Один день із життя поліцейських офіцерів громади

  Була міліція – стала поліція. Були дільничні – тепер поліцейські офіцери громади. Реформа від МВС триває. І аби розібратися у запровадженнях, журналісти «Київського моря» напросилися провести день із нещодавно призначеними шерифами

   

  Наприкінці вересня у Старих Петрівцях офіційно відкрили станцію поліцейських офі­церів Петрівської громади. Двом старшим лейтенантам поліції Владиславу ОДІНЦОВУ та В’ячеславу ЗУБОВУ вручи­ли два службові автомобілі, ключі від приміщення та планшети.

  В’ячеслав ЗУБОВ,

  • старший лейтенант поліції, 26 років, неодружений, дітей немає.
  • Живе у Демидові.
  • Освіта – закінчив Національну академію вну­трішніх справ.
  • Від 2016 працював дільничним офіцером по­ліції. Був закріплений за Димерською зоною обслуговування, до якої належало 11 сіл.

  Владислав ОДІНЦОВ,

  • старший лейтенант поліції, 27 років, одружений, є донька.
  • Живе у Лютежі.
  • Освіта – закінчив Національну академію вну­трішніх справ.
  • У 2015 став до служби у Вишгородському ра­йоні. Кілька місяців був дільничним, потім – працював у патрульній поліції.

   

  РАНОК

   

  Робочий день поліцейських офіцерів завжди починаєть­ся із райвідділу. Там вони отримують службову зброю. У день нашої зустрічі в Пе­трівській ОТГ було засідання виконавчого комітету, що починалося о 8:30 ранку. Тому Владиславові Одінцову й В’ячеславові Зубову довело­ся вирушати на роботу о 6:30.

   

  – Зараз ми відвідуємо усі засідання виконавчого ко­мітету й сесії Петрівської сільської ради, а також за­ходи, що проводять у грома­ді, щоб вивчити ситуацію, познайомитися з людьми, проконтролювати дотри­мання порядку, – пояснив В’ячеслав Зубов. – Якби за­сідання не було, ми їхали б о 8-ій, щоб на 9-ту дістатися сюди – на станцію у Старих Петрівцях.

   

  Поліцейську станцію роз­містили ліворуч від при­міщення сільради. З вулиці треба піднятися сходами. Просторий коридор, далі – двері до основної кімнати. Тут робочі місця оснаще­ні комп’ютерами та ін­шою офісною технікою, що потрібна поліцейським громади для їхньої служби. У куті – велика шафа для паперів, поки що практично порожня. У додатковій кім­наті – диванчик і стіл.

   

  СПІВПРАЦЯ З МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ

   

  Серед 25 питань, що розгля­дали на засіданні виконавчого комітету, поліцейські офіцери звертають особливу увагу на адміністративні правопору­шення.

   

  У Старих Петрівцях Микола КОШМАК встановив дренаж­ну трубу зі стоком у водойму, а Георгій ШКУРО після буді­вельних робіт залишив сміт­тя й перериту землю загаль­ного користування.

   

  Поблизу Національного му­зею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» у Нових Петрівцях стихійне сміттєз­валище. Аби відучити людей засмічувати цю територію, вже встановили відеокаме­ри. Таким чином виявили порушників – Валерія ТВЕР­ДОХЛІБА, Сергія МЕЛЬНИКА, Андрія СКОРОБАГАТЬКА, які викидали там сміття.

   

  А Василю СТЕФАНІВСЬКОМУ і Михайлу БЄЛІКУ з Нових Петрівців, Василю ЦУБЕРУ та пану ТАТАРЕНКУ зі Ста­рих Петрівців доведеться прибрати паркани, встанов­лені за межами їхніх приват­них ділянок.

   

  – Якщо людину двічі при­тягають за порушення пра­вил – це означає, що вона не слухає інспекторів. Ми беремо таку людину на контроль, долучаємося до роботи інспекторів із благоустрою. Разом виїжджаємо на місце скоєння порушення. Часто просто присутність полі­цейського доволі добре пра­цює, – зазначив Владислав Одінцов. – Люди поводяться стриманіше. Конфліктна людина вже не лізтиме у бійку. Не буде до інспектора благоустрою вживати не­цензурну лайку, бо це вже – дрібне хуліганство, і пред­ставники виконавчої влади, які контролюють дотри­мання законодавства Укра­їни, можуть притягнути до відповідальності за ширше коло порушень, ніж інспек­тор із благоустрою. Це може бути не лише додатковий штраф, а й адміністратив­ний арешт.

   

  Окрім служби, що слідкує за благоустроєм у громаді, ше­рифи допомагають службі у справах дітей і цен­тру соціального захисту, що контролює сім’ї, які опини­лися у складних життєвих обставинах.

   

  – Ми узгоджуємо час та їдемо з ними перевіряти обста­вини, в яких живуть люди. Часом ті, кого перевіряють, можуть поводитися агресив­но. Насправді таких кризових родин у громаді небагато, – додав Владислав Одінцов.

   

  У ПРІОРИТЕТІ – ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

   

  Після засідання виконавчого комітету у планшеті поліцей­ських офіцерів – сім заявок зі спецлінії 102. Шерифи виру­шили за адресами.

   

  Сварки між сусідами за землю, сімейні розбірки, п’яні дебоші, паління опалого листя. Полі­цейські намагаються розібра­тися в кожній ситуації, пояс­нюють норми законодавства. Цього разу порушники відбу­лися лише попередженнями.

  – Присутність поліцейського некомфортна для людини. І наступного разу вона поду­має, чи варто палити листя. Чи потрібна їй надмірна увага з боку поліції. Є ви­падки, коли люди палили-палили, а тут різко пере­стали й зробили компост чи знайшли інший спосіб утилізувати листя, – від­повів Владислав Одінцов на моє запитання, чи працю­ють їхні розмови з мешкан­цями.

   

  ПЕРЕВАГИ ПЕТРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

   

  Дорогою В’ячеслав Зубов звернув нашу увагу, як багато камер встановлено вздовж доріг:

  – У нас є камери з фіксацією номерних знаків по всій до­розі. У подальшому є можли­вість знайти того чи іншого водія. Можна подивитися, звідки машина виїхала, в який бік рухалася. Це неаби­як допомагає у роботі, коли щось трапилося.

   

  Ще одна перевага Петрівської територіальної громади, яку відзначив В’ячеслав Олего­вич, – це компактне розта­шування сіл:

  – Села розташовані одне біля одного. Є можливість доволі швидко відреагувати на по­відомлення. І коли громада надала автомобілі, забезпе­чила паливом, а телефонує житель громади і просить про допомогу – як можна після цього не приїхати?

   

  Раніше В’ячеслав Зубов пра­цював дільничним. Один на 11 сіл, без транспорту. Дорога з одного кінця під­звітної території в інший тривала годинами. Тепер найвіддаленіше село – Гута-Межигірська, куди поліцей­ський офіцер громади доїж­джає за 12 хвилин.

   

  Владислав Одінцов, який ра­ніше працював у патрульній службі, звернув увагу, що як тільки надворі стає холод­ніше, так кількість викликів зменшується:

  – Коли взимку -30°С, ніхто не йде гуляти о 3-ій години ночі. А влітку трапляється. Викликів більше за тепла. Люди йдуть на пляж, у ліс і там вживають алкоголь, потім провокують дрібні конфлікти. Більше людей виходить на вулиці влітку, тому й вуличних правопо­рушень більше. Де забагато алкоголю, часто виникають бійки, – зазначив Владислав Ігорьович.

   

  НА СТАНЦІЇ

   

  Як виявилося, журналісти «Київського моря» були не перші, хто прийшов до по­ліцейських громади познайомитися:

  – У наш перший прийом­ний день люди приходили сюди, на станцію, просто на екскурсію. Подивитися, що це воно таке – поліцейські офіцери громади, дізнатися, як нас звати і що ми робимо. Просто поговорити й взяти номери телефонів, – зазна­чив В’ячеслав Зубов.

   

  І хоча жити у Петрівській громаді доволі безпечно, відпочивати поліцейським офіцерам не доводиться. Повернувшись на станцію у Старих Петрівцях, Владислав Одінцов та В’ячеслав Зубов сідають писати відповіді на звернення громадян.

   

  – Ми готуємо письмові від­повіді про виконане. Пись­мової роботи завжди достат­ньо. Так, щоб сидіти і просто нічого не робити, не вихо­дить, – поділився Владислав Одінцов.

   

  Окрім цього, є перелік лю­дей, яких треба періодично перевіряти: раніше судимі, сімейні кривдники, власни­ки зброї. Останніх у Петрів­ській громаді доволі багато. Однак цю роботу залишили на інший день.

   

  ВЕЧІР

   

  О 18:00 – офіційний кінець робочого дня. Поліцейські офіцери вирушають до рай­відділу здавати службову зброю й лише після цього їдуть додому. Але так буває не завжди:

  – Не кожна людина в будень удома. Є такі, які також працюють, як і ми, до шостої. Трапля­ються ситуації, коли ми з людьми зустрічаємося після 18-ої, 19-ої чи 20-ої години. Таких ситуа­цій, слава Богу, небагато, але вони є, – зазначив Владислав Ігорьович.

   

  Службовий час і час від­починку поліцейських прописаний у статті 91 Закону України «Про Національну поліцію». Це п’ятиденний робочий тиждень із двома вихід­ними днями. Проте, як зазначено на офіційному сайті Національної по­ліції, у разі необхідності поліцейський офіцер громади реагує на по­відомлення громадян у будь-який час доби.

   

  ТРИ ВАРІАНТИ ЗВ’ЯЗКУ

   

  Будь-хто з жителів може звернутися до офіцерів громади

   

  1⃣ Зателефонувати на мобільні:

  📞 +38 096 548 6585 Владислав Ігорьович Одінцов

  📞 +38 099 044 1069 В’ячеслав Олегович Зубов

   

  2⃣ Прийти на особистий прийом:

  📍 Старі Петрівці, вул. Князя Святослава, 13

  ⏳ Щосереди від 9:00 до 17:00

  ⏳ Щоп’ятниці від 9:00 до 14:00 – виїзний прийом

  📍 у Нових Петрівцях, Лютежі або Гуті-Межигірській.

   

  Актуальний графік можна знайти у Facebook на офіційній сторінці «Поліцейські офіцери Петрів­ської громади»

   

  3⃣ Зателефонувати на скорочений номер екстреного виклику поліції:

  📞 102

   

  🟢 Текст і фото Марія САМАНЮК

   

   

   

  Читайте також

  ілюстрація до теми номера

  Темні часи

  Читати далі
  ілюстрація до статті про Тетяну Скапровську

  Свій одяг віддай, а чужий – собі забирай

  Читати далі
  фотопортрет воїна до статті

  «Під час артобстрілу було багато поранених, я виявився найтяжчим»

  Читати далі

  «Не хочу, щоб мої діти бачили те, що бачив я»

  Читати далі

  На державу надійся, а відбудовуй сам

  Читати далі

  Війна очима митців

  Читати далі

  Олексій Кухар: «Якість – наш профіль»

  Читати далі

  На дроні літай – окупантів виявляй

  Читати далі

  Якісно навчити та вберегти – як досягти?

  Читати далі

  Війна і діти

  Читати далі

  Сергій Солтис: «На всю громаду лишалося троє лікарів»

  Читати далі

  Самі плетуть і продають – ЗСУ підтримують

  Читати далі
  обкладинка газети

  Ворог нас не залякає і не зламає

  Читати далі

  Каплиця на території музею переходить до ПЦУ

  Читати далі
  ілюстрація до статті

  Загинув Герой України

  Читати далі

  Оголошення

  Читати далі
  навчання з домедичної допомоги

  «911» на громадських засадах

  Читати далі

  Тривожна осінь 2022-го

  Читати далі

  Наш земляк – воїн Олег Музика отримав військову нагороду

  Читати далі

  Загиблі герої нашої громади

  Читати далі

  У «Петрику» завершується ремонт

  Читати далі

  Боремося за волю та долю наших дітей

  Читати далі