Учитель року з Нових Петрівців

  Нещодавно відбувся обласний етап конкурсу «Вчитель року», де перше місце здобула директорка Новопетрівської школи № 1, вчителька історії та правознавства Алла Тишковська. «Київське море» розпитало Аллу Петрівну про її методи роботи з дітьми

   

   

  – Розкажіть про конкурс. Чому вирішили взяти участь?

  – Керуючись принципом: «Не повчай, будь прикладом», я вирішила взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» у номінації «Основи правознавства». Цей конкурс стимулює до розвитку системи освіти в цілому. Запроваджувати нові підходи викладання у своїй роботі, професійно вдосконалюватися. Тут є можливість показати себе, познайомитись з іншими людьми, їхнім досвідом і просто отримати задоволення від спілкування.

   

  – Нові підходи викладання. Про що йдеться?

  – Світ технологій стрімко розвивається, і щоб бути з учнями на одній хвилі, на моїх уроках правознавства дозволяю учням користуватися різними програмами в гаджетах (смартфонах, планшетах, ноутбуках). Там вони роблять тестові завдання, розв’язують тематичні ребуси, дивляться 3-D презентації та інтерактивні плакати. Це робить урок цікавим, додає освітньому процесу ігрових моментів, розвиває логічне мислення та пошукові здібності, спонукає обдарованих дітей до участі в різноманітних конкурсах і проєктах.

   

  – Шкільні олімпіади?

  – І вони теж. Неодноразово мої учні були переможцями Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН у секції правознавство. Ольга Солоненко минулого року не просто отримала диплом першого ступеня, а стала абсолютним переможцем конкурсу і нині отримує президентську стипендію.

   

  ШКОЛА В КАЙФ

   

  – Останніми роками чимало змін запроваджується у сфері освіти. Чого не вистачає сучасній українській школі, на вашу думку?

  – Тут головне – змінюватись самому й любити те, що ти робиш. Кардинальні зміни підходять не всім. Мені хотілось би, щоб школи були просторішими – більші коридори й класи, укомплектовані різноманітним обладнанням. Щоб діти кайфували від навчання, мали право обирати. Я би зробила обов’язковими 2-3 уроки, не більше – математика, українська мова. А решту часу діти мали б займатися тим, що їм подобається. Але, на жаль, таких ресурсів у школи немає.

   

  – Кайфувати у школі – як це?

  – На мою думку, головне завдання вчителя – не нашкодити. Якщо ми будемо щось насаджувати, змушувати, то фактично формуватимемо націю рабів. Кожна людина має бути вільною, вміти ухвалювати рішення та нести відповідальність.

   

  – А батьки мають право змушувати дитину вчитися, робити домашні завдання?

  – Я думаю, що батьки як ніхто повинні відчувати та розуміти свою дитину, працювати над стосунками з нею. Хибна думка батьків про те, що дитина повинна скласти на високий бал ЗНО. Усі мають зрозуміти, що є психологічний фактор. Потрібно підтримувати та налаштовувати дитину психологічно. Говорити, що вона все зможе, у неї все вийде, а якщо навіть не вийде, то у цьому немає нічого страшного. Універсальних порад для батьків немає, лише просто любити своїх дітей, прислухатися до них.

   

  – Як тоді зрозуміти, що діти чогось навчилися? Власне – здобули освіту?

  – Найбільше досягнення – це стати чудовою людиною. Є люди, які у школі не вчилися, але потім зрозуміли, що їм потрібна вища освіта, і здобули певний фах, отримали потрібні дипломи. Вони працюють на хороших роботах і стають чудовими батьками. Тому я думаю, що найбільше досягнення – бути людиною. З іншого ж боку, для мене значне досягнення, коли вдається зацікавити дітей. Незалежно від того, чи здобудуть вони нагороди. Важливо те, що дитина хоче працювати та йти за вчителем.

   

  БЕЗ ВАРІАНТІВ

   

  – Будемо відверті, через невисокі зарплати перспектива бути шкільним вчителем не надто популярна в нашій державі. Чи розглядали ви коли-небудь інші варіанти професії?

  – Інших варіантів ніколи не було. Все своє свідоме життя, скільки я себе пам’ятаю, я хотіла бути вчителькою. Пригадую, як іще у дитячому садочку нас питали, хто ким хоче стати. У мене в групі було лише шість дівчат. Три відповіли, що хочуть стати вчительками, і тут дійшла моя черга, і я теж хочу бути вчителькою. У виховательки ледь око не почало сіпатись, вона сказала: «Невже не можна придумати іншу професію?! Уже троє сказали, що хочуть бути вчительками. Можна ж бути більш оригінальною, а не повторювати за всіма». Зрештою з усіх нас чотирьох вчителькою стала лише я.

   

  – Наостанок – суперечлива тема. Нове харчування: чи випробовували його у вашій школі, як ви ставитесь до цієї ініціативи?

  – Зміни – це добре, зміни на краще – супер. У цих змінах, звісно, є позитивне і негативне, але, на мою думку, позитивного більше. Збільшилась кількість постачальників, які привозять якісніші продукти. Харчоблоки ремонтують, працюють над оновленням обладнання. Стосовно меню – є певна свобода вибору щодо його формування. Тому думаю, що якщо всі над ним попрацюють, то діти із задоволенням будуть відвідувати їдальню.

   

  (с) Розмовляла – Марія Кулєбякіна, фото – Марія Саманюк

   

  Дивіться сюжет з Аллою Тишковською про те, як учні Новопетрівської школи № 1 стали переможцями Малої академії наук України (МАН) та підписуйтеся на YouTube-канал «Київського моря»:

   

  Читайте також

  «Рано чи пізно здичавілі собаки підуть в село. І це буде страшно»

  Читати далі

  «Якщо не співати, то, значить, ворог нас здолав»

  Читати далі

  Тактична хитрість рятує життя

  Читати далі
  схематичне зображення розташування закладів освіти

  Об’єднання шкіл: «за» і «проти»

  Читати далі
  Жінка стоіть і рукою вказує на волонтерську нагороду

  Волонтерська рота

  Читати далі
  Спортсмени на п’єдесталі

  Як армрестлінг змінює життя

  Читати далі

  Війна і робота

  Читати далі

  «Наші автівки їздять від Донеччини до Херсонщини»

  Читати далі

  «Стугни», врятовані на березі Ірпеня

  Читати далі

  «Труселькові феї»

  Читати далі

  Життя після поранення

  Читати далі

  Під обстрілами повертав світло в громаду

  Читати далі

  Земля годує і наснагу дарує

  Читати далі

  У Старих Петрівцях шиють фліскі та плитоноски

  Читати далі

  Петрівськими пасками ласували на фронті

  Читати далі

  У Київської ОВА – новий голова

  Читати далі
  обкладинка газети на зеленому тлі

  Весна надії

  Читати далі
  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв вручає нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ступеня начальнику штабу Петрівського ДФТГ Русланові Козеру

  У громаді відзначили День добровольця

  Читати далі

  Громада провела в останню путь двох захисників

  Читати далі
  упаковка світлодіодних ламп

  Лампочка нова – економія чимала

  Читати далі

  Рік великої війни – рік мужності та сили

  Читати далі

  У громаді відкрився Цифровий навчальний центр DLC

  Читати далі