Купила мама мені коня

  У кінно-спортивному клубі «Balaton Horse Club» у Нових Петрівцях живуть сорок коней. Більше половини цих тварин – приватні, тобто клубу не належать, а мають переважно юних власниць, які вчаться верхової їзди, зокрема конкуру

   

   

  Якось Анастасія Сулейманова переглянула фільм «Східний вітер», в якому головна героїня знаходить спільну мову з дуже норовливим конем і бере участь у змаганнях з конкуру. Конкур – змагання з подолання перешкод верхи на коні. Після цього Настя також захотіла ближче познайомитися з кіньми. Її батьки знайшли дитячий кінно-спортивний табір «Буча», дівчинка разом зі своєю сестрою-близнючкою Лізою почали опановувати верхову їзду.

   

   

  – Ми десь рік їздили туди на заняття зі Старих Петрівців. Про кінний клуб у сусідньому селі ми нічого не знали. Якось мама поскаржилася знайомим, які знімали будинок у котеджному містечку «Балатон», що далеко їздити. А ці знайомі нам підказали, що тут є свій кінний клуб. Мені ідея міняти місце тренувань спочатку не сподобалася, – зізналася 14-річна Анастасія. – Але коли ми побачили Balaton Horse Club, я погодилася. Ми сюди ходимо з 1 грудня. Дуже рада, що переїхали, зараз взагалі не шкодую.

   

   

  Рік тому батьки подарували дівчинці власну кобилку Ауріку. А її сестрі-близнючці Лізі дістався кінь Багровий. Дівчата тренуються чотири рази на тиждень.

   

   

  – Найбільша мрія – потрапити на європейський турнір, – поділилася Анастасія.

   

   

  Нещодавно і мама дівчат-близнючок Катерина Сулейманова купила собі власного коня і також почала вчитися їздити верхи. Усі троє коней живуть у пансіонаті для коней у Balaton Horse Club. Тут за ними доглядають досвідчені конюхи й конярі.

   

   

  – До нашого клубу на заняття вже цілими сім’ями їздять. Наприклад, Калашникови – тато, мама й двоє дітей, – додав про родинні традиції Ігор Торгонський, власник Balaton Horse Club, любитель коней і аматор з конкуру, архітектор і бізнесмен, який побудував котеджне містечко «Балатон».

   

   

  Проте, щоб навчитися верхової їзди, не обов’язково мати власного коня. Аріна Луценко зі Старих Петрівців вже два роки займається, орендуючи під час уроків клубних коней.

   

   

  – Мені дуже подобається. Тут дуже добрі, чуйні люди. Зі школи я їду сюди. А влітку я тут була щодня зранку до вечора. Мене о 8-9 ранку завозили, і я тут лишалася до 18-19. Найскладнішим було знайти спільну мову з конем, а ще страшно було почати стрибати з конем. Тепер я це обожнюю.

   

  – Я спілкувався з тренером: Аріна завзята, їй все вдасться. Зараз дівчина орендує досвідченого коня Евереста. Цей кінь – мій вчитель. Йому вже 16 років. Аби з ним порозумітися, треба мати характер, – пояснив Ігор Торгонський, знайомлячи нас із одним зі своїх улюблених коней.

   

   

  Головний тренер клубу – спортсмен міжнародного класу Роман Ведмідь, який з конкуру представляв Україну в Австрії, Бельгії та інших країнах Європи. Під його вихованням коні вийшли на рівень гран-прі – в конкурі це найвищий рівень змагань зі стрибками на висоту 150 см.

   

   

  – У мене щодня 7-8 учнів. Тренування тривають годину. Ми двічі на тиждень стрибаємо. У вівторок робимо для коней гімнастику. У п’ятницю –проходження маршруту, підготовка до стрибків. Решта днів – виїздка, – розказав програму тренувань для спортсменів із конкуру Роман Ведмідь.

   

   

  – Мої коні люблять турніри. Вони драйвують, викладаються, знають, що таке перемога, що їх зацілують, відчувають емоції. У нас всі коні виховані з любов’ю, залюблені, спокійні, адекватні, – додав Ігор Торгонський.

   

   

  СКІЛЬКИ КОШТУЄ?

   

  Абонемент початківця: 6 000 гривень / місяць

  Абонемент спортсмена: 10 000 гривень / місяць

  Вартість пансіонату для коня: 10 000 гривень / місяць

   

  Вартість 2-річного коня, якого треба виховувати, – 5 000 доларів

  Вартість титулованого коня з Європи –70-150 тисяч доларів

  Вартість коня, який стрибає на олімпійському рівні, – 1 000 000 євро

   

   

  Balaton Horse Club

  📍 Нові Петрівці, вулиця Озерна, 1 (котеджне містечко «Балатон»)

  🌐 horseclub.balaton.ua

  📞 +38 096 072 5555

   

  © Текст і фото – Марія Саманюк

   

   

  Читайте також

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Учитель року з Нових Петрівців

  Читати далі

  Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Читати далі

  Юрій Духота: «Ніколи не пізно займатися армрестлінгом»

  Читати далі

  Місце щасливих дітей

  Читати далі

  Час ставити ялинку

  Читати далі

  Прогулянка по незнаному Межигір’ю

  Читати далі

  Сучасні традиції святкування

  Читати далі

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі

  Повідом сільраду про пошкодження

  Читати далі

  Будьте сміливими і підтримуйте одне одного

  Читати далі

  Чемпіонат з шахів

  Читати далі

  Потрібен менеджер-продавець

  Читати далі

  У лідерах зі сплати податків

  Читати далі

  Час вивішувати прапори

  Читати далі

  Готуймося до надзвичайних ситуацій

  Читати далі

  Олексій Кулеба очолив Київську ОДА

  Читати далі

  «Новопетрівчанка» відсвяткувала 10-річчя

  Читати далі