Бронетехніка з Нових Петрівців

  Понад 400 автомобілів для наших військових було зібрано на замовлення Міністерства оборони та Національної гвардії України на приватному конструкторсько-виробничому підприємстві «Українська бронетехніка»

   

  Гендиректор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас на тест-драйві

   

  «ВАРТА»

   

  У 2015 році військові, які нещодавно по­вернулися з передової на Донбасі, вирі­шили створити сучасний броньований автомобіль, здатний рятувати життя. І за рік народився MRAP «Варта». Цей автомобіль можна використовувати для перевезення особового складу, як командно-штабну машину, самохідну мінометну установку або санітарний автомобіль для евакуації поранених.

   

  Автомобіль добре зарекомендував себе і постійно вдосконалюється.

   

  V-подібна форма днища дозволяє ви­тримати підрив на міні потужністю до 6 кг у тротиловому еквіваленті. Висо­коякісна шведська бронесталь Swebor Armor 560 забезпечує захист від прямого потрапляння кулі БЗ калібру 7.62 мм. А колеса підвищеної прохідності із захис­ними ковпаками мають централізовану систему підкачки. Якщо така машина підірветься на міні або її обстріляють із засади, вона зможе вирватися з оточення і вивезти екіпаж з-під ворожого вогню.

   

  Нині «Варта» завершує державні ви­пробування.

   

  Спеціалізовані броньовані автомобілі «Варта» й «Новатор» виготовляють у Нових Петрівцях

   

  «НОВАТОР»

   

  У 2017 році під потреби Національ­ної гвардії «Українська броне­техніка» розробила новий так­тичний броньований автомобіль «Новатор». Це бойова машина розвідки для п’яти членів екіпажу (1+4), яку можна оснащувати різ­ним корисним навантаженням. На «Новатор» можна встановити протитанко­вий ракетний комплекс, зе­нітно-ракетний комплекс, міно­метний комп­лекс, комплекс радіорозвідки, комплекс ра­діоелектронної боротьби або ра­дарні комплекси.

   

  На параді на честь 30-річчя Незалежності України Мініс­терство обо­рони показало «Новатори», оснащені протитанковими ракетними комплексами «Скіф». Гене­ральний директор «Української броне­техніки» Владислав Бельбас пояснив:

   

  – Бойові модулі дуже складні. Передусім необхідна система стабілізації, бо машина їде бездоріжжям, її хитає, тож без стабілі­зації ніколи не влучиш.

   

  Нині «Новатор» прохо­дить підконтрольну екс­плуатацію в Міноборони і Нацгвардії.

   

   

  БРОНЮВАННЯ

   

  Для створення цих могутніх автомобілів у Нових Петрівцях немає автомобільно­го заводу. На дрібносерійному виробни­цтві зайнято близько ста осіб. Механіки вручну збирають десятки броньованих автомобілів на рік.

   

  Виготовлення корпусів, або «броньо­ваних капсул», як зазначив Владислав Бельбас, – це найскладніша робота.

   

  – Проблема оброблення броньованої сталі полягає в тому, що під час зварювання, свердління або інших робіт вона втрачає свої властивості. Тому слід неухильно дотримуватися спеціальної технології виробництва й оброблення такої сталі. Це специфічний і вкрай складний процес, – пояснив гендиректор підприємства.

   

  Автомобілі «Української бронетехніки» забезпечують 100% захист.

   

  – Міністерство оборони проводило відстріл елементів корпусу, скла, бол­тів з’єднання, швів зварювання, зам­ків дверей. Намагалися знайти слабкі місця. Наша техніка витримала всі випробування і підтвердила заявлені властивості: захист від кулі 7,62 набою 57-Р-323 39 мм зі швидкістю 850 м/с з дистанції 10 м, – уточнив Владислав Володимирович.

   

  Підприємство займається бронюван­ням не лише військової техніки, а й цивільних авто. Компанія вже роби­ла бронювання прихованого типу для транспорту високопосадовців. Імена клієнтів гендиректор залишив у секре­ті. Зовні броньовані автомобілі не від­різняються від звичайних.

   

  Робота з бронювання одного автомобіля може тривати більше місяця, вартість такої послуги прораховується для кож­ної марки авто індивідуально.

   

  – Умовно бронювання можна порівняти з вартістю нових машин марки Skoda. Якщо брати автомобілі представниць­кого класу – це не так багато відносно вартості автомобіля, – окреслив цінові діапазони послуги Владислав Бельбас.

   

  ІНША ПРОДУКЦІЯ

   

  Від 2017 року «Українська бронетехніка» опановує нові напрямки роботи. Окрім броньовиків, розроблено лінійку мінометів калібрів 60 мм, 82 мм, 120 мм. Міно­мети 82 мм уже перебувають на озброєнні нашої армії, 60 мм – про­ходять підконтрольну експлуатацію. 120 мм – завершили повний цикл дер­жавних випробувань та очікують наказу МО щодо постановки на озброєння.

   

  Також в портфоліо компанії – лінійка боєприпасів для цих мінометів. Міно­метний постріл 60 мм вже поставле­ний на озброєння. А щодо 82 мм і 120 мм тривають дослідно-конструктор­ські роботи.

   

  Крім цього, компанія збирає зенітні установки – 23-мм спарені ЗУ-23-УБ, призначені для знищення повітряних цілей на відстані до 2500 м на висоті до 1500 м, а також ураження живої сили противника, його легкоброньованих та вогневих засобів на відстані до 2000 ме­трів в умовах будь-якої місцевості та у будь-яку пору року.

   

  © Текст – Марія Саманюк

  © Фото – пресслужба «Української бронетехніки»

  Читайте також

  «Коли було страшно, ми сміялись»

  Читати далі

  Тут пацієнти більш свідомі

  Читати далі

  Тетяна Кузьмич: «Це буде перемога всього світу»

  Читати далі

  Воїни світла, воїни добра

  Читати далі

  Олександр Мороз: «Самовіддача наших добровольців на найвищому рівні!»

  Читати далі

  Вимушено переселені

  Читати далі

  Російські обстріли, руїни й смерть дитини…

  Читати далі

  Гуртом легше й громаду боронити

  Читати далі

  Олексій Данчин: «Орки з Київщини не від ступали – вони драпали!»

  Читати далі

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Кожен з нас може стати прикладом для інших

  Читати далі

  Бізнес потроху оживає

  Читати далі

  У громаді запрацювала система оповіщення

  Читати далі

  Новий номер

  Читати далі

  Вагітних чекають у «Школі майбутніх батьків»

  Читати далі

  Нові реалії воєнного часу

  Читати далі

  Бюджет зменшився вполовину

  Читати далі

  Своїм допомагаємо – посилки на фронт відправляємо

  Читати далі

  13 млн грн штрафу – на сміттєзвалище в громаді

  Читати далі

  Найкращі учні громади отримали стипендії від місцевої влади

  Читати далі