Місце щасливих дітей

  Вони підкорили Болгарію, Італію та Велику Британію. Їм аплодувала Ніна Матвієнко, а батьки плакали від щастя. Вони готові тренуватися по три години, а потім ще просто спілкуватися до вечора. Бо разом їм добре. Їх об’єднав – дитячий аматорський ансамбль «Калинове намисто»

   

  Створення «Калинового намиста» почалося з семирічної Насті Гайдар. Вона сиділа у своєї мами Галини на колінах, дивилася виступ народного аматорського ансамблю «Новопетрівчанка». Дівчинка підспівувала кожну пісню та плескала у долоні. А після концерту Настя з мамою підійшли до однієї з учасниць колективу, нині директорки Новопетрівського будинку культури Альони Сивохи-Іваненко, й розповіли про бажання дитини співати.

   

  У вересні 2017 року на перші три репетиції Настя Гайдар ходила одна, а потім привела кілька своїх однокласниць.

   

  – Ансамбль збільшувався по мірі дитячих виступів. Деякі діти взагалі приходили тільки подивитися або зачекати своїх друзів, щоб після репетиції проводити своє дозвілля. Але, побувши на одній репетиції, їм подобалось і вони залишались в колективі, – розповіла керівниця Альона Степанівна.

   

  ПОВІРИТИ В СЕБЕ

   

  За компанію з однокласницями до «Калинового намиста» прийшла й Софійка Терещенко. Її мама Наталія зізналася, що донька була доволі сором’язливою.

   

  – Ми не знали, на який гурток віддати дитину та як вона там буде. Софійка соромилася людей. Про публічні виступи не йшлося. Проте дівчата з класу її зацікавили. Вона вирішила спробувати, їй сподобалося. Софійка затрималися в Альони Степанівни надовго. Склався колектив, усі здружилися, доволі активно беруть участь у різних концертах. Зрештою моя дитина стала більш впевнена у собі, активніша, розкрилася на сцені, – із радістю розказала мама дівчинки.

   

  Схожі метаморфози відзначила й Світлана Соць, мама ще одного учасника ансамбля – Олександра.

   

  – Участь у «Калиновому намисті» неабияк допомогла моєму синові в розвитку. Він був настільки сором’язливим, що йому було важко відповідати в класі на уроках. А коли пішов співати, почав виступати на сцені, ніби розкрився. В ансамблі – чудові керівники, які знаходять підхід до кожного. За це всі батьки дуже вдячні. Зараз у колективі діти різного віку – від шести до тринадцяти років, але всі дуже згуртовані, – зазначила мама хлопчика.

   

  ЗНАКОВІ ВИСТУПИ

   

  Колектив співає під живий супровід баяніста Івана Гайдичука. Керівниця ансамблю Альона Сивоха-Іваненко допомагає дітям не лише вивчати нові пісні, а також створює разом із ними сценічні композиції, що дивують і тішать глядачів.

   

  «Калинове намисто» радо зустрічають не лише на місцевих, а й районних та обласних святкових концертах. Численні грамоти, дипломи та цінні подарунки отримували діти на творчих звітах і різних конкурсах.

   

  Карантинні обмеження дали можливість «Калиновому намисту» взяти онлайн участь у міжнародних конкурсах, які проводили в зарубіжних країнах. Перше місце здобули на конкурсі «Італія зустрічає таланти 2020!». У Болгарії на міжнародному багатожанровому конкурсі мистецтв «Зірки планети» стали лауреатами ІІ ступеня. А на міжнародному творчому фестивалі «Навколо світу», що відбувався у Лондоні, здобули звання лауреата І ступеня.

   

  Але, звісно, найцікавіший досвід – коли колективу вдається поїхати з виступами в нові місця.

   

  Цього року діти тиждень провели в Херсонській області. У Залізному Порту 6 липня відбувся фінал міжнародного фестивалю-конкурсу талантів «Співучий край», а 7 липня завершився міжнародний фестиваль-конкурс «Зірки виходять на сцену» у місті Скадовськ. І там, і там «Калинове намисто» здобуло перші місця. В останньому конкурсі головою журі була народна артистка України Ніна Матвієнко, і діти дуже хотіли їй сподобатися, а тому неабияк хвилювалися й нервували. Була велика конкуренція у віковій і в жанровій категоріях – понад 10 колективів із різних країн.

   

  – Коли наші діти посіли перше місце, ми плакали, – зізналася мама Світлана Соць.

   

  СІМЕЙНА ОБСТАНОВКА

   

  Батьки відзначають, що діти біжать на репетиції одне поперед одного, бо там їм дуже подобається. А репетиції проводять по півтори-дві години тричі на тиждень. Коли ж готувалися до новорічних свят, заняття були через день по дві-три години.

   

  Найбільше дітей приваблює дружня атмосфера в колективі.

   

  – Діти між собою спілкуються, після тренувань ще можуть скинутися на торт-чай і разом побути, побавитися. Додому не поспішають. Думаю, це вплив керівників, які змогли так згуртувати, – поділилася враженнями Світлана Соць. Її старший десятирічний син Олександр уже три роки співає в «Калиновому намисті», а від осені до колективу долучився й молодший Назарчик, якому нещодавно виповнилося вісім років.

   

  Заняття для дітей безкоштовні. А попереду ще чимало виступів на різноманітних фестивалях і конкурсах.

   

  Гурток «Калинове намисто» для дітей від 6 до 13 років. Заняття проходять у Новопетрівському будинку культури
  📍 Нові Петрівці, вулиця Свято-Покровська, 220
  ⌚ вівторок – середа – четвер о 16.00
  📞 +38 096 257 8869
  Керівниця: Альона Степанівна Сивоха-Іваненко

   

  © Текст – Марія Саманюк, фото – з архіву колективу

  Читайте також

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Учитель року з Нових Петрівців

  Читати далі

  Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Читати далі

  Юрій Духота: «Ніколи не пізно займатися армрестлінгом»

  Читати далі

  Місце щасливих дітей

  Читати далі

  Час ставити ялинку

  Читати далі

  Прогулянка по незнаному Межигір’ю

  Читати далі

  Сучасні традиції святкування

  Читати далі

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі

  Повідом сільраду про пошкодження

  Читати далі

  Будьте сміливими і підтримуйте одне одного

  Читати далі

  Чемпіонат з шахів

  Читати далі

  Потрібен менеджер-продавець

  Читати далі

  У лідерах зі сплати податків

  Читати далі

  Час вивішувати прапори

  Читати далі

  Готуймося до надзвичайних ситуацій

  Читати далі

  Олексій Кулеба очолив Київську ОДА

  Читати далі

  «Новопетрівчанка» відсвяткувала 10-річчя

  Читати далі