«Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Чи є черги на вакцинацію? Як працюють магазини в Петрівській громаді? Хто ходить до школи, а хто знову на дистанційному навчанні? Особливості життя за новими правилами карантину з’ясували журналісти «Київського моря»

   

  Із запровадженням каран­тинних обмежень у червоній зоні Київщини пані Вален­тина з Нових Петрівців си­дить вдома. Жінка написала у листі до нашої редакції, що їй страшно вийти. Крім того, вона відзначила, що раніше причинами сімейних сварок була лише політика, а тепер з’явилася нова тема – ще­плення.

   

  Українське суспільство роз­кололося на тих, хто проти щеплень від Covid-19, і тих, хто засуджує людей, які від­мовляються вакцинувати­ся. Перші з різних причин не довіряють препарату, а обмеження пересуватися й працювати вважають по­рушенням прав людини. Останні – переконані, що лише вакцинація дозволить побороти пандемію, а нео­хочих щепитися називають невігласами та егоїстами.

   

  Проте чимало людей вва­жає, що їх позбавили вибору. Щоб доїхати на роботу, щоб допустили до праці, треба зробити щеплення.

   

  У ЧЕРЗІ ЗА ЩЕПЛЕННЯМ

   

  Перші дні запрова­дження «червоної зони» ознаменува­лися майже порож­нім громадським транспортом і магазинами, проте будівлю, де органі­зували пункт ще­плень від COVID-19, штурмували охочі вакцинуватися ще задовго до від­криття. Пані Ольга з Нових Петрівців розказала, що при­йшла о 6:45 й була восьмою у списку.

   

  Аби люди не простоювали даремно цілими днями й га­рантовано могли отримати щеплення у той день, коли прийшли, у Нових Петрівцях вирішили, що приймають по 100 осіб, решту просять при­ходити наступного дня.

   

  У черзі на щеплення чекала пані Алла зі Старих Петрів­ців. Жінка працює у приват­ній художній галереї в Києві. Власник закладу не напо­лягав на вакцинації співро­бітників, мовляв, кожен сам має право вирішувати: роби­ти щеплення чи ні. Проте, щоб доїхати на роботу, Алла спочатку зробила ПЛР-тест у «Сінево» за 500 гривень. Три дні минуло, й Алла ви­рішила, що її заробітку не вистачить постійно робити тести, вона прийшла вак­цинуватися на Соборну, 78 у Нових Петрівцях.

   

  Поруч із Аллою в черзі стояла пані Вікторія з Лютежа. Вона зазначила, що нейтраль­но ставиться до вакцинації. Якби не треба було для робо­ти, то не прищеплювалася б. Далі стоїть пані Оксана. Жінка хворіла на Covid-19 рік тому й вакцинуватися не збиралася, проте для роботи треба, тому вона також тут – у черзі. І так кожен – для роботи.

   

  У пункті щеплення в Нових Петрівцях, аби швидше приймати людей, троє працівниць вводять інформацію про того, кому робитимуть щеплення. Саме ця робота потребує най­більше часу. Пару секунд на введення вакцини – і мож­на виходити з кабінету. До 13 години охочі щепитися закінчилися.

   

  Пункт щеплення від COVID-19 у Петрівській громаді працює в режимі живої черги без вихідних. У наявності вакцини CoronoVac і AstraZeneca. Із собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код.

  Адреса:

  📍 Нові Петрівці, вул. Соборна, 78 (стаціонарне відділення)

   

  Проте більшість людей вер­талася до кабінету й питала довідку, щоб із тим папірцем їхати на роботу. Проте дові­док у пункті щеплень не вида­ють. Інфор­мацію про щеплення доволі швид­ко «підтя­гує» дода­ток «Дія» у смартфонах. З цього приводу в інтернеті вже поши­рений жарт: «2023 рік. За­вагітніла, на ранок проки­даєшся, а #Дія вже й батька підтягнула».

   

  Від 9 листо­пада на пунк­ті щеплення також працює команда підтримки «Дії». Тут розповідають про види Сovid-сертифікатів та шляхи їх отримання. Показують, як заходити у додаток. Допома­гають вирішувати проблеми, з якими стикаються люди.

   

  Люди шукають можливість доїхати на роботу і жартують

   

  ПРАЦЮВАТИ ЧИ ЗАКРИВАТИСЯ?

   

  Коли власник двох металобаз у Нових і Старих Петрівцях Сергій Миронов дізнався, що 30 жовтня на Київщині запроваджують червону зону карантину, почав діяти на випередження:

   

  – Я опитав, хто з моїх робіт­ників вакцинований. Таких виявилося п’ять осіб із 20. Тобто навіть упівсили пра­цювати не вийде. Треба або вакцинувати людей, або за­криватися. Тому я зібрав усіх і повіз їх на щеплення.

   

  Проте третина людей від­мовилася, вони пішли в неоплачувану відпустку:

   

  – Кажуть, якщо так, то не будемо ні вакцинуватися, ні працювати. Тепер сидять вдома, чекають, коли ситу­ація в державі зміниться. Тому доводиться працювати з тими, хто залишився, – максимально свідомими, – зазначив підприємець.

   

  На будівельному ринку частина продавців почали відпускати «крізь віконце» товар, замовлений теле­фоном або онлайн. Сергій Геннадійович відзначив, що на продажах або кількості клієнтів карантин не позна­чився:

   

  – Більшість людей не сприй­мають ситуації серйозно. Нам постійно доводиться нагаду­вати про масковий режим. А тепер ще перепитуємо про наявність сертифікатів.

   

  Чимало мешканців Петрів­ської громади працюють у столиці або Вишгороді. Із запровадженням карантин­них обмежень питання, як діставатися на роботу, стало особливо гострим. У соціальній ме­режі Facebook вони запитува­ли, чи перевіря­ють сертифікати у громадському транспорті, та на­магалися знайти попутні автомобілі, які могли би їх під­возити.

   

  ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

   

  Навіть якщо весь колектив шкіл щеплений, на навчання ходять лише 1-4 класи, а решта – займа­ються дистанційно. Ди­ректорка Новопетрівської школи № 1 Алла Тишков­ська зазначила, що вже відпрацьований механізм онлайн-навчання. Усі уроки, враховуючи фіз­культуру й образотворче мистецтво, відбуваються у програмі Zoom, домашні роботи здають у програ­мі Classroom. Про технічні несправності діти одра­зу повідомляють класних керівників у спеціальних viber-групах. Нарікань із боку батьків немає.

   

  Також директорка додала, що учителі її школи одні серед пер­ших почали вакцинуватися:

   

  – Ще у травні-червні більше половини вчителів зробили щеплення. Дехто пізніше, бо на той час перехворіли і мали довідки про одужання.

   

  Раніше Міністерство реко­мендувало після одужання від коронавірусу щепитись не раніше, ніж за три міся­ці. За оновленим наказом, це можна зробити за 28 днів (чотири тижні) від перших проявів недуги.

   

  Алла Петрівна також уточни­ла, що навіть технічний пер­сонал школи вакцинований:

   

  Я від роботи відсторонила лише одну людину з тех­нічного персоналу. У неї від COVID-19 помер чоловік, сама дуже тяжко перехворіла, і не­щодавно закінчився термін дії довідки «перехворілого». Вона зараз здає аналізи і про­ходить профілактичні огляди, чи можна зробити щеплення. Людина не відмовляється, просто боїться та хоче пере­страхуватися.

   

  Керівник комунального не­комерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Пе­трівської сільської ради Ми­кола Таборовець закликає:

   

  – Носіть маску, дотримуй­теся соціальної дистанції та вакцинуйтеся для попе­редження тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

   

  МОЗ нагадує, що вакцина від Covid-19 захищає від тяжкого перебігу хвороби, госпіталіза­ції та смерті. Редакція «Київ­ського моря» радить підви­щувати свій імунітет і зичить усім здоров’я.

   

  © Текст і фото – Марія Саманюк

   

  Читайте також

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Максим Горобей: «Хочу присідати з вагою 400 кг»

  Читати далі

  Один день із життя поліцейських офіцерів громади

  Читати далі

  Віталій Жаврук: «Ми могли закінчити війну в 2015 році»

  Читати далі

  Корпусні меблі із самого серця Старих Петрівців

  Читати далі

  Лютежу – 1046 років!

  Читати далі

  Не пали, а компостуй! Це просто – зміни відчуй

  Читати далі

  Де знайти сімейного лікаря?

  Читати далі

  Крафтова броварня під старопетрівським лісом

  Читати далі

  Знову до школи

  Читати далі

  Надія Кирієнко: «Вишивання зцілює душу»

  Читати далі

  День відкритих дверей

  Читати далі

  Наші перемоги та досягнення

  Читати далі

  Нові світлофори

  Читати далі

  Буде все: світло, дороги й навіть вода

  Читати далі

  Комунальники готові чистити дороги від снігу

  Читати далі

  Димерський ККП зігріє мешканців у Нових Петрівцях

  Читати далі

  «Лютізька левада» перемогла на GOLDenFest

  Читати далі

  Статистика щодо ситуації у Київській області

  Читати далі

  Відсторонення невакцинованих робітників

  Читати далі

  Три роки – інноваційному заводу в Нових Петрівцях

  Читати далі