Тетяна Кузьмич: «Це буде перемога всього світу»

  Жителька Петрівської громади Тетяна Кузьмич (Яновська) з перших днів повномасштабної війни допомагає селам Вишгородського району. Завдяки своїй громадській роботі вона активно залучає міжнародну підтримку. Волонтерка вже передала жителям нашої громади цінне медичне обладнання, дрон для добровольчого формування, допомогла дитячому табору і зупинятися не планує

   

  Тетяна Кузьмич – адвокат, партнер консалтингової компанії KAC Group. Є скарбником ГО «Ротарі Клуб Київ», що входить у структуру Rotary International – міжнародної організації з 100-річною історією, яка об’єднує лідерів світу задля реалізації гуманітарних проєктів. Напередодні великої війни Тетяна Кузьмич відзначила 50-річчя. Мама дорослих та не дуже дітей. Молодшому – 10.

   

  У перші дні розіслала сотні листів

   

  – Чому ви взялися за допомогу нашій громаді?

   

  – Я тут живу, все відбувалося в мене на очах. Зі своїх вікон ми бачили, як на Гостомель летіли гвинтокрили Ка-52, а за ними групи винищувачів… Одразу стало ясно, що треба діяти швидко. Потреби були зрозумілими – створювались ТРО, знайомі йшли добровольцями в ЗСУ. Просто закупляли все необхідне та давали.

   

  – До кого зверталися в пошуках коштів?

   

  – Залученню допомоги сприяло моє членство в Rotary International. Уже в перші дні розіслала кілька сотень листів по міжнародній спільноті з банківськими реквізитами «Ротарі клубу» та закликом допомоги Україні.

   

  Спочатку ми як «Ротарі клуб Київ» опікувалися ТРО Оболоні, Подолу, Голосієва, Вишгорода та Петрівської громади. Забезпечували теплими речами, пічками, ліками та лікарським обладнанням. Спільно з ГО «Андріївський узвіз» годували захисників. Потім сконцентрувалися додатково на потребах Петрівської та Димерської громад, – адже їм маємо завдячувати за те, що бліцкриг було зірвано та ворог не дістався столиці в перший день війни.

   

  Друзі за кордоном, які розуміють потреби України, коштами, силами, знаннями щодня долучаються до нашої спільної Перемоги. Адже це буде Перемога всього світу. Всі члени клубу розсилають листи іноземним друзям, презентують проєкти, намагаються дістати кошти, за рахунок яких задовольняємо потреби громад.

   

  – Як саме вам уже вдалося посилити Петрівську громаду?

   

  – Ми передавали для Петрівської лікарні кардіограф, дефібрилятор, для добровольчого формування – аптечки, ліки, також громаді передали електрогенератори та мотопомпу. В перший день місцевим хлопцям з ЗСУ віддала свій дрон DJI Phantom, згодом місцеве добровольче формування отримало безпілотник Parrot Anafi американського виробництва. На нього зібрав кошти один з американських клубів «Ротарі». Тепер дрон патрулюватиме північні кордони громад та стежити за поточним станом і розливами Ірпеня, щоб попередити можливі негативні наслідки.

   

  Повернути щасливе дитинство

   

   

  – Діти – серед тих, хто найважче переживає досвід окупації, обстрілів, втрати домівки. Чи допомагали ви якось їм?

   

  – Так, це літній денний табір Kids Berry Camp, в якому діти-переселенці перебувають безоплатно. Після звільнення окупованих територій Київщини в громаді з’явилося багато нових людей – з Ірпеня, Бучі… Жителька нашої громади, засновниця школи Kidsberry School Анна Андросова на базі свого закладу створила простір, в якому дітки з таких родин можуть оздоровитися тілом та душею.

   

  Табір знаходиться у Нових Петрівцях, неподалік Межигір’я. Там чудова територія, з дітьми працює ціла команда фахівців і просто гарних людей: малеча співає, ліпить, танцює – віддає весь накопичений негатив, вимальовує і «вироблює» його. І це діти не лише з Київщини, також є з Харкова, Миколаєва… У позитивних справах їхнє щасливе дитинство повертається. Щонайменше 30 діток щозміни отримують безоплатне перебування.

   

  Першу зміну профінансував наш клуб, на другу також знайшли спонсорів – з ротарійського клубу в Англії. З третьою зміною виявилося складніше, але сподіваємося, що допоможуть закрити збір поляки, вже готуємось до четвертої.

   

  – Що надає вам сили для щоденної роботи?

   

  – Наснаги мені надає саме життя. Люди, які поруч, їхні усмішки та розуміння того, що ми маємо швидше наблизити Перемогу. Найбільшу підтримку отримую від родини та команди – KAC Group і «Ротарі». Дуже всім вдячна – головам Петрівської та Димерської громад та добровольчого формування за злагоджену співпрацю, мешканцям громади та друзям – Олексію Копитьку, Антоніні Максименко, Олександру Солоненку, Євгену Пінчуку, Владиславу Кметю, медикам та воїнам – за миттєвий зворотний зв’язок та за те, що вони швидкі на підйом. Українці класні, все буде добре!

   

  © Фото з архіву Тетяни Кузьмич

  Читайте також

  На державу надійся, а відбудовуй сам

  Читати далі

  Війна очима митців

  Читати далі

  Олексій Кухар: «Якість – наш профіль»

  Читати далі

  На дроні літай – окупантів виявляй

  Читати далі

  Якісно навчити та вберегти – як досягти?

  Читати далі

  Війна і діти

  Читати далі

  Сергій Солтис: «На всю громаду лишалося троє лікарів»

  Читати далі

  Самі плетуть і продають – ЗСУ підтримують

  Читати далі

  «Коли було страшно, ми сміялись»

  Читати далі

  Тут пацієнти більш свідомі

  Читати далі

  Тетяна Кузьмич: «Це буде перемога всього світу»

  Читати далі

  Воїни світла, воїни добра

  Читати далі

  Тривожна осінь 2022-го

  Читати далі

  Наш земляк – воїн Олег Музика отримав військову нагороду

  Читати далі

  Загиблі герої нашої громади

  Читати далі

  У «Петрику» завершується ремонт

  Читати далі

  Боремося за волю та долю наших дітей

  Читати далі

  Порушень закону поменшало

  Читати далі

  Скидаємося на «кікімори»

  Читати далі

  Сміттєзвалище на замку

  Читати далі

  «Поговори зі мною»

  Читати далі

  З Днем Незалежності!

  Читати далі