Не засмічуйте природу, в якій живете!

  Природа нашого мальовничого краю – багата і красива. Та, на жаль, доволі часто ми бачимо навкруги не багатство природної краси, а відверту і нахабну неповагу деяких людей, які живуть поруч із нами в одній громаді

   

  Несанкціоновані звалища сміття у Петрівській громаді виникають повсюдно і масово. Наш із вами життєвий простір забруднений і продовжує забруднюватись побутовими відходами.

   

  Нещодавно «Київське море» писало про проблему переповненого сміттєзвалища біля Нових Петрівців, яке загрожує екологічною катастрофою жителям Петрівської громади і навколишніх сіл. Проте є проблема не менш кричуща – повсюдне хаотичне викидання сміття. Виявляється, значна частка людей взагалі нехтує елементарними правилами поводження з відходами, викидаючи їх будь-де – просто на вулицях, на проїжджій частині, у місцях відпочинку, у скверах та лісосмугах тощо. Такі випадки регулярні.

   

  Приміром, причиною засмічення частини берега Дніпра з боку Старих Петрівців є мешканці будинків, розташованих уздовж яру. Ніхто інший там просто фізично не може під’їхати, щоб викинути непотріб, – бо немає іншого доступу, лише зі сторони води. Хочу окремо звернутися до цих людей: не викидайте сміття в яр, поважайте людей, які користуються проходом до моря, а передусім поважайте себе та бережіть природу! Нагадаю: у Петрівській громаді побутове сміття для населення вивозять БЕЗКОШТОВНО!

   

  Також хочу привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Адже відходи зрештою негативно впливають і на якість води, яку ми з вами вживаємо, і на чистоту навколишнього середовища – природи, яку ми так полюбляємо, чистоту пляжів, де любимо відпочивати, рибу, яку ми ловимо і вживаємо у їжу тощо.

   

  Все, що ми так недбало, хаотично і безвідповідально викидаємо, – повертається до нас. І погіршує наше з вами життя.

   

  Ми разом тут живемо. А це – не лише про комфорт і безпеку. Це і про відповідальність кожного і про взаємоконтроль одне одного.

   

  Чистота – це не тільки запорука здоров’я, це ще й прояв моральності людини. Ми усі любимо говорити про цивілізоване життя «по-європейськи», живемо у передмісті столиці європейської країни. Тож давайте не лише говорити про це, а й поводити себе, як цивілізовані люди.

   

  Кожна вихована людина має дбати про добробут та чистоту не лише власного дому та двору, а й про територію громади: вулиці, якими ходимо, ліси та береги, де відпочиваємо. Тому не слід перекладати спільну проблему на чиїсь плечі.

   

  Усі хочуть, щоб вулиці, парки, ліси, береги були чистими та впорядкованими, але не треба сподіватися на когось. Слід розпочати з самого себе, адже від кожного жителя залежить чистота, порядок та краса рідної Петрівської громади.

   

  🟢 Олександр САГУРА

  Читайте також

  Знову до школи

  Читати далі

  Надія Кирієнко: «Вишивання зцілює душу»

  Читати далі

  Як формулювати вимоги до влади

  Читати далі

  Вакцинація проти COVID-19: де, як і чим?

  Читати далі

  Ольга Палій: «Пальцями та кошачками мальована петриківка»

  Читати далі

  Непроста водиця – Дзвінкова Криниця

  Читати далі

  Де і як провести канікули?

  Читати далі

  Не засмічуйте природу, в якій живете!

  Читати далі

  Сергій Шум: «Бойовий гопак гуртує однодумців»

  Читати далі

  Живий родинний музей – Хутір Савки

  Читати далі

  Петрівська громада заслуговує мати власний майданчик для спілкування

  Читати далі

  Музей пам’яті про героїв

  Читати далі

  Святковий серпень

  Читати далі

  З 30-річчям Незалежності України!

  Читати далі

  «Петрик» відкриють у жовтні

  Читати далі

  Змінено розміри батьківської плати за харчування в закладах освіти

  Читати далі

  Ця газета розповідає про найголовніше – про вас

  Читати далі

  Допомога учасникам бойових дій

  Читати далі

  У Петрівській громаді призначили нових директорів закладів освіти

  Читати далі

  Святкування Івана Купала у Лютежі

  Читати далі

  У Старих Петрівцях відкрито кабінет тестування на COVID-19

  Читати далі

  У Нових Петрівцях відкрито медичний кабінет «вихідного дня»

  Читати далі