Крафтова броварня під старопетрівським лісом

  У Старих Петрівцях зібралися чаклуни оригі­нальних смаків пива. Поціновувачам мюн­хенського лагера, бельгійського пшеничного елю або американського стаута вже не тре­ба вирушати у далекі мандри. Ці різновиди пива варить місцева броварня «Underwood Brewery». Як їм це вдається, розповів один із засновників Максим САГУРА

   

  Модне слово «крафтовий» сьогодні можна зустріти як ознаку будь-якого невеликого виробництва. Щодо брова­рень його почали вживати в Америці від 1984 року. Там було чимало малень­ких пивоварень, які локально продава­ли свій напій. Вони використовували традиційні методи та сировину. Таке пиво протиставляли масовому вироб­ництву, де через численні компроміси задля здешевлення собівартості продук­ту напій втрачав різнобарв’я смаків.

   

  «Власне, коли ми говоримо про краф­тове пиво, – це про смаки, – зазначив Максим Сагура. – Про різні смаки. На великому підприємстві вам не зроблять пиво з манго такої якості, як робимо ми. Для них важливо, аби всі інгредієн­ти були максимально дешеві. Їм важко вносити зміни у вже налагоджені тех­нології. Для нас пивоваріння – це по­стійні експерименти та пошуки. Гіганти роблять хороше пиво, але примітивне на смак, ми робимо значно краще, з вишу­каними смаками».

   

  Сорти пива весь час змінюються. У постійному обігу 10-15 смаків. Щомісяця виходить близько п’яти новинок

   

  На смак пива впливає безліч чинни­ків. І передусім – це вода. Якщо сучас­ний пивовар хоче відтворити смак напою певного регіону, він використовує не лише оригі­нальний рецепт приготування, а й оригінальну воду. Спочатку її повністю очищують, а потім збагачують солями і мінералами за відпо­відними формула­ми таким чином, аби отримати воду, іден­тичну до тої, з якої варять пиво у ви­значеному регіоні. «Є пиво гозе – воно солоне. Його почали варити у Німеччи­ні, де протікає солонувата річка. А сьо­годні різні крафтові броварні також пропонують такий стиль своїм клієн­там. Зварити унікальне пиво певного регіону в іншій частині світу – не про­блема, уся інформація доступна», – по­яснив старопетрівський пивовар.

   

  Наступні важливі складові пива – солод і хміль. На Underwood Brewery викорис­товують переважно німецький солод, інколи бельгійський. Хміль залежно від рецепту може бути польським, німець­ким, американським, новозеландським, австралійським. «Проблема україн­ського солоду й хмелю в тому, що немає стабільного результату. Можливо, зго­дом це зміниться, ми б із задоволенням купували вітчизняні інгредієнти. Про­те зараз кожна партія різниться навіть за кольором, ще без спроби зварити я бачу, що дві одна­кові партії з такими складниками не зробиш», – розповів Максим Сагура.

   

  Солод і воду варять, щоб утворилося сусло. Цю солодку рідину фільтру­ють і заливають у спеціальні єм­ності, куди до­дають дріжджі. Подальший процес бродіння відбу­вається на доволі низьких темпе­ратурах залежно від стилю пива. «Є дріжджі низового бродіння, що утворюють лагерні сти­лі. Вони бродять за температури 12- 15°С. Раніше будували печери для приготування цього пива. Елеві стилі більше притаманні Бельгії. Для приготу­вання використовують дріжджі верхо­вого бродіння за температури 18-30°С. Сьогодні все технологічно, в ємностях для бродіння можна задавати потрібну температуру, а після цього її поступово знижувати для стабілізації смаку», – пояснив Максим Сагура.

   

  Щомісяця варять майже 30 тонн пива. Рекорд виробництва: за останній місяць закрили 78 тисяч жерстяних банок пива по 0,33 л

   

  Фруктові та ягідні смаки у пиві дося­гаються завдяки справжнім фруктам і ягодам. Underwood Brewery використову­ють винятково натуральні пастеризовані пюре. Спочатку робили їх самостійно. Але без професійного обладнання це доволі складне завдання. Тому зараз закупо­вують пастеризовані фрукти і ягоди у вітчизняних переробників.

   

  Скуштувати можна у барах і ресто­ранах столиці. Або купити у мережі магазинів «Сільпо» й «Епіцентр». Замовити на Розетці або у фірмовому інтернет-магазині –

  🌐 underwood.beer

  Щодо останнього – є самовивіз зі Старих Петрівців

   

   

  ЗАПРОСІТЬ РЕДАКЦІЮ ДО СЕБЕ В ГОСТІ

   

  Сусіди-підприємці, великі й маленькі, ви також можете розказати про себе на сторінках нашої газети. Ми підтриму­ємо місцевих виробників і надавачів послуг, тому залюбки зробимо про вас публікацію в газеті та сюжет на нашому YouTube-каналі.

  Телефонуйте:

  📞 +38 098 363 6009

   

  🟢 Михайло МАЛІНІН

   

  Читайте також

  Час ставити ялинку

  Читати далі

  Прогулянка по незнаному Межигір’ю

  Читати далі

  Сучасні традиції святкування

  Читати далі

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Максим Горобей: «Хочу присідати з вагою 400 кг»

  Читати далі

  Один день із життя поліцейських офіцерів громади

  Читати далі

  Віталій Жаврук: «Ми могли закінчити війну в 2015 році»

  Читати далі

  Корпусні меблі із самого серця Старих Петрівців

  Читати далі

  Лютежу – 1046 років!

  Читати далі

  Не пали, а компостуй! Це просто – зміни відчуй

  Читати далі

  Де знайти сімейного лікаря?

  Читати далі

  У новий рік – із новими надіями та планами!

  Читати далі

  Ювілей реабілітаційного центру в Лютежі

  Читати далі

  Святкові заходи

  Читати далі

  Як уникнути пожежі взимку

  Читати далі

  Графік роботи редакції

  Читати далі

  Сорок ноутбуків – учителям Петрівської громади

  Читати далі

  День відкритих дверей

  Читати далі

  Наші перемоги та досягнення

  Читати далі

  Нові світлофори

  Читати далі

  Буде все: світло, дороги й навіть вода

  Читати далі