Вакцинація проти COVID-19: де, як і чим?

  Понад мільйон повністю вакцинованих українців і близько 100 тисяч щеплень на добу – рекорди, якими хвалиться Міністерство охорони здоров’я України. Можливості отримати щеплення, що захищає від коронавірусної хвороби, щодня зростають. Розглянемо, які варіанти доступні саме мешканцям Петрівської громади

   

  У першу чергу щеплювали людей найбільшого ризику – медиків і працівників закладів охорони здоров’я. Тож однією серед перших вакцинувалася й Ірина Фролова з Нових Петрівців: «Я працюю в реанімації в Києві. У нас старша медсестра перший раз перехворіла «на ногах», вдруге так само не надавала хворобі належного значення. Затягнула з лікуванням, і дійшло до того, що померла від COVID-19. А останні дні писала нам повідомлення: «Дівчата, вакцинуйтеся!» Коли на роботі запропонували, я одразу погодилася. Все пройшло як по маслу. У мене є син, він ще молодий, до нього черга не дійшла. Як тільки дійде, теж буде вакцинуватися. Мене дивує байдужість людей. Це ж страшно! А вони не носять масок, ходять на якісь зборища, не хочуть вакцинуватися».

   

  Нині триває четвертий із п’яти етапів вакцинації проти COVID-19, щеплюють людей віком 60+, ув’язнених і громадян із хронічними хворобами. Проте решта людей від 18 років за бажання також має можливість щепитися. Усі щеплення проти COVID-19 проводять безкоштовно. Ось чотири варіанти, як це зробити:

   

  📍 1. Пункт щеплень у Вишгороді. На жаль, у сімейних амбулаторіях Петрівської громади пунктів щеплень немає. Але можна поїхати до Вишгорода. Наразі у двох амбулаторіях загальної практики сімейної медицини роблять щеплення для всіх охочих: №1 на Кургузова, 1, і №2 на Шолуденка, 6. Головне – взяти паспорт і код ІПН. Щеплення проводять у порядку живої черги з понеділка по п’ятницю від 9:00 до 15:00 вакциною CoronaVac. Подальший розклад роботи може змінюватися. Тому ось довідковий номер телефону:

  📞 +38 04596 26 800.

   

  📍 2. Центр масової вакцинації у Києві. Їхати не обов’язково саме до Міжнародного виставкового центру, що на Броварському проспекті, 16. Періодично з’являються тимчасові центри вакцинації у масових місцях. Наприклад, від 5 по 11 липня під час фестивалю Atlas Weekend на ВДНГ працював такий центр. Також можна знайти зручний пункт вакцинації проти COVID-19 на порталі Helsi. Там база по всій столиці на 109 лікарів, до яких можна записатися на певний час.

   

  📍 3. На роботі. Якщо на підприємстві є понад 50 охочих вакцинуватися, треба подати заявку на гарячу лінію – 📞 0 800 60 20 19. Тоді в обумовлений час приїде мобільна бригада. За Петрівською громадою закріплена одна мобільна бригада, цілком можливо, що вона зможе приїхати саме до вас.

   

  📍 4. За кордоном. Безкоштовно, з можливістю обрати вакцину, роблять щеплення іноземцям у США, Румунії, Болгарії, Угорщині, Польщі, Вірменії, Об’єднаних Арабських Еміратах, на Мальдівах і Балі.

   

  Обираємо вакцину?

   

  Наразі в Україні щеплення роблять трьома вакцинами проти COVID-19:

   

  💉 AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва – це векторна вакцина з доведеною ефективністю 81,3%, яку розробили Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Станом на 5 липня на складах було близько 350 тисяч доз вакцин цього виробника. Тому зараз її дають лише тим людям, які вже отримали першу дозу й потребують другої. Їх запрошують на повторне щеплення телефоном.

   

  💉 CoronaVac (Sinovac Biotech) – це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів. За наявними дослідженнями, станом на 25 березня 2021 року ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами. На складах зберігається понад мільйон доз цієї вакцини. Вона найбільш доступна, саме її пропонують у центрах масової вакцинації.

   

  💉 Pfizer (BioNTech, Comirnaty) – це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози з інтервалом у 21 день. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті проти COVID-19 серед осіб віком від 16 років. Цієї вакцини в Україні небагато, тому звичайній людині потрапити на таку вакцинацію – просто мрія. Головна перевага – схвалення Європейським агентством з лікарських засобів. Нібито саме після щеплення саме такою вакциною людина зможе подорожувати до ЄС без тестів і дотримання ізоляції. Проте українські документи про вакцинацію на рівні ЄС ще не визнаються – це потребує додаткових угод.

   

  Насправді обирати вакцину не доводиться. У певному місці щеплення вам можуть запропонувати лише один вид. Тому єдиний вибір, який мають українці, – вакцинуватися або ні. Сімейний лікар Олексій Черняхівський із Нових Петрівців вважає, що ніякої катастрофи в цьому немає: «Так, вакцини різні, але Pfizer просто занадто рекламований. Якщо йдеться саме про здоров’я, а не виїзд за кордон, то проблем, чим щеплюватися в Україні, немає. Вижити під час епідемії коронавірусу значно важливіше, ніж можливість мандрувати».

   

  Хороша статистика – захворіло нуль осіб

   

  Нових випадків захворювання на гостру вірусну респіраторну інфекцію COVID-19 за перші десять днів липня у Петрівській громаді не виявлено.

   

  За червень зафіксовано лише п’ять випадків нових захворювань на COVID-19 у Нових Петрівцях. В інших селах громади нових хворих не було.

   

  Такі дані оприлюднила Вишгородська районна державна адміністрація на своєму сайті.

   

  🟢 Марія САМАНЮК

  Фото – shutterstock

  Читайте також

  ілюстрація до теми номера

  Темні часи

  Читати далі
  ілюстрація до статті про Тетяну Скапровську

  Свій одяг віддай, а чужий – собі забирай

  Читати далі
  фотопортрет воїна до статті

  «Під час артобстрілу було багато поранених, я виявився найтяжчим»

  Читати далі

  «Не хочу, щоб мої діти бачили те, що бачив я»

  Читати далі

  На державу надійся, а відбудовуй сам

  Читати далі

  Війна очима митців

  Читати далі

  Олексій Кухар: «Якість – наш профіль»

  Читати далі

  На дроні літай – окупантів виявляй

  Читати далі

  Якісно навчити та вберегти – як досягти?

  Читати далі

  Війна і діти

  Читати далі

  Сергій Солтис: «На всю громаду лишалося троє лікарів»

  Читати далі

  Самі плетуть і продають – ЗСУ підтримують

  Читати далі
  обкладинка газети

  Ворог нас не залякає і не зламає

  Читати далі

  Каплиця на території музею переходить до ПЦУ

  Читати далі
  ілюстрація до статті

  Загинув Герой України

  Читати далі

  Оголошення

  Читати далі
  навчання з домедичної допомоги

  «911» на громадських засадах

  Читати далі

  Тривожна осінь 2022-го

  Читати далі

  Наш земляк – воїн Олег Музика отримав військову нагороду

  Читати далі

  Загиблі герої нашої громади

  Читати далі

  У «Петрику» завершується ремонт

  Читати далі

  Боремося за волю та долю наших дітей

  Читати далі