Як знайти ідеальний табір для дитини

  Зараз є великий вибір літніх таборів і активностей для дітей. Батькам важливо, аби канікули минули радісно та безпечно. Зробити правильний вибір і спокійно пережити літо допоможуть поради психологині Світлани Ройз

   

  При виборі табору для дитини батькам варто бути допит­ливими. Поцікавитися, яка передбачається програма, хто вожаті, скільки дітей на одно­го дорослого, розбиті за віком чи змішані вікові групи, де розташовані вбиральня і душ, скільки осіб живе в одній кім­наті, чи давати з собою гроші, якою буде питна вода.

   

  Дізнайтеся, чи є певна спрямованість, світогляд, цінності табору і його засновників.

   

  Почитайте відгуки про табір і місце. Звісно, думки суб’єктивні, але за багатьма схожими відгуками можна сформувати картину.

   

  Варто уточнювати про умови карантинних за­ходів, якщо хтось із дітей захворює.

   

  Якщо дитині не знайомий побут, організований у таборі, потрібно підготува­ти її, розказавши завчасно про умови проживання, які очікують. У багатьох табо­рах при реєстрації дають пам’ятку, де вказаний режим, що із собою бра­ти, правила безпеки. Цю пам’ятку важливо перегля­нути разом із дитиною.

   

  Обов’язково уточніть, яке планується харчування, чи буде можливість вибору. Якщо дитина не сприй­має якихось продуктів або вегетаріанець – це важливо обговорювати заздалегідь.

   

  Якщо у дитини є алергія на їжу, укуси комарів, ліки, про це важливо не просто сказати, а написати при реєстрації.

   

  Особливості адаптації

   

  У дітей до 10 років можуть ви­никати складнощі з адаптаці­єю. Важливо врахувати, чи за­лишалася дитина без батьків, чи може витримати навантаження без мами? Чи може сама лягти спати, скласти або дістати одяг, одягнутися, впоратися з гігієною (піти у вбиральню, помитися, розчесатися)? Чи вміє знайоми­тися, чи може попросити про допомогу у дорослих, якщо це знадобиться? Чи вміє справ­лятися з емоціями? Чи може підпорядковуватися загаль­ним правилам?

   

  Дитині із собою потрібно дати щось маленьке, що нагадувало б про маму-тата, можна на­читати текст на диктофон або записати відео, написати лист. Вигадати «ритуали» – обійма­шок, смс, секретних слів, які можна буде використовувати в розлуці. Дитині важливо на­гадати, що заради її здоров’я, безпеки, щастя ви готові на все. І якщо їй некомфортно, вам важливо про це знати, і в будь-якому випадку дитина може розраховувати на вас.

   

  Дитині, яка зростає в сім’ї без братів і сестер, може бути складно витримувати напру­гу постійними контактами і відсутністю власної території. Варто попередити вожатих, що у дитини може бути потреба в мовчанні, перебуванні на са­моті, аби не плакала і не драту­валася від перевантаження.

   

  У багатьох таборах існує пра­вило: дзвінки батьків тільки в певний час. Нам важливо витримувати самим це пра­вило і не турбувати дитину. Але у нас має бути можливість зв’язуватися з вожатим. Важ­ливо про це запитати і зали­шати за собою право знати про свою дитину, що вона у без­пеці. Але і про вожатих піклу­ватися, дзвінки батьків відво­лікають їх від дітей. Є табори, в яких роблять щоденний фотозвіт про життя дітей – це прекрасна ініціатива.

   

  Коли дитина дзвонить і плаче

   

  Перші дні дитина звикає до нового місця, режиму, людей. Вона може дзвонити, пла­кати та просити її забрати. Батькам треба дуже уважно слухати, що саме і як гово­рить дитина, аби зрозуміти: вона просто сумує за вами, їй нудно чи дійсно погано.

   

  Якщо дитина сумує за вами, обов’язково скажіть, як самі скучили й хочете її обійняти. І як незвично бути одне без одного. Нагадайте, що наша любов завжди з дитиною, на­віть коли її не видно. Попро­сіть дитину писати замітки, робити фото та надсилати вам. Або писати щоденник, за яким потім можна буде зро­бити комікс.

   

  Якщо дитині нудно, запи­тайте, чи вдалося їй позна­йомитися, подружитися з іншими дітьми. Попитайте, як звати дітей у групі. Дайте суперсекретне завдання – вивідати імена дітей в групі, чи є в них брати-сестри та домашні тварини. Нагадай­те, чим можна зайнятися у вільний час.

   

  Якщо дитина каже, що її об­ражають, дражнять, загрожу­ють – зв’язуємося з вожати­ми відразу. У вожатого треба запитати, чи пам’ятає він ім’я вашої дитини, чи розуміє, про кого ви питаєте, як поводить­ся ваша дитина протягом дня. Попросіть, аби вожатий над­силав фотографії вашої дити­ни із загальних активностей.

   

  Загалом для дітей 6-9 років ідеальний формат – денні табори. Діти від 10 років мо­жуть самі проситися побути без батьків. Для підлітків здорово знайти тематичний або проєктний табір, де діти об’єднуються навколо певно­го завдання-проєкту.

  Читайте також

  Святий Валентин – покровитель закоханих і коханих

  Читати далі

  Зимування овочів

  Читати далі

  Замов собі газету!

  Читати далі

  Козацька піца

  Читати далі

  Яким буде 2022 рік синього тигра?

  Читати далі

  Гарбузовий пиріг

  Читати далі
  Спас

  Маковія, Спас та Успіння

  Читати далі
  Шулики

  Шулики – обрядова страва на Маковія

  Читати далі

  Ніжна запіканка з кабачків та курячого фаршу

  Читати далі

  Незвичні способи врятуватися від спеки

  Читати далі

  Як знайти ідеальний табір для дитини

  Читати далі

  Як відновитися після коронавірусу – поради лікарки-дієтологині

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі

  Повідом сільраду про пошкодження

  Читати далі

  Будьте сміливими і підтримуйте одне одного

  Читати далі

  Чемпіонат з шахів

  Читати далі

  Потрібен менеджер-продавець

  Читати далі

  У лідерах зі сплати податків

  Читати далі

  Час вивішувати прапори

  Читати далі

  Готуймося до надзвичайних ситуацій

  Читати далі

  Олексій Кулеба очолив Київську ОДА

  Читати далі

  «Новопетрівчанка» відсвяткувала 10-річчя

  Читати далі