласували на фронті

  Читати далі

  У Київської ОВА – новий голова

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі