Війна і діти

  Керівниця Служби у справах дітей Петрівської сільської ради Ольга Мельник розповідає про евакуацію дітей із прифронтової зони, оздоровлення маленьких жителів нашої громади та підтримку тих, хто залишається за кордоном

   

  КОЖНА ДИТИНА ПОТРЕБУЄ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ

   

  – У нашій громаді є кілька сімей, які готові на період війни прийняти до себе дітей, котрі лишилися без батьківського піклування, – ділиться Ольга Василівна. – Люди, готові надати такий прихисток, реєструються через офіційний чат-бот «Дитина не сама», проходять відповідне онлайн-навчання. Мені здається, нині всі стали добрішими, більш охоче йдуть одне одному на допомогу.

   

  Сьогодні служба бере на облік двох діток: в одного батько зник безвісти в зоні проведення бойових дій у Луганській області. А в іншого помер унаслідок поранення, якого зазнав ще під час участі в Антитерористичній операції. Цим дітям запропонують можливості для оздоровлення.

   

  – Мабуть, усі діти, які проживають у нашій прифронтовій зоні, та діти, які були на окупованих територіях, на сьогодні перебувають у складних життєвих обставинах. Можливо, не за критеріями законодавства, ми їх не всіх беремо на облік служби, але намагаємося допомогти кожному в питаннях евакуації, оздоровлення. Тим паче що є благодійні організації, які підтримують у цьому. Бо, на мою думку, кожна наша дитина потерпіла насамперед від психологічного насильства. Хоча зараз це може бути не помітно, але накопичений стрес від пережитих вибухів і сирен, на жаль, дасться взнаки. Тому кожна дитина потребує особливої уваги, – каже Ольга Мельник.

   

  Якщо вам потрібна консультація чи допомога з евакуацією дитини, її оздоровлення та з інших питань, звертайтеся:

  СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ПЕТРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

  📍 Нові Петрівці, вулиця Новокиївська, 123

  ⌚ ПН-ЧТ 8:00-17:00 (обідня перерва: 12:00-13:00)

  ⌚ ПТ 8:00-16:00 (обідня перерва: 12:00-13:00)

  📞 +38 067 356 5549

   

  Наприклад, у липні 12 наших діток відпочили в таборі «Водограй» Мукачівського району Закарпатської області. Перевагу віддавали дітям, батьки яких призвані до лав Збройних сил України або уклали контракт з нашим ДФТГ, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, іншим пільговим категоріям.

   

  Крім того, діти з громади відпочивали в таборі «Перлина Придністров’я» в Івано-Франківській області, шестеро їздили в екскурсійну подорож до Угорщини, батьки оплачували лише проїзд по території України. У серпні 25 діток пільгових категорій відпочивають в українському Прикарпатті, в таборі «Едельвейс».

   

  Десять днів в Угорщині: 25 дітей з Київщини, зокрема й шестеро з нашої громади, побували в туристичній подорожі в Балатонлелле
  Десять днів в Угорщині: 25 дітей з Київщини, зокрема й шестеро з нашої громади, побували в туристичній подорожі в Балатонлелле

   

  НАШІ ДІТИ СЬОГОДНІ У ПОЛЬЩІ, ІТАЛІЇ, НІДЕРЛАНДАХ

   

  Евакуацію дітей служба почала здійснювати з перших днів повномасштабного вторгнення росії. Благодійні організації та благодійні фонди допомагали вивозити не лише дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а й усіх інших у більш безпечні місця, здебільшого в західні області України та Польщу. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, також виїжджали до Італії, деякі сьогодні проживають там у сім’ях. Дитячий будинок сімейного типу тимчасово переміщений з території нашої громади в Нідерланди.

   

  – Коли фронт відійшов від нашої території, багато опікунів з дітьми почали повертатися. Водночас значна частина ще за кордоном, ми постійно тримаємо зв’язок з ними. Моніторимо, чи не порушуються права дитини за кордоном, – розповідає Ольга Василівна.

   

  38 ДІТЕЙ ГОТУЮТЬСЯ ВИЇХАТИ В РУМУНІЮ

   

  Якщо ви хвилюєтесь за безпеку своїх дітей в Україні, то можете взяти участь у програмі евакуації дітей за кордон. Інформацію про такі можливості службі передає Київська обласна державна адміністрація. Вже сформовані списки для виїзду до Румунії від Петрівської громади. Об’єднання «Боротьба за свободу» з Румунії пропонує до припинення військового стану в Україні надати нашим діткам тимчасовий прихисток та сприяти в отриманні статусу тимчасового захисту.

   

  – Групи дітей евакуюємо у супроводі дорослих. Ми наголошуємо, що діти їдуть не на тиждень-два і, можливо, не на місяць, а зазвичай, до закінчення війни. Бо та країна, яка приймає, не розуміє, як можна повернути діток туди, де триває війна. Батьки мають це усвідомлювати. Дітей влаштують в установи, де за ними буде відповідний догляд, а також забезпечено проживання, харчування, дозвілля, підтримка психолога, – уточнює Ольга Мельник.

   

  ПІДЛІТОК САМ ВИЇХАВ З ОКУПАЦІЇ

   

  Служба також реагує, коли діти з’являються на території громади без супроводу батьків. У нас є один такий підліток – він сам перейшов усі блокпости та виїхав з тимчасово окупованої частини Запорізької області. Батьки залишились там, але, очевидно, сприяли йому з виїздом. Сюди він приїхав до тітки. Служба взяла дитину на облік як позбавлену батьківського піклування, їй призначено піклувальника. Такий статус підліток матиме на період війни, поки не з’єднається з родиною. Дитина нині живе на території громади та збирається вступати у виш.

   

  Також працівники служби у справах дітей постійно відвідують родини, де можливе насилля чи ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків або інше порушення прав дітей.

   

  © Текст – Ольга Стукало. Фото – Київської обласної військової адміністрації та Ольги Стукало

  Читайте також

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Чемпіоном можна стати в будь-якому віці

  Читати далі

  Гуртом і розписи відновлювати легше

  Читати далі

  Нас не зламати!

  Читати далі
  підприємець Владислав Кметь стоїть перед входом у відділення "Нової Пошти"

  «Труднощі роблять нас сильнішими»

  Читати далі
  Козак Сергій Шум заливає гарячий віск у бляшанки для окопних свічок

  Свічки заливай – бійців зігрівай

  Читати далі
  старша пані рахує копійки з гаманця

  Тотальна економія

  Читати далі
  троє чоловіків на фоні військового буса, завантаженого пляшками з водою

  Як португальці допомогу у Старі Петрівці передавали

  Читати далі
  шеф-кухар тримає піднос із ролами суші

  Йалцин Алієв: «Наші роли та піца смачніші за київські»

  Читати далі
  На фото 5 дітец на тлі стіни з грамотами

  «Я шість годин їхав стоячи…»

  Читати далі
  ілюстрація до теми номера

  Темні часи

  Читати далі

  Здоров’я душі теж важливе

  Читати далі

  Литовці подивились, як петрівчани боронились

  Читати далі

  У Нових Петрівцях попрощались з трьома воїнами

  Читати далі

  Колядували – Україні перемоги бажали

  Читати далі

  Перезимуємо. Вистоїмо. Переможемо

  Читати далі

  Петрівчанки вразили італійську публіку

  Читати далі

  Бюджет виживання

  Читати далі
  QR-код для зворотного зв'язку про роботу "Пунктів Незламності"

  Тобі чаю не дали? На гарячу лінію дзвони!

  Читати далі
  Загиблий воїн Богдан Дідковський

  Поховали воїна, який загинув у «Десні»

  Читати далі

  З Різдвом Христовим та Новим роком!

  Читати далі