За забруднення Дніпра планують збільшити штрафи у десятки разів

Дніпро перебуває на межі екологічної катастрофи. По-перше, річка усе частіше цвіте. Причина – забруднення води фосфатами. За останні двадцять років їх рівень у Дніпрі зріс уп’ятеро. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на пресконференції, присвяченій проблемам Дніпра.

 

За словами Мальованого, лише у Києві цього року Державна екологічна інспекція під час перевірки зафіксувала багато перевищень екологічно-допустимих скидів Київського водоканалу і встановила збитки на 16 млн гривень.

 

«Головним забруднювачем київської акваторії Дніпра є Київводоканал, який скидає часом у річку стоки, які взагалі ніяк не очищені. В інших містах — місцеві водоканали», — заявив Андрій Мальований.

 

Екологічна інспекція намагається власними силами очищувати воду від цвітіння, проте не виходить. «Роботи слід проводити в усьому каскаді водосховищ, на це потрібні величезні кошти – мільярди гривень», — пояснив Андрій Мальований. Тому фінансування доведеться шукати не тільки у державному бюджеті, але й у місцевому, а також залучати донорські джерела з міжнародних фондів.

 

Друга проблема – стрімке обміління. За словами екологів, ситуація вже перетнула критичну межу, в усій річці вже удвічі більше мілин, ніж це фактично дозволено для її здоров’я. За словами Олександра Чистякова, голови Національної екологічної ради України, якщо у Дніпро і надалі скидатимуть фосфати, а з його акваторії добуватимуть пісок, у річці почнуть виникати нові острови.

 

Тому екологи планують якнайшвидше розробити проєкт з очищення акваторії та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти, які передбачають збільшення штрафів у десятки разів за незаконне видобування надр.

 

«Також важливо заборонити використання виробництва і продаж фосфатних мийних засобів, закрити небезпечні підприємства, які розташовані у водоохоронній зоні і здійснюють скиди небезпечних хімічних речовин у Дніпро», — зазначив голова екологічної інспекції.

 

Читайте також

Фарбований лис. Як Старенький змінював політичні партії і нарешті «позеленів»

Читати далі

«Любі друзі» Старенького. Як оточення Новопетрівського сільського голови розжилося земельними ділянками

Читати далі

КОРУПЦІЙНИЙ КАТОК. За що судять Радіона Старенького

Читати далі

Блокада «Новусу». Як Новопетрівська сільрада намагалася заблокувати роботу гіпермаркету «Новус», і скільки за це заплатить громада села

Читати далі

Помідори по-корейськи

Читати далі

Зміцнення імунітету: які вітаміни потрібно пити восени

Читати далі

П’ять порад правильного догляду за фіалками

Читати далі

20 років без садка. На кошторис дитсадка «Петрик» можна було побудувати чотири садки на 980 дітей

Читати далі

Прокуратура розпочала перевірку законності маєтку Кличка у Лютежі

Читати далі

Жителі Старих Петрівців перекрили рух дорожньої техніки, щоб захистити водогін

Читати далі

Як смачно замаринувати скумбрію

Читати далі

Фрукти, які підвищують гемоглобін

Читати далі