Фарбований лис. Як Старенький змінював політичні партії і нарешті «позеленів»

  У політиці, як і в житті, поважають людей із чіткою послідовною позицією. А перебіжчиків, пристосуванців та зрадників українці не люблять. Бо усі розуміють, що бігають по різних партіям ті, хто йде в політику за грошима, вигодами та владною посадою. І заради влади пристосуванці готові на все, щоразу даючи нові обіцянки. А потім знову і знову зраджують виборців, які віддавали за них свої голоси. У Нових Петрівцях, на жаль, теж є політичні пристосуванці. Як у фільмі «Весілля у Малинівці» з фразою «Знову влада міняється», вони теж постійно змінюють свою політичну приналежність, перебігаючи з однієї партії до іншої.

   

  Радіон Старенький є головою Новопетрівської сільської ради вже понад 10 років поспіль. За цей час, щоб виграти на виборах та втриматися у кріслі, він неодноразово змінював політичні орієнтири і зраджував виборців.

   

  Від «Єдиного Центру» – до «Народної Партії»

   

  Уперше Старенький став головою Новопетрівської сільради у 2009 році. Вже тоді почалися його політичні хитання.

   

  На момент обрання він був безпартійним. Наступного дня після виборів на інтернет-сайті Київської обласної організації партії «Єдиний Центр» з’явилася стаття під заголовком «Перемогу отримано по справедливості». У ній ішлося про те, що «позапартійний» Радіон Старенький є завзятим прихильником цієї політичної сили. Нагадаємо, що засновником партії «Єдиний Центр» є досвідчений політичний хамелеон Віктор Балога, який свого часу встиг побувати і в партії Віктора Медведчука СДПУ(о), і в «Нашій Україні», обіймав владні посади за президентства і Віктора Ющенка, і Віктора Януковича.

   

  Та вже незабаром після цього Радіон Старенький перефарбовується у палкого прихильника Володимира Литвина і його «Народної Партії». На офіційній сторінці партії в інтернеті досі міститься інтерв’ю Старенького, де він щедро осипає «Народну Партію» компліментами і запевняє, що є прихильником саме цієї політичної сили. Ось невеличкий уривок з інтерв’ю:

   

  « Радіоне Миколайовичу, як відомо, на вибори ви йшли без партквитка. Ставши головою, чи означите ви якось свої політичні вподобання?

   

  Я вважаю, що голова сільської ради має бути позапартійним. Щодо моїх симпатій, то це, кажу відкрито, «Народна Партія». Представники її місцевого осередку підтримують мене від самого початку. Вони були у складі виборчої комісії, спостерігачами від мене на виборчій дільниці».

   

  Наостанок Старенький обіцяє: «Якщо вже і прийму рішення вступити до партії, то це буде «Народна Партія».

   

  Член Партії регіонів і захисник Януковича

   

  Але не так сталося, як гадалося. У 2010 році до влади в Україні приходять «регіонали» на чолі з Віктором Януковичем, наближаються місцеві вибори – і Старенький швиденько стрибає у партію влади.

   

  Звісно, боротися з «регіоналами» та опонувати їм у той час було не кожному по зубах. Та справжні лідери громад, професіонали та політики з послідовною позицією все ж таки ризикували, знаходили у собі мужність і сили та намагалися протистояти владі Януковича. Радіону Старенькому такої сміливості забракло. Тому він обрав значно легший спосіб – не просто лягти під Партію регіонів, а й офіційно вступити в партію Януковича і долучитися до його банди. Бо бути при владі – значно комфортніше, ніж перебувати в опозиції.

   

  Так Старенький заручився підтримкою влади і адмінресурсом. Балотувався як член Партії регіонів і знову став головою Новопетрівської сільради. Нагадаємо, що місцеві вибори 2010 року відбулися з численними порушеннями законодавства, масовими фальсифікаціями, підкупом і адмінресурсом, а також зграями «тітушок» на виборчих дільницях. Про це неодноразово говорили експерти та міжнародні спостерігачі.

   

  Звісно, за таку послугу треба було належним чином відпрацьовувати. До того ж, під боком у Старенького жив сам президент і лідер Партії регіонів – як відомо, Янукович незаконно приватизував державну резиденцію «Межигір’я». Кращої можливості прислужитися владі годі шукати.

   

   

  Старенький з «колорадською» стрічкою

   

  Резиденцію Януковича охороняли тоді із землі, з води і з повітря. Старенький – охороняв спокій Януковича від журналістів та громадських активістів, спрямовуючи до суду позови з вимогою заборонити будь-які мирні пікети та акції під «Межигір’ям». Так тривало три роки поспіль. Аж поки Революція Гідності не змусила Януковича втекти не лише з «Межигір’я», а й з України.

   

  Після Революції Гідності Партія регіонів втратила значну частину свого політичного впливу. Більшість «регіоналів» залишили свою партію ще навесні 2014 року. Та Радіон Старенький тримався чи не найдовше, залишаючись членом Партії регіонів аж до 2015 року. Ані Революція Гідності, ані відверто антиукраїнська та проросійська позиція «регіоналів», ані російська окупація Криму, ані воєнна агресія з боку РФ на Донбасі – не змусили Старенького залишити лави Партії регіонів.

   

  Але наближалися нові місцеві вибори, які мали відбутися восени 2015-го. І тоді, імовірно, Старенький зрозумів, що політична ситуація в країні змінилася, і виборці не підтримають кандидата-«регіонала». Тож треба знову перефарбуватися. На вибори 2015 року Старенький вже пішов самовисуванцем, переобравшись Новопетрівським сільським головою.

   

  У команді Дубінського-Коломойського

   

  Незабаром, 25 жовтня цього року, в Україні знову відбудуться місцеві вибори. Вже треті для Радіона Старенького. Не дивно, що для перемоги він уже вкотре «перевзувся» і змінив політичну орієнтацію.

   

  Цього разу Старенький висувається на голову Петрівської об’єднаної громади від «Слуги народу», а йде в команді Олександра Дубінського. Того самого Дубінського, в декларації якого журналісти знайшли 24 квартири загальною площею 2 000 кв. м, земельні ділянки площею 70 соток і 17 автомобілів. Загальна вартість його майна становить 2,5 мільйона доларів. Такий він – «слуга народу».

   

  Як же Дубінський зміг заробити стільки грошей? Дуже просто. Нещодавно журналісти-розслідувачі програми Bihus.Info з’ясували, що Дубінський під час Революції Гідності (від грудня 2013 року по лютий 2014-го) займався дискредитацією Майдану та створенням антимайданівських брудних фейків на замовлення тодішнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка – товариша (Саші-стоматолога) Януковича і члена угрупування, яку називали «Сім’я Януковича».

   

  Зараз Олександр Дубінський – народний депутат, у фракції «слуг народу» очолює групу олігарха Ігоря Коломойського і представляє його інтереси. До обрання депутатом Дубінський працював на  телеканалі «1+1», зокрема, вів програму «Гроші», яку використовував для поширення брехні та неперевіреної інформації, спрямованої на дискредитацію ворогів Коломойського.

   

  Перед місцевими виборами саме Дубінський став куратором Київщини від «Слуг народу» і займався підбором кандидатів по області. Саме до його команди тепер належить і Радіон Старенький. Перефарбований вже у «зелені» політичні кольори.

   

  З огляду на таке барвисте політичне минуле Старенького і його досвід «перевзування» перед кожними виборами, постає закономірне питання: а чи варто довіряти майбутнє Петрівської громади пристосуванцю і хамелеону? Тому, хто не має власної твердої та послідовної позиції? Тому, хто вже неодноразово зраджував своїх виборців і громаду? Відповідь очевидна: Ні!

   

  P.S. У казці Івана Франка «Фарбований Лис» є персонаж, який доволі влучно передає сутність брехунів і політичних пристосуванців. Фарбований Лис Микита хитрістю добивається великих посад і почестей. Але його фальшивість і самозванство зрештою закінчується трагічно для нього самого – звірі розтерзали його. «І, не тямлячи вже ані про його добродійства, ані про його величну мудрість, а люті тільки за те, що так довго давали йому дурити себе, всі кинулися на нещасного Лиса Микиту і розірвали його на шматочки».

   

  Денис Загородній

  Читайте також

  Петрівська громада заслуговує мати власний майданчик для спілкування

  Читати далі

  Музей пам’яті про героїв

  Читати далі

  Міла Веденьєва: «Дівчата одягають віночки й розцвітають»

  Читати далі

  Битва за сміття

  Читати далі

  Як спекти паску?

  Читати далі

  Валентина Головко: «Я все життя на сцені!»

  Читати далі

  Що можна, а що заборонено у піст?

  Читати далі

  Католики вже відшукали яйця, заховані великоднім кроликом

  Читати далі

  Чи йти до храму на Великдень?

  Читати далі

  «Київське море» поновлює роботу!

  Читати далі

  Фарбований лис. Як Старенький змінював політичні партії і нарешті «позеленів»

  Читати далі

  «Любі друзі» Старенького. Як оточення Новопетрівського сільського голови розжилося земельними ділянками

  Читати далі

  Veolia бере участь у тендері на збирання відходів із території Петрівської громади

  Читати далі

  Попри пандемію, на Київщині зросла кількість підприємців

  Читати далі

  Розпочався запис дітей до Новопетрівського дитсадка «Петрик»

  Читати далі

  Обласна гаряча лінія щодо COVID-19

  Читати далі

  Петрівська громада вимагає вирішити проблему сміттєзвалища

  Читати далі

  У Нових Петрівцях згорів будинок пенсіонерів

  Читати далі

  Прокуратура розпочала перевірку законності маєтку Кличка у Лютежі

  Читати далі

  Жителі Старих Петрівців перекрили рух дорожньої техніки, щоб захистити водогін

  Читати далі

  Вибори у Петрівській громаді: перші кандидати

  Читати далі

  Громада села Старі Петрівці звернулася до Президента України

  Читати далі