«Любі друзі» Старенького. Як оточення Новопетрівського сільського голови розжилося земельними ділянками

  Перед виборами усі кандидати в депутати дають обіцянки та запевняють, що йдуть до влади винятково заради громади. Проте в кінці каденції виявляється, що в їхніх пріоритетах були шкурні інтереси та власне збагачення. Ми дослідили, як змінилися статки осіб, наближених до Новопетрівського сільського голови Радіона Старенького.

   

  У розслідуванні використовувались дані декларацій, держкадастру, архів рішень Новопетрівської сільради 2016-2020 років, а також свідчення достовірних джерел.

   

  Як кум Старенького став земельним магнатом

   

  Лідер за кількістю набутих у власність ділянок – депутат Новопетрівської сільради Євген Грищенко. Якщо до приходу у владу у нього була одна ділянка, то наразі, за даними декларації за 2019 рік, йому належить 21 ділянка землі загальною площею 11,7 га. Ми знайшли в реєстрі держкадастру, що його матір Грищенко Марія Павлівна володіє щонайменше п’ятьма ділянками загальною площею 7,7 га, а цивільна дружина Юлія Правдива – трьома ділянками загальною площею 3,5 га.

   

  Цікавими є і ціни, за якими придбав земельні ділянки Євген Грищенко.

   

  10.09.2019 він придбав шість ділянок землі у Вишгородському районі: 4 сотки землі за 33 тис. грн, 12 соток землі за 99 тис. грн, 14 соток землі за 91 тис. грн, а також три ділянки по 11 соток землі за 91 тис. грн за кожну. Тобто середня вартість однієї сотки – 7,8 тис грн. Диво!

   

  Умови деяких угод купівлі-продажу взагалі фантастичні: Продавцем за довіреністю виступала його цивільна дружина Юлія Правдива. Вона «продала» своєму чоловікові землю в Хотянівці теж за середньої ціною близько 8 тис. грн за сотку.

   

  Як людині, що найбільше за всіх у селі потребує землі, Євгену Грищенку було виділено 0,0947 га рішенням №1555 від 30.07.2019 року.

   

  І це не дивно, адже він – кум та наближена особа Радіона Старенького. Настільки наближена, що сільський голова навіть не нехтував підробленням документів, аби допомогти другу.

   

  Підроблення документів

   

  Недалеко від «Новусу» на вул. Свято-Покровська є земельна ділянка. Дві сусідні ділянки належать Євгену Грищенку. І йому неабияк кортіло здобути ще одну. Але була перепона: власниця будинку і ділянки Галина Пекур померла та залишила у спадок будинок громадянці Бачинській А. А., а земля за законом мала відійти трьом спадкоємцям – Бачинській А. А., Пекур О. В. і Вовченко Т. В..

   

  У 2018 році Грищенко неодноразово звертався до двох спадкоємців Пекур і Вовченко із наполегливим проханням відмовитися від їхніх прав на ділянку, але вони категорично відмовилися. Бачинська ж була не проти продажу будинку разом із землею, тому Грищенко вирішив допомогти їй відсудити цю землю. Рішенням Вишгородського районного суду від 19.10.2018 р. було визнано за нею право власності на вказану ділянку. 17 грудня 2018 року державним реєстратором на підставі вказаного судового рішення було зареєстровано право власності Бачинської А. А. на земельну ділянку.

   

  Щоб домогтися цього рішення, голова Новопетрівської сільської ради Радіон Старенький видав довідку від 03.09.2018 р. про те, що житловий будинок № 1-А по вул. Свято-Покровська розташований на земельній ділянці площею 0, 0525 га за адресою Свято-Покровська, 1, кадастровий номер 3221886001:03:280:0152, яка належала померлій Пекур Г. М..

   

  Інші спадкоємці, дізнавшись про це, одразу подали апеляцію, яка визнала рішення незаконним. Ця справа про визнання права власності досі є у Вишгородському суді. Проте Євген Грищенко на це не звернув уваги і продовжив займатися переоформленням землі на себе.

   

  Начебто все було готове для продажу землі і будинку Грищенкові. Але виникла нова перепона: земля була виділена під ОСГ, тому будинок на ній стояв незаконно, а отже, і продати його не можна. Тому було вирішено розділити об’єкти: одним договором продали землю, іншим – будинок. Але щоб продати будинок окремим договором, він має бути розташований на землі комунальної власності. Для цього Старенький видає Бачинській другу довідку, що земля за цією адресою і кадастровим номером 3221886001:03:280:0152 є комунальною.

   

  Отже, Радіон Старенький видав Аллі Бачинській дві довідки: №735 від 03.09.2018, в якій підтвердив, що земля, на якій стоїть будинок, належала Галині Пекур; та №124 від 07.02.2019, в якій підтвердив, що ця земля у приватну власність не була передана. Однією довідкою він допоміг виграти суд, іншою – незаконно продати будинок на землі ОСГ.

   

  26 квітня 2019 року за фактом підроблення документів відкрито кримінальне провадження № 42019111200000310 за ч. 4 ст. 358 КК України.

   

   

  Інші депутати не відстають

   

  Депутати, наближені до Старенького, теж не відстають, і кожен використав свій депутатський мандат як зміг. В’ячеслав Власенко організував своїй дружині Наталії Томак знижку на пайові внески – 1 000 грн. А також, маючи у володінні 10 земельних ділянок, «вибив» для дружини земельну ділянку під будівництво гаражу у ЖК «Смарагдове місто» (рішення 1440 від 16.09.2019).

   

  Варто зазначити, що деякі депутати заповнили не всі відомості декларацій, про що отримали попередження від НАЗК. Також більшість депутатів не вказали в деклараціях статки своїх дітей, батьків та інших членів родини, посилаючись на те, що вони не живуть спільно. Наприклад, заступник сільського голови Михайло Дикун не вказав своєї доньки. Василь Тищенко, Світлана Костюк, Олег Антонюк та Марина Лісовець – не вказали своїх синів. Хоча є свідчення місцевих жителів, що всі вони отримали земельні ділянки у Нових Петрівцях.

   

  Зокрема з достовірних джерел відомо про розподіл земельних ділянок в лісосмузі між масивами «Молодіжний» та «Ягоди», земельних ділянок на масиві “Музейний”, а також придорожніх земельних ділянок та поля в районі “Кагат” у селі Нові Петрівці. Земельні ділянки на вищевказаних територіях отримали депутати минулого скликання (зокрема Сенько Р., Клебан Н., Грищенко Є., Мережко Є. та ін.), члени виконкому (Ступіна Г., Антіпов С., Старенька Н. та ін.), а також члени родин депутатів та членів виконкому (Лісовець О., Кацімон (Дикун) Ю. та ін.)

   

  Ми проаналізували декларації, подані посадовцями, а саме земельні ділянки, що були набуті до початку «правління» Радіона Старенького, під час його першої та другої каденції. Навіть без інформації про дітей та найближчих родичів, з яких багато хто отримав ділянки, очевидно, що останні десять років дуже позитивно вплинули на їхні статки. Чи не в кожній родині депутата з’явилися нові «клаптики» землі у Нових Петрівцях і не тільки. У деклараціях не вказано, яким саме чином вони були набуті, проте згідно задекларованих доходів, придбання цієї землі за ринковими цінами мало можливе.

   

   

  Андрій Канатніков, депутат Новопетрівської сільської ради

   

  Сформована «монобільшість» у сільській раді та виконкомі дозволяє Радіону Старенькому на сесіях приймати будь-які потрібні йому рішення без зайвих питань та пояснень. І за це, я думаю, деякі «віддані» отримують бонуси. Протягом останніх 5 років я бачив, як голова Радіон Старенький людям говорить одне, а на сесіях за його ініціативи приймаються зовсім інші рішення, які суттєво відрізняються від його обіцянок. Так само поступали і деякі члени виконкому, разом з депутатами. Чиї ж інтереси вони захищають? Мабуть лише свої…

   

  Іван Драгун

  Читайте також

  Воїни світла, воїни добра

  Читати далі

  Олександр Мороз: «Самовіддача наших добровольців на найвищому рівні!»

  Читати далі

  Вимушено переселені

  Читати далі

  Російські обстріли, руїни й смерть дитини…

  Читати далі

  Гуртом легше й громаду боронити

  Читати далі

  Олексій Данчин: «Орки з Київщини не від ступали – вони драпали!»

  Читати далі

  Купила мама мені коня

  Читати далі

  Що робитимете, якщо завтра війна?

  Читати далі

  Зберігаємо спокій, чистимо кулемети

  Читати далі

  Учитель року з Нових Петрівців

  Читати далі

  Парк, водогін, метал-центр – амбітні плани на 2022 рік

  Читати далі

  Юрій Духота: «Ніколи не пізно займатися армрестлінгом»

  Читати далі

  13 млн грн штрафу – на сміттєзвалище в громаді

  Читати далі

  Найкращі учні громади отримали стипендії від місцевої влади

  Читати далі
  «Ватутіну тут не місце», – так вирішили жителі села Старі Петрівці й підтримали перейменування вулиці на Українську

  Вулицям – нові назви!

  Читати далі

  Нова директорка школи

  Читати далі

  День, який усіх нас змінив…

  Читати далі

  Близько 400 жителів громади увійшли до добровольчого формування

  Читати далі

  Збитки для громади – мільйони гривень, для бізнесу – мільйони доларів

  Читати далі

  Сплатіть рахунки

  Читати далі

  50 тонн продуктів для нашої громади

  Читати далі

  Лютіж проти московського патріархату

  Читати далі