Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Петрівська сільська рада визначила місцевий бюджет на 2022 рік. На що передбачено витратити понад 311 млн грн? Які оновлення чекають на громаду? Що запланували місцеві бізнесмени, культурні діячі та спортсмени?

   

   

  БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

   

   

   

  Наприкінці року, 24 грудня, відбулася найголовніша сесія Петрівської сільської ради, на якій було прийнято бюджет територіальної громади на 2022 рік. Місцеві депутати своїм рішенням визначили, що доходи та видатки цього року становитимуть 311 млн 347 тис. 700 гривень.

   

   

  Найбільша складова витрат, 60% бюджету, – так звані захищені статті. Це зарплати працівників бюджетних установ, видатки на медикаменти та перев`язувальні матеріали для комунальних закладів охорони здоров’я, на продукти харчування для комунальних закладів, комунальні послуги й оплату енергоносіїв, соціальне забезпечення, а також витрати на поточні трансферти місцевим бюджетам й оплату енергосервісу.

   

   

  Окрім цього, прийняли ще 30 програм, за якими розподілили 123 млн 679 тис. 955 гривень витрат бюджету Петрівської сільської територіальної громади.

   

   

  ЗНАКОВІ ПРОЄКТИ

   

   

   

  1. Центральний парк у Лютежі

   

  На цей рік місцева влада запланувала збудувати центральну площу в селі Лютіж. Тут облаштують паркову зону й територію пляжу по сусідству.

   

  Ескіз нової центральної площі в Лютежі

   

   

  2. Вода у Нових Петрівцях

   

  Мешканці вулиць Новокиївська та Польова в Нових Петрівцях відчувають нестачу води в літній період. Тому розпочато будівництво накопичувача для води, об’ємом 100 м³. Роботи виконані на 20 %. Петрівський сільський голова Радіон Старенький пообіцяв, що будівництво планують повністю завершити до травня цього року, щоб вирішити проблему з водопостачанням у літній період для цього мікрорайону.

   

   

  3. Канево в Нових Петрівцях

   

  Розчищення озера Канево розпочали ще минулого року. Наразі виконано лише 10% робіт, за 2022 рік планують цю справу довести до кінця.

   

   

  4. Водопровід у Старих Петрівцях

   

  Реконструкцію водогону по центральній вулиці Князя Святослава розпочали ще у 2018 році, коли з обласного бюджету виділили першу частину коштів у розмірі 10 млн грн. За ці кошти було прокладено дві нові труби, протяжністю 7,8 км. Потім роботи призупинилися. Нові лінії водогону просто пролежали в землі три роки, бо самих абонентів до неї не під’єднали, і нині продовжують використовувати аварійний старий водогін, прокладений ще у 1950-х роках.

   

   

  З огляду на те, що за цей час зробили дорогу Іванків – Овруч, вона пролягає цією вулицею, поклали нові тротуари для пішоходів, проєкт подальшої реконструкції водогону довелося переробляти. Зменшили кількість колодязів, знайшли для них більш доцільні місця. Завдяки раціоналізаторському підходу вдалося зменшити вартість робіт практично вдвічі, порівняно з тією сумою, що передбачалася раніше. Замість 13 млн грн тепер для завершення реконструкції необхідно лише 7 млн грн.

   

   

  – Ставимо собі за головне цей проєкт реалізувати в цьому 2022 році. Адже ми сидимо «на пороховій бочці», яку може, не дай Боже, прорвати. І тоді це стане серйозною проблемою. Торік був один порив на цій старій магістралі, але, дякувати Богу, в такому місці, що нам вдалося його локалізувати без пошкодження нового асфальтобетонного покриття, – зазначив Радіон Старенький.

   

   

  ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ

   

   

  У цьому навчальному році впродовж першого півріччя всі школярі з 1-го по 11-й клас Петрівської громади були єдиними в Київській області, хто харчувався в школі повністю за кошти місцевого бюджету.

   

   

  Із нового 2022 року ухвалено рішення оплату за гарячі обіди в школах розподілити між батьками та сільською радою. Учні 1-4 класів і пільгові категорії школярів харчуватимуться, як і раніше, безплатно, тобто коштом місцевого бюджету. За учнів 5-11 класів оплачуватимуть 50% вартості батьки, решту 50% – із бюджету сільської ради. Харчування школярів групи продовженого дня відбуватиметься за батьківські кошти.

   

   

  Ціна гарячих обідів залишилася на рівні 2021 року: 30 грн – для одного старшокласника, 25 грн – для учня середніх класів, 22 грн – для учня молодших класів та 15 грн – для учня групи продовженого дня.

   

   

  ЛІТНІ ТАБОРИ

   

   

  Петрівська сільська рада прийняла Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2022 рік. Претендувати на путівку можуть не лише діти так званих пільгових категорій або ті, які перебувають на диспансерному обліку, а також діти працівників соціальної сфери села, учасники дитячих творчих колективів і спортивних команд, переможці олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань і спартакіад, лідери дитячих громадських організацій. Загалом на програму передбачено 2 млн 049 тис. 900 грн. Реалізацією цієї програми займатиметься Служба у справах дітей Петрівської сільської ради.

   

   

  Крім того, активне дозвілля для дітей на літній період готують найкращі козаки Петрівської громади – Олексій Яцина, інструктор з українського рукопашного бою «Спас» у старопетрівському спортивному клубі «Нептун», і Сергій Шум, тренер із бойового гопака, засновник гурту козацького вишколу «Межигірський Сокіл».

   

   

  Олексій Яцина планує організовувати табори вихідного дня. Це походи для вивчення рідного краю, знайомство з традиціями козацтва, розвиток тіла і навичок виживання.

   

   

  Сергій Шум пропонує дітям від 7 до 13 років поїхати на так звану Толокунську Січ (Вишгородський район). Тут плануються дев’ятиденні зміни з проживанням у дерев’яних куренях. У програмі: фізичні вправи, їзда верхи на конях, знайомство з різними ремеслами та українськими традиціями, змагання, співи, походи, вивчення козацької зброї, басейн, батут, настільні ігри.

   

   

   

  БІЗНЕС-ПЛАНИ

   

   

  Приватне конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка», що в Нових Петрівцях, планує створювати різноманітні модифікації броньованих машин на замовлення Міністерства оборони й Нацгвардії. Йдеться про техніку для перевезення високоточного озброєння, зокрема протитанкових ракетних і переносних зенітно-ракетних комплексів типу «Стріла-10» або «Ігла», а також особового складу. Разом із тим, планується постачання продукції Силам Територіальної оборони Збройних сил України.

   

   

  – Підприємство бере участь у спеціалізованих міжнародних виставках, веде перемовини та проводить презентації, й очікує укладення низки зовнішніх контрактів із постачання броньованих машин «Варта» і «Новатор», мінометів 60, 82, 120 мм і зенітних установок ЗУ-23УБ до країн Африки, Азії, Близького Сходу та Південної Америки, – пояснює Владислав Бельбас, гендиректор КВП «Українська бронетехніка».

   

   

  У Старих Петрівцях на броварні «Underwood Brewery» закупили генератор-стабілізатор, щоб не залежати від відключення електроенергії. За словами керівника Максима Сагури, на цей рік компанія запланувала розширення виробничих потужностей із 29 тисяч літрів до 37 тисяч, для цього придбають спеціальне обладнання.

   

   

  Значні оновлення очікують цього року й «Металобазу», що по вулиці Князя Святослава, 54, у Старих Петрівцях. Як повідомив власник підприємства Сергій Миронов, зміниться система продажу.

   

  Усім відома «Металобаза» стане супермаркетом металу «Метал-центр»

   

   

  – Раніше товар мав просто код, тепер будуть QR- і штрих-коди, як у повноцінних супермаркетах. Зі зміною програмного забезпечення, за яким працюватимуть наші робітники, доведеться провести реконструкцію всього магазину, бо на складі кожному товару буде призначене адресне місце зберігання. Якщо раніше комірник просто знав, де воно лежить, ішов і брав, то тепер він отримуватиме замовлення, в якому зазначено ряд, поличку, місце. У мене є ще «Будівельний двір» у Нових Петрівцях. Там два місяці тривала перебудова і вже запроваджена ця система. Зробили повністю перерахунок складу та магазину. У результаті покращився клієнт-сервіс, обслуговування клієнтів стало швидшим, а працівники тепер більш вмотивовані, бо оцінюється кількість і час кожної їхньої дії. Зміниться також і назва. Тепер це не «Металобаза», а «Метал-центр», – пояснив перетворення Сергій Геннадійович.

   

   

  КУЛЬТУРА

   

   

  Петрівська сільська рада виділила в місцевому бюджеті на цей рік 1 млн 72 тис. грн на організацію масових святкувань і заходів у громаді. Планується відзначення Днів села в кожному населеному пункті, а також Колодія (Масниці) в Нових Петрівцях, Дня Незалежності в Старих Петрівцях, Івана Купала в Лютежі, Дня молоді в Гуті-Межигірській.

   

   

  Приватний музей українського побуту «Хутір Савки» в Нових Петрівцях на травень цього року готує нові інтерактивні програми. Одна з них – «Будуємо Україну». У цьому командному змаганні потрібно буде на швидкість скласти карту України та поставити прапорці обласних центрів. А ще в музеї планують встановити 12-метрову щоглу з великим прапором України (2х3 м).

   

   

  ДОПОМОЖІТЬ ПОШИРЕННЮ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА У СВІТІ

   

  Влітку минулого року газета «Київське море» вже писала, що в Лютежі живе народна майстриня з петриківського розпису Ольга Палій. Її картини та розписані речі зачаровують довершеністю та колористикою. Також мисткиня охоче працює з дітьми на майстер-класах.
  Цього року пані Ольга хоче поїхати на міжнародний фестиваль до Іспанії. Для здійснення її мрії необхідно 800 євро. Вона шукає спонсорів, які могли б допомогти їй із поїздкою.
  Якщо ви зацікавлені в розвитку й популяризації українського мистецтва у світі та можете підтримати мисткиню нашого краю, телефонуйте Ользі Палій:
  📞 +38 (067) 973 72 97

   

   

  СПОРТ

   

   

  Уже 19 лютого в Нових Петрівцях проведуть чемпіонат області з армрестлінгу. За результатами змагань буде здійснено відбір спортсменів на чемпіонат України. Також цьогоріч у нашій громаді проведуть змагання з боксу, кіокушинкай карате, українського рукопашного бою «Спас» і підтягування на перекладині.

   

   

  Змагання з відеоігор, або кіберспорту вже понад рік визнано офіційним видом спорту в Україні. І цього року в Петрівській громаді відбудеться перший чемпіонат. Наразі турнір – на стадії планування.

   

   

  © Марія САМАНЮК

  Читайте також

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Учитель року з Нових Петрівців

  Читати далі

  Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Читати далі

  Юрій Духота: «Ніколи не пізно займатися армрестлінгом»

  Читати далі

  Місце щасливих дітей

  Читати далі

  Час ставити ялинку

  Читати далі

  Прогулянка по незнаному Межигір’ю

  Читати далі

  Сучасні традиції святкування

  Читати далі

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі

  Повідом сільраду про пошкодження

  Читати далі

  Будьте сміливими і підтримуйте одне одного

  Читати далі

  Чемпіонат з шахів

  Читати далі

  Потрібен менеджер-продавець

  Читати далі

  У лідерах зі сплати податків

  Читати далі

  Час вивішувати прапори

  Читати далі

  Готуймося до надзвичайних ситуацій

  Читати далі

  Олексій Кулеба очолив Київську ОДА

  Читати далі

  «Новопетрівчанка» відсвяткувала 10-річчя

  Читати далі