Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Події останніх днів лякають: визнання Путіним «ЛДНР», введення туди російських військ, повідомлення про кількість ворожих військових і техніки, втеча послів інших держав і місцевих олігархів… Тому всіх нас турбує питання: що зроблено тут – у громаді, районі, області – для захисту населення?

   

  Молодшій дитині Катерини Пасічник ще немає двох років, а старшому сину лише сім. Разом вони спокійно гуляють у Нових Петрівцях і загалом не хвилюються про імовірність повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

   

  – У сім’ї ми не обговорювали, що робити у разі війни. Чоловік сказав, щоб ми не хвилювалися й не наганяли паніки. Я впевнена, що він забезпечить нас усім необхідним, як буде кудись йти. Він у нас військовий. Ніяких валіз не складали, гречки наперед не купляли. Лише говорила з мамою – вона живе у Дніпропетровській області: якщо підуть через Харків, то вона до нас приїде. А якщо з півночі, то ми до неї. З дітьми ситуації не проговорювали, щоб не лякати, – поділилася Катерина.

   

  А ТИМ ЧАСОМ НА КИЇВЩИНІ

   

  Київська обласна рада 16 лютого виділила 7 млн грн на 2022 рік на забезпечення належного рівня бойової готовності підрозділів територіальної оборони.

   

  У Вишгородському районі військові вдосконалюють свої навички та відпрацьовують злагоджені дії.

   

  У лютому гвардійці вишгородської бригади проходили командно-штабні навчання «Заметіль-2022» з техніки ведення оборони проти асиметричних дій умовного противника.

   

  На початку місяця на Вишгородщині пройшли заняття у протитанкових підрозділах. Військові відпрацьовували наведення установки на ціль, облаштування позиції для ведення вогню, переведення установки в бойове та похідне положення, виконання команди «до бою». Навчання проходили на легкому переносному протитанковому комплексі «Корсар» та на протитанковому комплексі «Стугна-П». Остання керується дистанційно за допомогою пульту управління.

   

  У Вишгородському районі ще минулого року був створений батальйон територіальної оборони, який базується в селі Рудня-Димерська. Це село розташоване за 36 км на півночі від нашої громади.

   

  А ТИМ ЧАСОМ У ГРОМАДІ

   

   

  Щоб мешканці Петрівської громади почувалися захищеними, місцевий депутат Сергій Миронов звернувся до депутатського корпусу та виконавчого комітету Петрівської сільської ради з ініціативою встановити сучасну систему оповіщення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, провести перевірку приміщень укриття в усіх закладах освіти, розробити графік і регулярно проводити навчання з цивільного захисту населення в усіх установах та організаціях, які перебувають на утриманні громади, провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо вступу до тероборони.

   

  У Петрівській громаді формується добровольче формування, що буде підпорядковуватися батальйону, розміщеному в Рудні-Димерській. Головні завдання: забезпечувати громадський порядок, охороняти об’єкти місцевої інфраструктури, перешкоджати мародерству та протидіяти диверсійним заходам на території громади під час виникнення надзвичайних ситуацій або воєнного стану.

   

  Виконком Петрівської сільської ради погодив Олександра Мережка кандидатом на посаду командира добровольчого формування. Тепер він має пройти спецперевірку відповідними правоохоронними органами. А тим часом вже розпочався набір охочих обороняти свою громаду.

   

  – Угрупування буде в Петрівській територіальній громаді, щоб захищати від ворога, який може напасти на нашу країну. Навчання проводитиме Вишгородська територіальна оборона, штаб якої розташований у Рудні-Димерській. Навіть ті, хто не служив у лавах української армії, можуть записатися. Кожен, хто запишеться, проходитиме перевірку, – пояснив Олександр Дмитрович.

   

  – Для нашої громади бажано, щоб увійшло близько 100 осіб. Приміщення, одяг, техніка – все буде згодом придбано, – пообіцяв Петрівський сільський голова Радіон Старенький. – Щодо перевірок, важливо, аби у людини не було судимостей, щоб громада могла довіряти. Впевнитися, що ні в кого ніякого злого умислу не буде в надзвичайні ситуації зловживати своїм, по суті, службовим положенням.

   

  Вступайте до оборони Петрівської громади!

  Аби долучитися до місцевого добровольчого формування, треба звернутися до Олександра Мережка за телефоном:
  📞 + 38 050 942 3405

   

  Командир добровольчого формування Петрівської громади – Олександр Мережко, приватний підприємець, 57 років:

  • мешканець Нових Петрівців;

  • брав участь у війні в Афганістані у 1983–1985 роках;

  • у 2014 році у складі гуманітарної місії «Чорний тюльпан» займався евакуацією та транспортуванням останків українських військових на Донбасі;

  • нагороджений медалями «За бойові заслуги», відзнакою Президента України «За участь в АТО», Почесною грамотою та Подякою від Міністерства оборони України;

  • голова організацій ради ветеранів Петрівської територіальної громади, член правління громадської організації «Ветерани Вишгородського району».

   

  ОПОВІЩЕННЯ Й УКРИТТЯ

   

  На засіданні виконкому Петрівської сільської ради 15 лютого ухвалили положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення.

   

  – Від минулого року ми консультувалися з різними підрядними організаціями, щоб обрати необхідну систему для нашої громади. Будівництво коштуватиме громаді приблизно 7,5 млн гривень. Теоретично в цьому році це можна зробити. Будуть гучномовці по центральній трасі та у віддалених куточках для оповіщення населення про надзвичайну ситуацію або воєнні дії. Вона працюватиме в будь-яких умовах, навіть якщо не буде інтернету й централізованого електропостачання, – пояснив Радіон Старенький.

   

  На жаль, на території Петрівської громади, як і решти сільських громад України, відсутні протирадіаційні укриття та бомбосховища. У Лютізькій і Старопетрівській школах, дитячому садочку «Петрик», стаціонарі Новопетрівської лікарні є найпростіші укриття – підвали. Вони можуть у разі небезпеки захистити тих, хто там перебуватиме, однак не розраховані на велику кількість людей.

   

  Що більше зараз зробить держава, громада й кожен із нас, то впевненіше надалі ми почуватимемося незалежно від обставин, які трапляться. Очевидно, що сусід-агресор нікуди не дінеться, і нам треба навчитися з цим жити й бути достатньо сильними, щоб залишатися вільною, єдиною, незалежною, соборною державою.

   

  © Марія Саманюк

  Читайте також

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Учитель року з Нових Петрівців

  Читати далі

  Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Читати далі

  Юрій Духота: «Ніколи не пізно займатися армрестлінгом»

  Читати далі

  Місце щасливих дітей

  Читати далі

  Час ставити ялинку

  Читати далі

  Прогулянка по незнаному Межигір’ю

  Читати далі

  Сучасні традиції святкування

  Читати далі

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі

  Повідом сільраду про пошкодження

  Читати далі

  Будьте сміливими і підтримуйте одне одного

  Читати далі

  Чемпіонат з шахів

  Читати далі

  Потрібен менеджер-продавець

  Читати далі

  У лідерах зі сплати податків

  Читати далі

  Час вивішувати прапори

  Читати далі

  Готуймося до надзвичайних ситуацій

  Читати далі

  Олексій Кулеба очолив Київську ОДА

  Читати далі

  «Новопетрівчанка» відсвяткувала 10-річчя

  Читати далі