Знову до школи

   Хто нові директори шкіл і які в них плани? Яка школа у громаді найстаріша? Де вчиться найбільше спортсменів? Як школярі заробили гроші на м’які дивани для зон відпочинку? Про все це – в нашому огляді закладів освіти петрівської громади

   

  Школа переможців Малої Академії Наук України

   

   

  Новопетрівська школа № 1 – найбільша у громаді, розрахована на 600 учнів. До першого класу цього року прийде 75 дітей. «Мені хотілося б на 10-15 хвилин зібрати всю школу, щоб привітати з початком навчання і в дружній атмосфері прийняти першокласників. Сподіваюся, що не буде заборон збиратися», – поділилася думками щодо Свята першого дзвоника директорка школи Алла Тишковська.

   

  Щороку серед учнів школи десятки переможців олімпіад районних і обласних рівнів практично з усіх предметів. З 2014 року учні школи беруть участь і стають переможцями у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (МАН). Найбільша гордість школи – Тетяна Кацімон, яка у 2018 році посіла перше місце по Україні з соціології, і Ольга Солоненко, яка цього року виборола перше місце по Україні з правознавства. Ці обдаровані дівчата заслужили Президентську стипендію.

   

  «Працюючи з МАН, діти опановують ораторське мистецтво, роблять презентації. Вони навчаються шукати й користуватися інформацією, розвивають критичне мислення», – прокоментувала Алла Петрівна.

   

   

  Алла Тишковська. 15 років тому прийшла працювати до Новопетрівської школи № 1. За два роки її призначили заступницею з навчально-виховної роботи, а цього літа за конкурсом вона стала новою директоркою цієї школи. Алла Петрівна – ініціаторка співпраці з Малою академією наук України. Її життєве кредо: «Не повчай – будь прикладом».

   

  Родинна школа любителів спорту

   

   

  Новопетрівська школа № 2 – найстаріша, побудована 1908 року, і найменша у громаді: тут навчається 240 дітей з 1-го по 9-й клас.

   

  До першого класу цього року прийде 20 учнів. «Від традиційних лінійок відвикаємо вже другий рік. Ми спираємося на ініціативу учнів. Вони талановиті, прекрасні, разом ми обираємо як проводити свята. Щоразу по-іншому. У планах на перше вересня флешмоб і обсипання фарбами Холі», – зазначила директорка школи Ніна Клебан.

   

  «У нашій школі всі люблять спорт і уроки фізкультури», – повідомила Ніна Петрівна. У 2014 році при школі
  збудовано сучасний стадіон. Тут проводить тренування футбольний клуб «Межигір’я». Тож більшість хлопців додатково займається футболом. А майже всі дівчата опановують танці, при школі є свій хореографічний гурток. Багато учнів також відвідує Школу Мистецтв.

   

  «У маленькій школі знаєш кожного учня, кожного батька. Створюється сімейна атмосфера. У нас колектив однодумців і дуже чуйні батьки, які завжди відгукуються, коли потрібно організувати екскурсію або у чомусь фізично допомогти», – зауважила Ніна Клебан.

   

   

  Ніна Клебан. З 1974 року працювала у Новопетрівській школі № 3, а з 1985 – директорка Новопетрівської школи № 2. Обіймами зустрічає учнів, дослухається до їхніх бажань. Переконана, що в її школі навчаються майбутні президенти, депутати й інша еліта. Життєве кредо: «Любити людей, любити дітей, любити життя».

   

  Активні учасники різних проєктів

   

  У Новопетрівській школі № 3 навчається 263 дитини з 1-го по 9-й клас. На Свято першого дзвоника тут готують концерт. «Для першого класу і батьків це дійсно свято. Обов’язково буде традиційний початок свята,
  коли ми виводимо першокласників і називаємо кожного. Ми приймаємо в нашу шкільну родину нових учнів і для них буде концерт», – зазначила директорка школи Наталія Школьна.

  Від 2015 року учні, вчителі та батьки школи дбають про довкілля, сортуючи вторинну сировину, у проєктній
  діяльності на уроках природничого циклу навчають дітей її повторно використовувати, проводять толоки. На рахунку школи призові місця і нагороди за участь в різних екологічних проєктах. Завдяки їм для школи придбали м’які дивани і тепер у коридорах є зручні місця для відпочинку.

  Школа брала участь у місцевому проєкті «Чисті Нові Петрівці», Всеукраїнських проєктах «Zero Waste School»
  і «Відкривай Україну», міжнародних «Level Up Village» і «Technovation». Завдяки участі школярів у роботі
  Молодіжного парламенту у Нових Петрівцях на території школи побудовано роледром.

   

   

  Наталія Школьна. З дитинства хотіла бути вчителькою. У 1996 році стала директоркою Новопетрівської школи № 3. Своїм головним завданням вбачає готувати дітей до самостійного життя. Тому школа відшукує можливості для застосування знань на практиці. Життєве кредо: «Жити. Любити. Творити».

   

  Нова кров для оновлення школи

   

   

  У Старопетрівській школі навчається 470 дітей. 9 років поспіль один з класів на паралелі вчиться за програмою «Інтелект України». До першого класу вже набрано 30 учнів «Інтелект» і 24 учня – НУШ.

  На жаль, у середній школі спостерігається зменшення наповненості. З 27 дітей, що закінчили початкову школу за програмою «Інтелект», залишилося 17. Хоча програма «Інтелект» лишається і в середній школі. Цю ситуацію хоче виправити нова директорка, призначена цього літа, – Ганна Жаврук. «Я говорила на
  конкурсі, що зроблю все, аби ця школа стала сучасним закладом освіти. Це й обладнання класів, і оформлення самої школи, і запровадження з 8-го класу поглибленого вивчення предметів – природничого, фізико-математичного профілю тощо», – зазначила Ганна Василівна. Зараз 10-й клас має суспільно-гуманітарний профіль, а 11-й клас – філологічний.

  До Свята першого дзвоника готують флешмоб і показові виступи на різних локаціях. «Хочемо зробити веселе
  емоційне свято, де діти матимуть можливість покричати, погукати, поспівати», – пояснила Ганна Жаврук.

   

   

  Ганна Жаврук. Вчителька математики з 40-річним досвідом, 14 років була першою заступницею директора з навчально-виховної роботи у Новопетрівській школі № 1, методисткою у відділі освіти Вишгородської райдержадміністрації. Керувала запровадженням IT-технологій у закладах освіти, організацією роботи з обдарованими дітьми (проведення олімпіад, співпраця з МАН). Щоліта працює у команді вчителів, які перевіряють на регіональному рівні у Києві відкриту частину ЗНО з математики. Її життєве кредо: «Любов до дітей спонукає до роботи. Впевнена, що я їм потрібна».

   

  Школа творчих людей і сучасних підходів

   

   

  Щороку збільшуєть­ся кількість учнів у Лютізькій школі. У вересні на навчання прийде вже 520 дітей. Цю школу люблять, сюди їдуть навчатися з інших сіл. І директорові вже доводиться відмовляти, бо не вистачає всім місця.

   

  На міжнародній вистав­ці «Сучасні заклади освіти 2021» школу відзначили зо­лотою медаллю за створення і впровадження сучасних засобів навчання, продуктів, програм, систем і комплек­сних рішень для підвищення якості освіти. «Усі вчителі пройшли навчання за про­грамою Іntel «Навчання для майбутнього». Вони засто­совують цифрові технології і цим підвищують інтерес дітей до навчання», – про­коментував директор школи Олексій Гайденко.

   

  «У нас дуже творчий колек­тив. Взагалі в Лютежі живуть творчі люди: співучі, веселі, артистичні. Половина вчи­телів – це випускники цієї школи, люди з генами твор­чості та неспокою. Вони ви­гадують нестандартні заходи до свят і перше вересня не стане винятком. Для перших і одинадцятого класів вла­штуємо знаковий день», – поділився Олексій Федорович.

   

   

  Олексій Гайденко. Був неспокійним, балакучим школярем, але вчився на «відмінно». З 2005 року став директором Лютізької школи. Учні його бояться, але через роки після закінчення школи розповідають про свої таємні симпатії. Цікавиться культурою, історією, літературою. Життєве кредо: «Танцюй так, ніби ніхто не бачить».

   

  Приватні школи Петрівської громади

  Альтернативні підходи до навчання пропонують приватні школи. У нашій громаді таких є дві, обидві в Нових Петрівцях

  1️⃣KIDSBERRY SCHOOL

   

  Працює з 2016 року на закритій приватній території. У класах до 9 дітей. Загалом навчається 50 учнів, з якими працює 20 вчителів і тьюторів.
   
  Головне завдання початкової школи – навчити вчитись, середньої – мріяти й реалізувати мрії. Школа орієнтована на інтереси дітей і формування безпечного середовища для розвитку творчих здібностей. Практикують уроки, що об’єднують різні галузі знань та види діяльності.
   
  Пропонують факультативи: плавання, айкідо, польську мову, гончарство, лего конструювання, акторську майстерність (англійською), яхтинг, гру на інструментах (гітара, барабани тощо).
   
  📍 Нові Петрівці, провулок Богдана, 3
  📞 +38 096 886 62 40
  💰 8 000 грн/місяць
  👩‍🎓 1-9 класи
  ⏰ З 9:00 до 19:00
  👥50 учнів
   

  2️⃣ASTOR SCHOOL

   
  Цього року на території парку Межигір’я відчиняє двері новий заклад освіти з мережі приватних шкіл для успішних людей – Astor School. Заняття на основі сучасної освітньої програми із застосуванням НУШ та STEM-освіти. Тут з першого класу діти вивчають бізнес-грамотність та лідерство.
   
  Серед спортивних занять обіцяють: гольф, яхтинг, великий теніс і футбол. По закінченню школи учні мають можливість скласти іспити з іноземних мов та отримати сертифікати від міжнародного екзаменаційного центру «Cambridge Аssesіment English», що дає змогу вступити до провідних навчальних закладів Європи та світу.
   
  📍 Нові Петрівці, Івана Франка, 19
  📞 +38 063 192 26 02
  💰 600 $/місяць
  👩‍🎓 1-12 класи
  ⏰ З 8:00 до 19:00
  👥 240 учнів

  Читайте також

  «Червона зона» й нові виклики для мешканців громади

  Читати далі

  Бронетехніка з Нових Петрівців

  Читати далі

  Максим Горобей: «Хочу присідати з вагою 400 кг»

  Читати далі

  Один день із життя поліцейських офіцерів громади

  Читати далі

  Віталій Жаврук: «Ми могли закінчити війну в 2015 році»

  Читати далі

  Корпусні меблі із самого серця Старих Петрівців

  Читати далі

  Лютежу – 1046 років!

  Читати далі

  Не пали, а компостуй! Це просто – зміни відчуй

  Читати далі

  Де знайти сімейного лікаря?

  Читати далі

  Крафтова броварня під старопетрівським лісом

  Читати далі

  Знову до школи

  Читати далі

  Надія Кирієнко: «Вишивання зцілює душу»

  Читати далі

  День відкритих дверей

  Читати далі

  Наші перемоги та досягнення

  Читати далі

  Нові світлофори

  Читати далі

  Буде все: світло, дороги й навіть вода

  Читати далі

  Комунальники готові чистити дороги від снігу

  Читати далі

  Димерський ККП зігріє мешканців у Нових Петрівцях

  Читати далі

  «Лютізька левада» перемогла на GOLDenFest

  Читати далі

  Статистика щодо ситуації у Київській області

  Читати далі

  Відсторонення невакцинованих робітників

  Читати далі

  Три роки – інноваційному заводу в Нових Петрівцях

  Читати далі