Тетяна Кузьмич: «Це буде перемога всього світу»

  Жителька Петрівської громади Тетяна Кузьмич (Яновська) з перших днів повномасштабної війни допомагає селам Вишгородського району. Завдяки своїй громадській роботі вона активно залучає міжнародну підтримку. Волонтерка вже передала жителям нашої громади цінне медичне обладнання, дрон для добровольчого формування, допомогла дитячому табору і зупинятися не планує

   

  Тетяна Кузьмич – адвокат, партнер консалтингової компанії KAC Group. Є скарбником ГО «Ротарі Клуб Київ», що входить у структуру Rotary International – міжнародної організації з 100-річною історією, яка об’єднує лідерів світу задля реалізації гуманітарних проєктів. Напередодні великої війни Тетяна Кузьмич відзначила 50-річчя. Мама дорослих та не дуже дітей. Молодшому – 10.

   

  У перші дні розіслала сотні листів

   

  – Чому ви взялися за допомогу нашій громаді?

   

  – Я тут живу, все відбувалося в мене на очах. Зі своїх вікон ми бачили, як на Гостомель летіли гвинтокрили Ка-52, а за ними групи винищувачів… Одразу стало ясно, що треба діяти швидко. Потреби були зрозумілими – створювались ТРО, знайомі йшли добровольцями в ЗСУ. Просто закупляли все необхідне та давали.

   

  – До кого зверталися в пошуках коштів?

   

  – Залученню допомоги сприяло моє членство в Rotary International. Уже в перші дні розіслала кілька сотень листів по міжнародній спільноті з банківськими реквізитами «Ротарі клубу» та закликом допомоги Україні.

   

  Спочатку ми як «Ротарі клуб Київ» опікувалися ТРО Оболоні, Подолу, Голосієва, Вишгорода та Петрівської громади. Забезпечували теплими речами, пічками, ліками та лікарським обладнанням. Спільно з ГО «Андріївський узвіз» годували захисників. Потім сконцентрувалися додатково на потребах Петрівської та Димерської громад, – адже їм маємо завдячувати за те, що бліцкриг було зірвано та ворог не дістався столиці в перший день війни.

   

  Друзі за кордоном, які розуміють потреби України, коштами, силами, знаннями щодня долучаються до нашої спільної Перемоги. Адже це буде Перемога всього світу. Всі члени клубу розсилають листи іноземним друзям, презентують проєкти, намагаються дістати кошти, за рахунок яких задовольняємо потреби громад.

   

  – Як саме вам уже вдалося посилити Петрівську громаду?

   

  – Ми передавали для Петрівської лікарні кардіограф, дефібрилятор, для добровольчого формування – аптечки, ліки, також громаді передали електрогенератори та мотопомпу. В перший день місцевим хлопцям з ЗСУ віддала свій дрон DJI Phantom, згодом місцеве добровольче формування отримало безпілотник Parrot Anafi американського виробництва. На нього зібрав кошти один з американських клубів «Ротарі». Тепер дрон патрулюватиме північні кордони громад та стежити за поточним станом і розливами Ірпеня, щоб попередити можливі негативні наслідки.

   

  Повернути щасливе дитинство

   

   

  – Діти – серед тих, хто найважче переживає досвід окупації, обстрілів, втрати домівки. Чи допомагали ви якось їм?

   

  – Так, це літній денний табір Kids Berry Camp, в якому діти-переселенці перебувають безоплатно. Після звільнення окупованих територій Київщини в громаді з’явилося багато нових людей – з Ірпеня, Бучі… Жителька нашої громади, засновниця школи Kidsberry School Анна Андросова на базі свого закладу створила простір, в якому дітки з таких родин можуть оздоровитися тілом та душею.

   

  Табір знаходиться у Нових Петрівцях, неподалік Межигір’я. Там чудова територія, з дітьми працює ціла команда фахівців і просто гарних людей: малеча співає, ліпить, танцює – віддає весь накопичений негатив, вимальовує і «вироблює» його. І це діти не лише з Київщини, також є з Харкова, Миколаєва… У позитивних справах їхнє щасливе дитинство повертається. Щонайменше 30 діток щозміни отримують безоплатне перебування.

   

  Першу зміну профінансував наш клуб, на другу також знайшли спонсорів – з ротарійського клубу в Англії. З третьою зміною виявилося складніше, але сподіваємося, що допоможуть закрити збір поляки, вже готуємось до четвертої.

   

  – Що надає вам сили для щоденної роботи?

   

  – Наснаги мені надає саме життя. Люди, які поруч, їхні усмішки та розуміння того, що ми маємо швидше наблизити Перемогу. Найбільшу підтримку отримую від родини та команди – KAC Group і «Ротарі». Дуже всім вдячна – головам Петрівської та Димерської громад та добровольчого формування за злагоджену співпрацю, мешканцям громади та друзям – Олексію Копитьку, Антоніні Максименко, Олександру Солоненку, Євгену Пінчуку, Владиславу Кметю, медикам та воїнам – за миттєвий зворотний зв’язок та за те, що вони швидкі на підйом. Українці класні, все буде добре!

   

  © Фото з архіву Тетяни Кузьмич

  Читайте також

  «Рано чи пізно здичавілі собаки підуть в село. І це буде страшно»

  Читати далі

  «Якщо не співати, то, значить, ворог нас здолав»

  Читати далі

  Тактична хитрість рятує життя

  Читати далі
  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Земля годує і наснагу дарує

  Читати далі

  У Старих Петрівцях шиють фліскі та плитоноски

  Читати далі

  Петрівськими пасками ласували на фронті

  Читати далі

  У Київської ОВА – новий голова

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі