Чи йти до храму на Великдень?

  Головне християнське свято Воскресіння Христове другий рік поспіль припадає на карантинні обмеження через поширення COVID-19. Проведення масових заходів – під забороною. Проте храми Петрівської громади готуються до традиційних богослужінь

   

  Які б суворі карантинні обмеження не запроваджували від початку епідемії, не скасовувалася жодна служба у головних храмах Петрівської громади. «Богослужіння відбуваються за будь-яких умов. Із парафіянами, з обмеженою кількістю парафіян або навіть без них», – зазначає отець Василь, настоятель Церкви Казанської ікони Божої Матері у Старих Петрівцях.

   

  Тож і цього року храми Петрівської громади дотримуватимуться традицій у пасхальні дні. За церковним статутом святкові богослужіння розпочнуться ще на Страсному тижні, що передує Великодню.

   

  У Чистий четвер обов’язково читатимуть 12 страсних Євангелій. Це традиційна вечірня служба, де віряни запалюють освячені свічки та, підтримуючи полум’я, приносять їх потім додому. Вогнем «малюють» над входом маленький хрестик, тим самим доручають Господу захист своїх домівок від нечистої сили, спокус та інших негараздів.

   

  У Страсну п’ятницю в церквах виставлять плащаниці – великі ікони Ісуса Христа, покладеного у гробі. Люди можуть приходити на поклоніння до плащаниці два дні від 8:30 до 19:00. «На даний час є обмеження щодо цілування ікон і хреста. Тільки прихилення голови, не торкаючись. Поклоніння іконам запровадили для того, аби люди одне одного не боялися та не засуджували», – пояснив отець Василь.

   

  А в ніч від суботи на неділю відбуватиметься головна Великодня служба. По її завершенні розпочнеться освячення великодніх кошиків.

   

  Виклики пандемії та нові рішення

   

  Усі храми Петрівської громади дотримуються обмеження щодо кількості людей, які можуть одночасно перебувати у приміщенні. Це одна людина на 10 м². «Ми пускаємо людей до храму згідно з карантинними обмеженнями, – пояснює отець Тарас, настоятель Свято-Покровської церкви в Нових Петрівцях. – Храм великий, вміщує до 40 осіб. Ми зробили позначки, де хто може стояти, аби люди дотримувалися дозволеної дистанції».

   

  «Територія навколо храму також велика, там ми також зробили позначки, де стояти», – продовжив пояснювати отець Тарас. Від парафіян вимагають дотримуватися дистанцій та одягати маски під час перебування надворі. Аби люди зовні могли слухати богослужіння, біля храмів у Нових і Старих Петрівцях установлено колонки. Люди можуть зайти до церкви, аби поставити свічку, а потім вийти надвір слухати службу.

   

  «Минулого року в нас не було скупчень ні в церкві, ні на території біля храму. Люди ставали відповідно до позначок. Більшість приходила просто поставити свічки й посвятити паску. Ми це робили одразу. Підходило по дві-п’ять осіб, ми освятили – й вони одразу йшли додому», – пригадав Великдень 2020 року отець Тарас.

   

  «Хто хотів, той прийшов. Було дуже мало людей. Ніяких скупчень і загроз заразитися не було», – зазначив отець Андрій, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці у Лютежі.

   

  Великдень без порушень

   

  «Цього року люди будуть запрошені до храму на святкування Пасхи Христової тільки з дотриманням усіх карантинних обмежень, що рекомендуватиме МОЗ. Ми ще не знаємо усіх настанов, що діятимуть саме під час Великодня. Так чи інакше, будуть нові обмеження чи певні вказівки. Усіх застережень для проведення освячень і богослужінь ми дотримаємо», – запевнив отець Василь.

   

  «Служби Божі будуть відбуватися. Освячення буде. На все воля Божа. Але яка ситуація буде в країні, які будуть обмеження – ми не знаємо. Тому не відомо, яким чином, яким складом, чи будуть хористи, – про це наперед я не можу говорити», – зазначив отець Андрій.

   

  На думку отця Василя, пандемія не може зачинити храми та всіх людей по домівках. Таким чином не врятуватися, адже люди не можуть жити без спілкування та засобів для існування. «Немає радості в самотності. Найбільше покарання – це ув’язнення, що дуже болісно для людини. Якщо ми зачинимося, не будемо сповідувати та причащати людей, ніби задля порятунку тіла, ми ж душу тим самим умертвляємо через невірство до Бога», – пояснив отець Василь.

   

  «Головне – не впадати у крайнощі, – підсумував нашу розмову отець Андрій. – Погана й байдужість, бо хвороба дійсно є, треба зважати. Я також хворів. Але й у паніку не треба впадати, бо користі вона не дає».

   

  Марія ПІВТОРАК

  Читайте також

  Петрівська громада заслуговує мати власний майданчик для спілкування

  Читати далі

  Музей пам’яті про героїв

  Читати далі

  Міла Веденьєва: «Дівчата одягають віночки й розцвітають»

  Читати далі

  Битва за сміття

  Читати далі

  Як спекти паску?

  Читати далі

  Валентина Головко: «Я все життя на сцені!»

  Читати далі

  Що можна, а що заборонено у піст?

  Читати далі

  Католики вже відшукали яйця, заховані великоднім кроликом

  Читати далі

  Чи йти до храму на Великдень?

  Читати далі

  «Київське море» поновлює роботу!

  Читати далі

  Фарбований лис. Як Старенький змінював політичні партії і нарешті «позеленів»

  Читати далі

  «Любі друзі» Старенького. Як оточення Новопетрівського сільського голови розжилося земельними ділянками

  Читати далі

  Veolia бере участь у тендері на збирання відходів із території Петрівської громади

  Читати далі

  Попри пандемію, на Київщині зросла кількість підприємців

  Читати далі

  Розпочався запис дітей до Новопетрівського дитсадка «Петрик»

  Читати далі

  Обласна гаряча лінія щодо COVID-19

  Читати далі

  Петрівська громада вимагає вирішити проблему сміттєзвалища

  Читати далі

  У Нових Петрівцях згорів будинок пенсіонерів

  Читати далі

  Прокуратура розпочала перевірку законності маєтку Кличка у Лютежі

  Читати далі

  Жителі Старих Петрівців перекрили рух дорожньої техніки, щоб захистити водогін

  Читати далі

  Вибори у Петрівській громаді: перші кандидати

  Читати далі

  Громада села Старі Петрівці звернулася до Президента України

  Читати далі