Учитель року з Нових Петрівців

  Нещодавно відбувся обласний етап конкурсу «Вчитель року», де перше місце здобула директорка Новопетрівської школи № 1, вчителька історії та правознавства Алла Тишковська. «Київське море» розпитало Аллу Петрівну про її методи роботи з дітьми

   

   

  – Розкажіть про конкурс. Чому вирішили взяти участь?

  – Керуючись принципом: «Не повчай, будь прикладом», я вирішила взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» у номінації «Основи правознавства». Цей конкурс стимулює до розвитку системи освіти в цілому. Запроваджувати нові підходи викладання у своїй роботі, професійно вдосконалюватися. Тут є можливість показати себе, познайомитись з іншими людьми, їхнім досвідом і просто отримати задоволення від спілкування.

   

  – Нові підходи викладання. Про що йдеться?

  – Світ технологій стрімко розвивається, і щоб бути з учнями на одній хвилі, на моїх уроках правознавства дозволяю учням користуватися різними програмами в гаджетах (смартфонах, планшетах, ноутбуках). Там вони роблять тестові завдання, розв’язують тематичні ребуси, дивляться 3-D презентації та інтерактивні плакати. Це робить урок цікавим, додає освітньому процесу ігрових моментів, розвиває логічне мислення та пошукові здібності, спонукає обдарованих дітей до участі в різноманітних конкурсах і проєктах.

   

  – Шкільні олімпіади?

  – І вони теж. Неодноразово мої учні були переможцями Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН у секції правознавство. Ольга Солоненко минулого року не просто отримала диплом першого ступеня, а стала абсолютним переможцем конкурсу і нині отримує президентську стипендію.

   

  ШКОЛА В КАЙФ

   

  – Останніми роками чимало змін запроваджується у сфері освіти. Чого не вистачає сучасній українській школі, на вашу думку?

  – Тут головне – змінюватись самому й любити те, що ти робиш. Кардинальні зміни підходять не всім. Мені хотілось би, щоб школи були просторішими – більші коридори й класи, укомплектовані різноманітним обладнанням. Щоб діти кайфували від навчання, мали право обирати. Я би зробила обов’язковими 2-3 уроки, не більше – математика, українська мова. А решту часу діти мали б займатися тим, що їм подобається. Але, на жаль, таких ресурсів у школи немає.

   

  – Кайфувати у школі – як це?

  – На мою думку, головне завдання вчителя – не нашкодити. Якщо ми будемо щось насаджувати, змушувати, то фактично формуватимемо націю рабів. Кожна людина має бути вільною, вміти ухвалювати рішення та нести відповідальність.

   

  – А батьки мають право змушувати дитину вчитися, робити домашні завдання?

  – Я думаю, що батьки як ніхто повинні відчувати та розуміти свою дитину, працювати над стосунками з нею. Хибна думка батьків про те, що дитина повинна скласти на високий бал ЗНО. Усі мають зрозуміти, що є психологічний фактор. Потрібно підтримувати та налаштовувати дитину психологічно. Говорити, що вона все зможе, у неї все вийде, а якщо навіть не вийде, то у цьому немає нічого страшного. Універсальних порад для батьків немає, лише просто любити своїх дітей, прислухатися до них.

   

  – Як тоді зрозуміти, що діти чогось навчилися? Власне – здобули освіту?

  – Найбільше досягнення – це стати чудовою людиною. Є люди, які у школі не вчилися, але потім зрозуміли, що їм потрібна вища освіта, і здобули певний фах, отримали потрібні дипломи. Вони працюють на хороших роботах і стають чудовими батьками. Тому я думаю, що найбільше досягнення – бути людиною. З іншого ж боку, для мене значне досягнення, коли вдається зацікавити дітей. Незалежно від того, чи здобудуть вони нагороди. Важливо те, що дитина хоче працювати та йти за вчителем.

   

  БЕЗ ВАРІАНТІВ

   

  – Будемо відверті, через невисокі зарплати перспектива бути шкільним вчителем не надто популярна в нашій державі. Чи розглядали ви коли-небудь інші варіанти професії?

  – Інших варіантів ніколи не було. Все своє свідоме життя, скільки я себе пам’ятаю, я хотіла бути вчителькою. Пригадую, як іще у дитячому садочку нас питали, хто ким хоче стати. У мене в групі було лише шість дівчат. Три відповіли, що хочуть стати вчительками, і тут дійшла моя черга, і я теж хочу бути вчителькою. У виховательки ледь око не почало сіпатись, вона сказала: «Невже не можна придумати іншу професію?! Уже троє сказали, що хочуть бути вчительками. Можна ж бути більш оригінальною, а не повторювати за всіма». Зрештою з усіх нас чотирьох вчителькою стала лише я.

   

  – Наостанок – суперечлива тема. Нове харчування: чи випробовували його у вашій школі, як ви ставитесь до цієї ініціативи?

  – Зміни – це добре, зміни на краще – супер. У цих змінах, звісно, є позитивне і негативне, але, на мою думку, позитивного більше. Збільшилась кількість постачальників, які привозять якісніші продукти. Харчоблоки ремонтують, працюють над оновленням обладнання. Стосовно меню – є певна свобода вибору щодо його формування. Тому думаю, що якщо всі над ним попрацюють, то діти із задоволенням будуть відвідувати їдальню.

   

  (с) Розмовляла – Марія Кулєбякіна, фото – Марія Саманюк

   

  Дивіться сюжет з Аллою Тишковською про те, як учні Новопетрівської школи № 1 стали переможцями Малої академії наук України (МАН) та підписуйтеся на YouTube-канал «Київського моря»:

   

  Читайте також

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Учитель року з Нових Петрівців

  Читати далі

  Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Читати далі

  Юрій Духота: «Ніколи не пізно займатися армрестлінгом»

  Читати далі

  Місце щасливих дітей

  Читати далі

  Час ставити ялинку

  Читати далі

  Прогулянка по незнаному Межигір’ю

  Читати далі

  Сучасні традиції святкування

  Читати далі

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі

  Повідом сільраду про пошкодження

  Читати далі

  Будьте сміливими і підтримуйте одне одного

  Читати далі

  Чемпіонат з шахів

  Читати далі

  Потрібен менеджер-продавець

  Читати далі

  У лідерах зі сплати податків

  Читати далі

  Час вивішувати прапори

  Читати далі

  Готуймося до надзвичайних ситуацій

  Читати далі

  Олексій Кулеба очолив Київську ОДА

  Читати далі

  «Новопетрівчанка» відсвяткувала 10-річчя

  Читати далі